Erots 2020
Erots 2020
RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas aizliegums būs pakalpojums Krievijai

Termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas aizliegums būs pakalpojums Krievijai
Foto: http://www.cannedfish.lv/
KRUSTTEVS.COM · 12.12.2014. 17:26

Ja Saeimā tiks pieņemts lēmums pārtraukt termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) izsniegšanu Krievijas Federācijas pilsoņiem, tā būtībā būs vēršanās pret tiem, kas ir neapmierināti ar pašlaik Krievijā notiekošo, viņi vēlas izvest savu naudu no kaimiņvalsts un iegādāties īpašumus Latvijā, lai dzīvotu politiskā un ekonomiskā drošībā, tā uzskata a/s „Brīvais Vilnis” valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

 

Ar šāda lēmuma pieņemšanu mēs tikai izdarīsim „pakalpojumu” Krievijai, jo palīdzēsim nostiprināt tur valdošo pārliecību, ka Latvijā visi ir negatīvi noskaņoti pret krieviem. Tad varēs skaļi paziņot - ikviens var iegūt TUA Latvijā, tikai krievi nevar! Tā jau ir etniskā diskriminācija,” saka Arnolds Babris.

 

Kā otru, ne mazāk svarīgu argumentu a/s „Brīvais Vilnis” valdes priekšsēdētājs min to, ka nauda, kas Latvijā šajos gados tika investēta, iegādājoties nekustamos īpašumus, reāli strādāja valsts labā: „Tā bija tiešā investīcija, ievērojams ieguldījums tautsaimniecībā. Cilvēki uz šejieni brauca, pirka pakalpojumus, uzturēja savus īpašumus. Tas viss bija tiešais ieguvums valstij, kas tagad ir apdraudēts.”

 

Arnolds Babris uzsver, ka šo jautājumu nevar skatīt vienkāršoti – pārtraukt izsniegt TUA, un valsts drošība problēma atrisināta! Ir nepieciešama aktīva individuālā pieeja. „Jāskatās, kas ir cilvēki, kuri grib šeit iegādāties īpašumu. Varbūt var ieviest papildu kontroles mehānismus, ar kuru palīdzību tiktu pārbaudīta nerezidentu lojalitāte Latvijas un Eiropas vērtībām?” ierosina a/s Brīvais Vilnis valdes priekšsēdētājs.