RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

CSDD „Cieņ-o-metra” mērījumā piedalās 8000 velobraucēji; Cieņpilnākie velosipēdisti – sievietes

CSDD „Cieņ-o-metra” mērījumā piedalās 8000 velobraucēji; Cieņpilnākie velosipēdisti – sievietes
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 19.05.2015. 18:04

Vairāk nekā 8000 velobraucēju brīvprātīgi veikuši sava braukšanas stila mērījumu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Draugiem.lv lapā atrodamajā „Cieņ-o-metra” aplikācijā, lai noteiktu, kādam tēlam atbilst viņu uzvedība ceļu satiksmē. Absolūtais vairākums velobraucēju apliecināja, ka ir godprātīgi satiksmes dalībnieki, kuri ievēro noteikumus un izvairās radīt bīstamas situācijas uz ceļa. Vien 12% vaļsirdīgi atzina, ka dažkārt mēdz brīvi interpretēt satiksmes noteikumus un nesatraukties par tādu normu ievērošanu, kā luksoforu signāli vai ceļa došana gājējiem. 

 

„Cieņ-o-metra” aplikācija ar 14 jautājumiem par velobraucēja rīcību dažādās ikdienas situācijās uz ceļa piedāvāja katram būt paškritiskam un noskaidrot vai viņš ir godam pelnījis „Cienījama velosipēdista” titulu vai arī drīzāk ierindojas kādā pārgalvīgo braucēju kategorijā. Proti, ir „sportists”, „karstgalvis”, „aklais” vai pat „muļķis”. Par laimi, klaji muļķīgu rīcību uz ceļa atzina tikai pavisam neliela daļa pārgalvīgo velobraucēju. Tā vietā tie sev biežāk piedēvēja „sportistu” un „aklo” braucēju īpašības, atzīstot, ka pārvietojas pārlieku strauji un agresīvi vai arī nepamana citus satiksmes dalībniekus un ceļazīmes.

 

Novērtējot cieņpilnākos satiksmes dalībniekus, „Cienījamo velosipēdistu” vidū tika izlozēta  īpaša balva no Noi Pure Fix Cycles –tumsā spīdošs velosipēds – ko saņēma daiļā dzimuma pārstāve Kintija Puikevica. Tas arī nav pārsteigums, jo sieviešu vidū godprātīga braukšanas kultūra novērota biežāk. 93% no daiļā dzimuma velobraucējām ieguvušas „Cienījama velosipēdista” titulu, kamēr vīriešu konkurencē tādu ir nedaudz mazāk – 73%.

 

Velobraucēju braukšanas stila mērījums veikts CSDD kampaņas „Cieņa darbojas!” ietvaros, kuras laikā aprīlī CSDD sadarbībā ar Valsts policiju un Policistu velobiedrību Rīgā rīkoja arī īpašas „Cieņas velopatruļas”, apstiprinot tendenci, ka vairums velobraucēju ievēro satiksmes noteikumus un bieži vien novērojamie konflikti rodas no dažu atsevišķu braucēju agresīvas uzvedības. Tāpēc visi satiksmes dalībnieki tiek aicināti atcerēties, ka uz ceļa neviens nav pārāks par citiem un atsevišķu satiksmes dalībnieku nevērība pret apkārtējiem tikai vairo savstarpējos konfliktus un negadījumu skaitu.