RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Portālā MansPrezidents.lv pievienots jauns prezidenta amata kandidāts

Portālā MansPrezidents.lv pievienots jauns prezidenta amata kandidāts
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 12.05.2015. 16:59

Līdzdalības portālā MansPrezidents.lv pievienots jauns prezidenta amata kandidāts – aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, kuru šim amatam oficiāli virzījušas Zaļā partija, Zaļo un zemnieku savienība un „Vienotība”. Līdz šim par pieciem portālā publicētājiem prezidenta amata kandidātiem kopā saņemtas vairāk nekā 11 000 balsis.

 

Tie cilvēki, kas portālā MansPrezidents.lv savu balsi jau nodevuši, to jebkurā brīdī var mainīt, ja uzskata, ka jaunais pretendents ir piemērotāks prezidenta amatam. Balsojumu var mainīt vairākas reizes, bet kopīgajos rezultātos tiks ieskaitīta pēdējā sniegtā balss.

 

Kā uzsver portāla MansPrezidents.lv vadītāja Madara Peipiņa, viens no platformas mērķiem ir pēc iespējas ātrāk un skaidrāk parādīt, kuri ir partiju un frakciju virzītie prezidenta kandidāti, lai sabiedrība ar tiem varētu iepazīties. „Pēdējo mēnešu laikā ir izskanējuši  dažādi vārdi, taču tikai par nedaudziem partijas un deputāti ir bijuši gatavi teikt – jā, šos mēs atbalstām! Īsto kandidātu laicīga nosaukšana un virzīšana palīdz veidot atklātāku un visiem saprotamu valsts prezidenta izraudzīšanās procesu, kurā ir vieta debatēm un diskusijām par kandidātu piemērotību amatam,” tā portāla vadītāja.

 

MansPrezidents.lv redzamo prezidenta amata kandidātu saraksts ir veidots no deputātu virzītajiem un arī iedzīvotāju ieteiktajiem pretendentiem. Tas tiek papildināts, ja deputāti, frakcijas vai partijas oficiāli nosauc vēl kādu prezidenta kandidātu. Iedzīvotāju favorīts jau kopš pirmās balsojuma dienas ir Mārtiņš Bondars, kurš saņēmis vairāk nekā 4000 cilvēku atbalstu. Viņam seko Vaira Vīķe-Freiberga ar teju 3400 balsīm, kā arī Egils Levits, Sandra Kalniete un Gunārs Kūtris.

 

Jau ziņots, ka no 20. aprīļa līdz prezidenta ievēlēšanai jūnija sākumā norit līdzdalības kampaņa MansPrezidents.lv, kurā ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu, var nobalsot par kādu no deputātu vai iedzīvotāju izvirzītajiem prezidenta kandidātiem. MansPrezidents.lv balsojums ir atklāts, un tā norisei un balsu skaitam var sekot līdzi tiešsaistē. Balsojuma rezultāts tiks nodots Saeimas deputātiem Valsts prezidenta ievēlēšanas dienā.