Nauda un vara / Skats

Ieslodzītie Latvijas gājēju drošībai uzšuvuši 500 atstarojošās vestes

Ieslodzītie Latvijas gājēju drošībai uzšuvuši 500 atstarojošās vestes
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 13.11.2014. 13:48

Kā pirmie Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) aicinājumam iesaistīties „tumšo gājēju glābšanas misijā” atsaukušies specapģērbu ražošanas uzņēmuma “SRC Brasa” darbinieki. 

 

Iļģuciema un Brasas cietumu ieslodzītie, kuri kampaņas „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!” vajadzībām uzšuvuši 500 gaismu atstarojošas vestes. Īpašo dāvinājumu šodien Iļģuciema sieviešu cietumā saņēma CSDD un Valsts policijas pārstāvji.

 

Atstarojošās vestes kampaņas partneris “Latvijas Samariešu apvienība” izdalīs mazturīgajiem iedzīvotājiem un nejauši uz ceļa sastaptiem „tumšajiem” gājējiem Latvijas reģionos.

 

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, norāda, ka šādas privātās iniciatīvas ir nozīmīgs priekšnosacījums, lai paaugstinātu satiksmes drošības kampaņu efektivitāti un manītu sabiedrības domāšanu. „Tas pierāda, ka ne tikai valsts iestādes, bet arī pati sabiedrība apzinās situācijas nopietnību, un tās ierastā vienaldzība pret sevi un apkārtējiem mainās uz pozitīvo pusi. Mēs varam tikai skaidrot situāciju un rādīt piemēru, bet izmaiņas savā rīcībā un kampaņas vēstījums – rūpēties par savu drošību – dzīvē ir jāīsteno katram pašam. Tāpēc aicinām ikvienu sekot šim piemēram, palīdzot rūpēties par to, lai ikdienā mēs paši un mūsu līdzcilvēki tumsā būtu redzami.”

 

Ikdienā uzņēmums „SRC Brasa” galvenokārt ražo augstas kvalitātes militāros formas tērpus Latvijas armijas un citu valstu bruņotajiem spēkiem. „Mūsu pamatdarbs ir izgatavot apģērbu, kas atsevišķās situācijas var glābt cilvēku dzīvības. Redzot traģisko situāciju, kad katru dienu uz Latvijas ceļiem cieš kāds gājējs, mums šķita pašsaprotami likt lietā savu pieredzi atstarojošo apģērbu izstrādē un nodrošināt papildu aizsardzības līdzekļus, tādējādi palīdzot arvien vairāk cilvēku ikdienas gaitas uz Latvijas ceļiem padarīt drošākas. Gada tumšākajā periodā arī gājējiem nepieciešams spectērps gluži kā karavīriem, tikai tā vietā, lai maskētos un saplūstu ar apkārtni, jādomā, kā būt pēc iespējas labāk pamanāmiem,” skaidro SRC Brasa valdes loceklis Kristiāns Brēdermanis.

 

Šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 54 gājēji, savukārt 750 ievainoti. Tāpēc ikviens iedzīvotājs aicināts ne vien pats diennakts tumšajā laikā valkāt gaismu atstarojošu apģērbu, bet rūpēties arī par līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības, dāvinot tuviniekiem, draugiem vai klientiem „gaismas vestes” vai atstarojošu apģērbu.

 

Lai skaidrotu iedzīvotājiem atstarojošo vestu un atstarojošo elementu izmantošanas nozīmi diennakts tumšajā laikā, CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija kopā ar partneri – apdrošināšanas sabiedrību ERGO – īsteno satiksmes drošības kampaņu „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”. Tās ietvaros sadarbībā ar organizāciju „Latvijas Samariešu apvienība” un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju visā Latvijā norisinās „Tumšo gājēju glābšanas misija”, kurā mazturīgie iedzīvotāji saņems vairāk nekā 20 000 „gaismas vestes”.