Nauda un vara / Skats

UNIKĀLA IESPĒJA!!! PALĪDZI SPĒLI ZOLE IEVIEST SKOLĀS

UNIKĀLA IESPĒJA!!! PALĪDZI SPĒLI ZOLE IEVIEST SKOLĀS
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 07.12.2014. 17:02

Izklaides un atpūtas vietu tīkls “Klondaika” aizsācis iniciatīvu, kas aicina iedzīvotājus, balsojot portālā Manabalss.lv, atbalstīt spēles “Zole” ieviešanu kā vienu no fakultatīvajiem priekšmetiem vidējās izglītības mācību iestādēs. Zole ir latviešu nacionālā kāršu spēle, kas kalpo kā patriotisma un saliedētības simbols, tāpēc aicinām parakstīt šo iniciatīvu - INICIATĪVU IESPĒJAMS PARAKSTĪT ŠEIT!

 

Latvijai, īpaši tuvojošās prezidentūras laikā, ir svarīgi visai pasaulei parādīt lietas, kas sastopamas tikai pie mums un ar kurām varam lepoties. Latviešu nacionālā kāršu spēle zole ir absolūti unikāla, turklāt pēdējā laikā pieaugošā zolītes popularitāte rada pamatu ambīcijai, ka zole ar laiku varētu kļūt iecienīta arī citu tautu un valstu vidū, līdzīgi kā pokers, black-jack vai citas pasaulē atzītas kāršu spēles.

 

“Latvija daudzās jomās ir attīstīta valsts, jo prot efektīvi izmantot visus mums pieejamos resursus, tāpēc arī “Klondaika” uzskata, ka Latvijas nacionālās kāršu spēles ieviešana, kā fakultatīvs priekšmets vidējās izglītības mācību iestādēs, būtu solis pretī attīstībai, turklāt vienlaicīgi tiktu stiprinātas arī mūsu valsts tradīcijas,” stāsta izklaides un atpūtas vietu tīkla “Klondaika” mārketinga speciāliste Agnese Puriņa.

 

Zole ir inteliģenta kāršu spēle, kas attīsta ne tikai loģisko domāšanu, prāta spējas un atmiņu, bet arī cilvēka personību. Šai kāršu spēlei piemīt milzīgs izglītojošais un attīstošais potenciāls, kas šobrīd netiek pilnībā izmantots, tādā veidā ierobežojot mūsu valsts attīstību nākotnē.

 

Iniciatīvas mērķis ir ar iedzīvotāju atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Republikas Saeimu un Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt grozījumus Latvijas Republikas Izglītības likumā, nosakot spēli “Zole” kā vienu no fakultatīvajiem priekšmetiem, kura apgūšanas mērķis ir loģiskās domāšanas attīstīšana.

 

Latvijas nākotne balstās uz mūsu bērniem un ir svarīgi, lai viņi būtu sagatavoti dzīvei – apveltīti ar spēcīgu loģisko domāšanu, veselīgu spriestspēju un darbībām, kas vērsta uz valsts nacionālo vērtību saglabāšanu. Mūsu jaunieši ir valsts veiksmīgas nākotnes stūrakmens, kas veicinās gan Latvijas tautsaimniecības attīstību, gan kopējo mūsu valsts tēlu pasaules acīs. Tāpēc ir svarīgi stiprināt skolu izglītības sistēmu, ieviešot mācību metodi, kas attīstīta ne tikai teorētiskās zināšanas, bet sniedz pievienoto vērtību arī bērnu un jauniešu personības veidošanā.

 

Par spēli “Zole”

Zole jeb zolīte latviešu tautā tiek uzskatīta par latviešu kāršu spēli. Savukārt starp zoles spēlētājiem tā ir ieguvusi latviešu nacionālās kāršu spēles titulu. Ir prāta un ir veiksmes kāršu spēles, zole ir prāta kāršu spēle, jo lai uzvarētu, vairāk par veiksmi nepieciešamas labas spēlēšanas prasmes un ass prāts. Šī kāršu spēle zināma ne tikai kā zole, bet arī zolīte un agrāk pazīstama arī kā Revelīts, kas minēts Emanuela Laskera 1931.gadā izdotajā grāmatā „Kāršu spēles”.