RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

“Rigvir” holdings investēs jaunā ražotnē, klīnikas attīstībā un zinātniskajos pētījumos

 “Rigvir” holdings investēs jaunā ražotnē, klīnikas attīstībā un zinātniskajos pētījumos
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 10.04.2017. 14:13

Pateicoties apgrozījuma pieaugumam 2016. gadā, “Rigvir” holdings tuvākajā laikā plāno veikt  būtiskus ieguldījumus jaunas ražotnes celtniecībā, Globālās Vēža Viroterapijas klīnikas attīstībā, kā arī zinātniskajos un klīniskajos pētījumos.

 

Pētījumiem kopumā būs nepieciešami daudzi gadi un vairāk nekā 50 miljoni eiro, no tiem vismaz 400 tūkstošus paredzēts ieguldīt jau 2017. gadā. Šobrīd norisinās arī darbs pie jaunas laboratorijas un GMP standartiem atbilstošas ražotnes būvniecības Rīgā, kur līdz šim ieguldīti jau 450 tūkstoši eiro. Plānots, ka 2017. gada laikā šajā projektā, kurš uzsākts 2015. gadā, tiks investēti vēl 1,5 miljoni eiro.

 

“Rigvir” holdinga izpilddirektore Kristīne Jučkoviča: “Vērtējot 2016. gadā paveikto, varam būt gandarīti par uzņēmuma kopējo attīstību, tomēr īpaši vēlos atzīmēt ES komisijas piešķirto grantu programmas “Horizon 2020” ietvaros, kas ir nopietns solis, lai onkolītiskās viroterapijas medikamentu melanomas ārstēšanai būtu iespējams virzīt reģistrācijai Eiropas zāļu aģentūrā – uzņēmums uzsācis nopietnu gatavošanos šim procesam.”

 

Šobrīd holdingam “Rigvir” ir 20 kontaktpunkti pasaulē un tā ražotais pretvēža medikaments reģistrēts trīs valstīs – Latvijā, Armēnijā un Gruzijā. Turpmākajos holdinga attīstības plānos, papildus esošajiem eksporta tirgiem,  paredzēta arī jaunu eksporta tirgu apgūšana, veicinot onkolītiskā medikamenta pieejamību arī citās pasaules valstīs.

 

“Atzinīgi novērtēju, ka “Rigvir” holdings par saviem prioritārajiem nākotnes virzieniem ir noteicis finansiālo līdzekļu investēšanu klīniskajos pētījumos un vēža ārstēšanas klīnikas modernizācijā. Pētījumu rezultāti pierādīs šī preparāta potenciālu ne vien Latvijā, bet arī citur pasaulē,” uzsver Dr.med. Jānis Eglītis, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Onkoloģijas katedras asociētais profesors.

 

Holdinga uzņēmumu konsolidētais apgrozījums 2016. gadā sasniedzis 5,23 miljonus eiro un 91% no tā gūts no medicīnas eksporta. Uzņēmuma kopējā neauditētā peļņa 2016. gadā sasniedza 2,14 miljonus eiro. Nodokļos valsts budžetā holdinga uzņēmumi 2016. gada laikā nomaksājuši 815 tūkstošus eiro, kas ievērojami pārsniedz summu kādu Latvijas valsts kompensē melanomas pacientu ārstēšanai ar onkolītisko vīrusu “Rigvir”.