RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Nedēļas TOP 5: Ātruma rekordi un krāsaino karogu pulciņš

Nedēļas TOP 5: Ātruma rekordi un krāsaino karogu pulciņš
Foto: No kasnotiek.com.
Armands Jēgermanis · 04.06.2012. 00:14

Pirmie šļupstošie soļi ceļā uz mācību nedzīvot treknāk par maciņa saturu, seksuālo minoritāšu atrādīšanās, atklāsmes par ātruma rekordiem ikdienas satiksmē un kāds neizdevies miljonārs ar kokaīna kravu Atlantijas okeānā – tie ir daži no notikumu akcentiem aizvadītajā nedēļā.

 

Praids bez kaku maisiem un puvekļiem

 

Nedēļas nogalē daļa Rīgas centra tika mālēta visās varavīksnes krāsās, simtiem seksuālo minoritāšu, viņu draugu un citu interesentu pulcējot gājienā „Baltijas praids 2012”. Pasākuma dalībnieki pieskandēja centru ar savam dzīvesveidam atbilstošām dziesmām un laida gaisā ziepju burbuļus, bet noslēgumā Vērmanes dārzā ar dzelzs un policistu žogiem sarīkoja sapulci „Par vienlīdzību”. Tajā savu atbalstu minoritātēm izteica pārstāvji no brīvdomības citadeles ASV diplomātiskā korpusa, bet no malas notiekošo vēroja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, šķiet, kļūstot par pirmo valdības locekli, kurš pa šiem gadiem uzdrošinājies atrasties tiešā šī pasākuma tuvumā.

 

Allaž sabiedrībā visai plašu ažiotāžu raisošais pasākums šoreiz aizritēja bez ievērojamiem starpgadījumiem. Varavīksnes krāsas nekļuva par „sarkano lupatu” „sūdu metējiem un citiem agresoriem, tā kā šoreiz pasākumā iztika bez ekskrementu un puvušu tomātu lidināšanas. Atsevišķi pretinieki aprobežojās ar izlamāšanos, un tikai viens ar grādiem iekarsēts aktīvists tika aizturēts par olas mešanu viendzimuma attiecību piekritēju virzienā.

 

Izglāb valsts budžetu - piespied pedāli!

 

Pa vidu visām negācijām par un ap fotoradaru uzstādīšanu šīs mērierīces sagādājušas arī pa izklaidējošam mirklim, piemēram, fiksējot pa kādam „antirekordam”. Veicot nelielu kopsavilkumu, konstatēts, ka apdzīvotā vietā kāds autovadītājs pamanījies traukties ar 165 kilometriem stundā, bet ārpus tām fiksētais ātruma rekords ir 191 km/h. Cits braucējs gluži kā lielveikalu uzlīmes neviļus sācis „krāt” arī uz fotoradaru mērījumu pamata nosūtītos administratīvo pārkāpumu protokolus. Šobrīd „kolekcijā” tādu ir 24 kopsummā par 900 latiem. Zinot, cik neapmierinoši valsts budžetā pildās fotoradaru fiksēto sodu sadaļa, vara, jāpieņem, vēlētos, lai šādu ātrummīļu būtu pēc iespējas vairāk.

 

Apkopota arī ātruma pārsniedzēju vārdu statistika. Noskaidrojies arī, ka starp vīriešiem visbiežāk ātrumu pārsniedz Jāņi, Aleksandri un Sergeji, no sievietēm – Jeļenas, Olgas un Tatjanas, bet visbiežāk fotoradaru objektīvu fiksētais auto ir „Volkswagen Golf”.

 

Pietiks ēst uz parāda!

 

Pēc ilgstoša politiskā tirgus divām trešdaļām tautas kalpu balsojot „par”, Saeima atbalstījusi likumprojektu par tā sauktā „fiskālās disciplīnas līgumu” atbalstīšanu, paredzot pakāpeniski mazināt budžeta deficītu, veidot sabalansētu budžetu un tālākā perspektīvā panākt, ka tas tiek veidots ar pārpalikumu. Līguma atbalstītāji uzsver, ka tieši jaunās saistības palīdzēs izvairīties no jau pieredzētajām problēmām, kas noveda pie milzu aizdevuma ņemšanas, un kopumā no dzīvošanas pāri līdzekļiem.

 

Savukārt līguma pretinieki vaimanāja, ka šāda dokumenta atbalstīšana liek uz spēles Latvijas suverenitāti un ļauj svešiniekiem no malas diktēt, ko darīt ar maciņa saturu. Šie skandējumi gan ne pārāk dzirdīgas ausis, ne virsroku parlamentā neguva.

 

Iekļūšana miljonāru listē izpaliks

 

Bermudu salās aizturēts latviešu burātājs – narkokurjers, kura jahtā uzieti 165 kilogrami kokaīna 48 miljonu ASV dolāru vērtībā. Pulverīša lieltirgotājs turklāt bijis bruņots ar deviņu milimetru pusautomātisko pistoli „Beretta” un 192 patronām. Melnā biznesa darboni iegāza nelabvēlīgi laika apstākļi, kā dēļ jahtai salūza masts, un Bermudu salu svētku dienas, kas liedza defektu operatīvi novērst.

 

Neveiksmīgais narkodīleris tiesā atklājis, ka par kravas pārvešanu viņam solīti divi miljoni dolāru, tā kā šai reālās dzīves etīdei var dot nosaukumu „Kā nenopelnīt miljonu un nokļūt uz ilgiem gadiem cietumā”.

 

Mubaraks aiz restēm

 

Kamēr Lielbritānijas karaliene Elizabete II svinēja „dimanta jubileju”, atzīmējot 60 gadus ilgušu atrašanos tronī, Ēģiptes tiesa nolēma, ka gāztais prezidents Hosni Mubaraks pēdējo stundiņu sagaidīs nebrīvē. Proti – bijušais valstsvīrs atzīts par vainīgu demonstrantu nāvē pagājušā gada nemieru laikā un sodīts ar mūža ieslodzījumu. Tāds pats sods piespriests arī bijušajam iekšlietu ministram, savukārt abus korupcijā apsūdzētos Mubaraka dēlus tiesa attaisnoja, tāpat kā policijas komandierus, ko prokurori apsūdzēja līdzdalībā 850 demonstrantu nāvē.

 

84 gadus vecais Mubaraks tiesā tika nogādāts pārvietojamajā slimnīcas gultā un spriedumu noklausījās ratiņkrēslā. Viņa advokāti jau solījušies spriedumu pārsūdzēt.