RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Pērn dubultojies LED gaismekļu ražotāja “Vizulo” apgrozījums

Pērn dubultojies LED gaismekļu ražotāja “Vizulo” apgrozījums
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 01.03.2018. 09:01

LED gaismekļu ražotāja “Vizulo” apgrozījums 2017. gadā bijis 5,6 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2016. gadu, ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes, bet uzņēmuma eksporta apjomi veidojuši 85% no apgrozījuma, sasniedzot 4,8 miljonus eiro. Iecavas novadā bāzētajā ražotnē izgatavoti teju uz pusi vairāk gaismekļu nekā pērn – attiecīgi 32,4 tūkstoši un 16,5 tūkstoši 2016. gadā.

 

Aizvadītajā gadā kopumā “Vizulo” ražotā produkcija eksportēta uz 29 valstīm visā pasaulē. Starp populārākajām bijusi Jaunzēlande, kur kopējais apjoms bijis nedaudz virs miljona eiro, kam sekoja Izraēla, Francija, Igaunija, Nīderlande un Somija.

 

“Pēdējo divu gadu laikā esam būtiski ieguldījuši gan kopējā uzņēmuma attīstībā, gan savas eksportspējas stiprināšanā, kas veiksmīgi rezultējies arī apjoma pieaugšanā. Arī nākotnē plānojam ne tikai stiprināt savas pozīcijas esošajās valstīs, bet arī piedāvāt mūsu ražoto produkciju jaunos reģionos. Lielākais izaicinājums, strādājot ārvalstu tirgū, ir pārliecināt, ka arī Austrumeiropā esoši uzņēmumi spēj piedāvāt augstas kvalitātes un tehnoloģiski attīstītus produktus, tāpēc šajos gados daudz resursu veltījām skaidrojošajā darbā,” uzsver SIA “Vizulo” valdes priekšsēdētājs Jānis Zeltiņš.

 

Uzņēmums nākotnē raugās ar piesardzīgu optimismu, 2018. gadā plānojot apgrozījumu aptuveni 8 miljonu eiro apmērā. Plānots, ka lielākās eksporta valstis būs Jaunzēlande, Somija, Francija un Izraēla, kur apgrozījuma apjomus prognozē ap vienu miljonu katrā valstī, savukārt Apvienoto Arābu Emirātu tirgū apjoms plānots ap pusmiljonu eiro.

 

2017. gadā attīstībā un izpētē tika ieguldīti 8% no kopējā apgrozījuma. Tāpat pērn tika uzsākta sadarbība ar Latvijas Universitāti, noslēdzot pētniecības līgumu uz trīs gadiem par energoefektīvu  LED veidotu industriālu gaismas ķermeņu izstrādi. Šobrīd notiek “Vizulo” ielu un parka jauno gaismekļu dizaina paraugu reģistrācija. Aktuālie modeļi pirmo reizi tiks prezentēti 18. martā Frankfurtē notiekošajā izstādē “Light and Building 2018”. 

 

Uzņēmuma gaismekļi sastopami Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā,  lidostā “Rīga”, kā arī ļoti iecienītos galamērķos ārvalstīs – Ziemassvētku vecīša pilsētā Rovaniemi, elitārajā Francijas slēpošanas kūrortā Kurševelā, bet motosporta cienītāji Latvijā ražotos gaismekļus varēs redzēt Kuveitas Motorpilsētā, kur norisināsies prestižās F1 un MotoGP sacensības.

 

“Vizulo” izpētes un attīstības inženieru komanda ir veidojusies sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), piesaistot labākos maģistrantūras un doktorantūras studentus. Uzņēmuma sasniegumi pierāda, ka RTU un citas Latvijas universitātes un pētniecības institūti spēj radīt pasaules līmeņa nozares speciālistus. Šobrīd uzņēmumā nodarbināti 14 inženieri, bet kopumā uzņēmumā strādā 76 darbinieki, no kuriem puse ir no Zemgales reģiona.»Skats

Vai ekonomika atkal draud pārkarst? Fotogalerija (4)

Nu jau pāris gadus Latvijas ekonomikā ir atgriezusies izaugsme, ekonomika silst, ātrie kredīti tiek izsniegti arvien vairāk, un teju var šķist, ka vērojams īsts ātro kredītu sprādziens. Vai tā ir? Un ko tas nozīmē Latvijas ekonomikai un vienkāršiem patērētājiem? Vai tiešām visā eirozonā pašlaik ir vērojama stabila izaugsme?