RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Veiksmes stāsti

Savs bizness kā hobijs un sapņu piepildīšana

Savs bizness kā hobijs un sapņu piepildīšana
Foto: No personīgā arhīva. Smadzeņu autotreniņu seanss „RigaBrain”.
Kintija Bulava · 23.04.2012. 23:44

Veiksmīgi vadīt uzņēmumu, ja tas dibināts īsi pirms Latvijas finanšu krīzes? Nebankrotēt, ja kādā pirmsjāņu dienā garnadži iznes visu ofisu tukšu, šādi apstādinot uzņēmuma darbību uz diviem mēnešiem? „RigaBrain”, kas ikvienam piedāvā uzlabot savu smadzeņu darbību, tas bija pa spēkam! „RigaBrain” vadītājs Pēteris Urtāns prot izmantot veiksmi neveiksmē un ir pārliecināts – mūsdienās būt biznesmenim nenozīmē vienmēr būt stresā. Uzņēmumu var vadīt arī mierīgi!

 

„RigaBrain” ir uzņēmums ar četru gadu pieredzi. Tas savu darbību sāka 2008.gadā. No uzņēmuma, kurā sākuma posmā darbojās tikai viens darbinieks – pats dibinātājs P.Urtāns un kur bija iespējams nedēļas laikā apkalpot tikai vienu klientu, tas izaudzis līdz firmai ar teju 1300 klientiem un četriem darbiniekiem. Jā, tas nav grandiozi. Bet, apmeklējot „RigaBrain” smadzeņu autotreniņus, ne mirkli nezūd patīkamais pārsteigums – kā starp tik daudz rūpju māktiem, neapmierinātiem, darbos pārgurušiem cilvēkiem ir uzņēmums, kuru krīzes pazīmes, šķiet, vispār neskar.

 

Atgriezeniskā saite smadzenēm


Vai zināt daudzus uzņēmumu īpašniekus, kuri uz jautājumu „Kā iesācies šis pavasaris?” godīgi atbild: „Brīnišķīgi! Jūtos tik harmoniski, mierīgi un apmierināti!”? Par savu pieredzi un pārliecību, ka personīgais bizness nebūt nenozīmē tikai nemitīgu stresu, spriedzi un neskaitāmas darba stundas, sarunā ar portālu www.krusttēvs.com stāsta P.Urtāns.

 

Pirms lasīt tālāk, vērts zināt – „RigaBrain” smadzeņu autotreniņi palīdz uzlabot cilvēka smadzeņu darbību. Seansa laikā ar speciālas ierīces palīdzību (nē, neviens neiejaucas normālā centrālās nervu sistēmas darbībā!), smadzenes saņem atgriezenisko saiti. Tā, it kā skatītos savā spoguļattēlā. Kamēr būsi ērti atgūlies krēslā un klausīsies mūziku, smadzenes sajutīs sevī vēlmi pēc pašregulācijas. Tās pašas sevi sakārto, atgriežoties stadijā „šeit un tagad”, kas lielā mērā ir arī harmonijas, iekšējā miera un līdzsvara noslēpums.

 

Cilvēki, kuri apmeklē „RigaBrain”, ir nosvērtāki, mierīgāki, ar spēcīgāku intuīciju un imunitāti. Viņiem ir vieglāk pieņemt pareizos lēmumus, viņi saskata vairāk iespēju un dzīvē kopumā jūtas daudz apmierinātāki. Nē, tās nav veiksmīgas mārketinga idejas, pēc kurām izdevies radīt sabiedrības pieprasījumu! „RigaBrain” ir uz faktiem un pētījumiem balstīta sistēma.

 

„To pierāda klientu pozitīvie stāsti un atsauksmes. Turklāt mans bizness attīstījies ar vislabāko reklāmas kampaņu, kāda vien iespējama. No mutes mutē. Klienti par savu pozitīvo pieredzi stāsta saviem draugiem un paziņām, un arī viņi nolemj pamēģināt,” stāsta P.Urtāns.

 

No psihiatra par uzņēmēju

 

„Pirms „RigaBrain” strādāju Psihiatrijas slimnīcas ambulatorajā centrā. Biju izvēlējies tieši psihiatrijas jomu. Toreiz mans jautājums bija – vai tiešām mūsdienās nav iespējama citādāka ārstēšana kā tikai medikamentozā? Tā kā tolaik biju asistents amerikāņu psihiatram un profesoram, no viņa uzzināju dažādas pasaulē pieejamās jaunākās tehnoloģijas. Sāku tās pētīt un pieteicos mācībām,” par „RigaBrain” pirmssākumiem stāsta tā dibinātājs. Viņa vēlme studēt Amerikā bija tik liela, ka netraucēja nedz tas, ka līdz pat pašam pēdējam lidojuma brīdim viņš nezināja, kur dzīvos, nedz tas, ka nezināja, par kādu naudu mācīsies un arī nedz tas, ka naudas lidmašīnas biļetēm arī nemaz nebija. Visi šķietamie šķēršļi atrisinājās nedēļas laikā.

 

„Piektdien bija jāizlido uz Ameriku, bet tikai ceturtdien vakarā sameklēju sev dzīvesvietu. Tas bija tā, it kā lēktu bezdibenī, cerot, ka izpletnis atvērsies. Un tas atvērās!” stāsta P. Urtāns.

 

Sākotnējais mērķis nebūt nebija veidot biznesu, tas bija vairāk izzināšanas process. Speciālistam šī smadzeņu autotreniņu metode patika un viņš nolēma šo sistēmu atvest arī uz Latviju, lai piedāvātu to izmēģināt sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Pirmie smadzeņu autotreniņa klienti bija radi, draugi un paziņas. Viņi uz sevis redzēja pozitīvo iedarbību un ieteica šo metodi saviem draugiem un paziņām. „Klienti paši nāca pie manis, un tā vienā brīdī nolēmu – nevaru ilgāk klientus pieņemt savā guļamistabā. Jādibina uzņēmums. Pirmo gadu darbojos viens pats,” stāsta P. Urtāns.

 

Pirmsākumos bija ļoti augstas tehnoloģiju izmaksas. Vidējais Latvijā dzīvojošais šo procedūru nemaz nevarēja atļauties. Speciālista mērķis, esot šeit Latvijā, bija piedāvāt šo pakalpojumu ārzemju viesiem no citām Eiropas valstīm. Tā kā citviet pakalpojumu cenas bija vēl augstākas, bija izdevīgi braukt uz Latviju, iziet procedūru kursu un tad atgriezties savā dzimtenē. Tolaik bija citas tehnoloģijas un nedēļas laikā varēja apkalpot tikai vienu, augstākais – divus cilvēkus.

 

„Mans mērķis, jau dibinot uzņēmumu, bija strādāt ar modernākajām, inovatīvākajām un efektīvākajām pieejām smadzeņu darbības uzlabošanai. Tas uzņēmuma pamatā ir vēl joprojām. „RigaBrain” ir kā zīmols, kurš piedāvā pašu labāko. Pateicoties tam, ka tehnoloģijas visu laiku attīstās, arī mēs spējām attīstīties – dienas laikā pieņemt vairāk klientu un samazināt seansu cenu. Ja agrāk smadzeņu autotreniņš maksāja 70 līdz 80 latu par reizi, šobrīd cena samazinājusies vairāk nekā uz pusi. Turklāt procedūru efektivitāte ir arī tad, ja uz procedūru nāk tikai reizi mēnesī,” skaidro P. Urtāns.

 

Kāds ir „RigaBrain” noslēpums? Kādēļ cilvēkiem vērts atnākt uz šo seansu? Pirms nākt uz seansu, ikviens var sev uzdot jautājumu – kādas būtu manas iespējas, ja smadzenes strādātu par mazu kripatiņu labāk? Kādus lēmumus tad varētu pieņemt, kādus cilvēkus un iespējas sev piesaistītu, kādas iespējas izmantotu? Ja atbildes ir „saredzamas”, ir vērts atnākt.

 

Veiksmes pamatā – cilvēcīguma faktors

 

„RigaBrain” apmeklē gudri cilvēki, kuri apzinās savu vērtību un savu potenciālu, kuru vēl var attīstīt. Reizēm uz seansiem vecāki ved savus bērnus, lai attīstītu viņos talantus vai pārvarētu grūtības. Nāk arī 80-gadīgi cilvēki, kuri saka: „Gribu dzīvot vēl! Gribu dzīvot tā, pa riktīgo!” Seansus apmeklē gan sievietes, gan vīrieši, kuru īpatsvars gan ir lielāks.


„RigaBrain” nav bizness, tā ir sirds lieta, un tas arī ir uzņēmuma veiksmes pamatā. „Caur uzņēmumu realizēju savus sapņus. Lielākā alga ir tā gandarījuma sajūta, kad klients stāsta – viņš jūt izmaiņas. Viņš saka – 20 vai 30 gadus esmu bijis depresīvs un nomākts, bet beidzot ieraugu iespējas dzīvei. Pirmo reizi sevi iemīlu. Tie ir veiksmes stāsti, kurus saņemam katru dienu. Mūs iedvesmo klienti un viņu veiksmes stāsti. Tas rada vēlmi kustēties, darboties un attīstīties,” stāsta P. Urtāns.

 

Tāpat „RigaBrain” veiksmes pamatā ir cilvēcīgums. Vispirms ir klients un viņa panākumi un tikai tad – peļņa.

 

Apzagšana – veiksme nelaimē

 

Protams, šo gadu laikā ir bijušas arī grūtības. Viena no tām bija diezgan smaga situācija, kas notika pirms pusotra gada – pirmsjāņu dienā izzaga kabinetu. Zagļi aiznesa visas tehnoloģijas. Tas nav nekādas lētās, bet viss, viss bija aiznests. „RigaBrain” darbība pilnībā apstājās.

 

„Tajā mirklī, kad man zvanīja un pateica par šo gadījumu, jutos ļoti, ļoti mierīgi. Uztraukti bija pārējie cilvēki. Tieši mans mierīgums ļāva virzīties uz priekšu. Tagad atskatoties uz šo notikumu, zinu – apzagšana ir viens no veiksmīgākajiem pagrieziena punktiem „RigaBrain” attīstībā. Divu mēnešu laikā atjaunojām darbību daudz labākās telpās, ar daudz labākām tehnoloģijām. Mācēt izmantot neveiksmi un pārvērst to veiksmē – tas arī ir viens no biznesa pamatiem. Esmu ļoti pateicīgs tam, ka tā notika,” stāsta vadītājs. Viņš pats uz lietām skatās ļoti konstruktīvi, jo tikai tā var notiekošo izanalizēt ar vēsu prātu un pieņemt pareizo lēmumu.

 

„Ar savu pieredzi varu parādīt, ka vadīt savu biznesu nebūt nenozīmē būt visu laiku stresā. Jā, pašā uzņēmuma darbības sākumā bija grūti. Darīju visu viens līdz mirklim, kad redzēju – man pašam savas privātās dzīves vairs nav. Kad jutu – sirds sāk dauzīties no pārslodzes, tālāk tādā garā strādāt vairs nedrīkstēju. Bija jāmeklē darbinieki,” par paplašināšanās iemesliem stāsta P. Urtāns.

 

Viņš uzsver – katram uzņēmumam ir ļoti svarīgi tā darbinieki. Jo ātrāk vadītāji to saprot, jo viņi ir lielāki ieguvēji. Ja darbinieki no rītiem uz darbu nāk ar smaidu uz lūpām, iesaistās uzņēmuma procesos, notiek attīstība. Turklāt darbinieki ir arī motivēti savam darbam. Kā to panākt? Ir jāklausās, ko saka darbinieki. Jāsajūt, kā viņi jūtas. Ja priekšnieks pats strādā ar sevi un savu emocionālo pasauli, tad jūt, vai darbinieks ir priecīgs vai norūpējies. Darbiniekos jāklausās ne tikai ar ausīm, bet arī ar sirdi.

 

„Mans kā „RigaBrain” vadītāja pienākums ir būt harmonijā un mierā ar sevi un apkārtējo pasauli. Man ir jābūt kā piemēram saviem darbiniekiem un klientiem. Es parādu – ja man tas izdevās, arī tev izdosies. Tas iedvesmo,” tā P. Urtāns.

 

„RigaBrain” visu laiku ir attīstībā. Tā ir kā laboratorija. Nākamais attīstības solis –pētījums, pēc kura rezultātiem izveidos attīstības plānu. Šobrīd „RigaBrain” darbinieki vēlas izpētīt, kas ir tas, kas veicina smadzeņu darbības attīstīšanu. Kas ir tas, kas kavē? Un ko cilvēks pats var darīt, lai palīdzētu savai smadzeņu darbībai. Šajā pētījumā tiks iekļauta četros gados uzkrātā pieredze.

 

Jau šobrīd smadzeņu autotreniņus veic ne tikai Rīgā, bet arī citās lielākajās Latvijas pilsētās. Izbraukuma seansu attīstību plānots turpināt.

 

„Redzu, ka pēdējos gados cilvēki Latvijā arvien vairāk uzmanību pievērš savai būtībai. Viņi vēlas saprast, kas viņi ir. Viņiem ir svarīga sava iekšējo spēju realizācija. Cilvēki vēlas mainīties un, ja viņi to vēlas, pārmaiņas ir iespējamas. Ne velti saka – šobrīd sācies iespēju laiks. Ja pirms „RigaBrain” cilvēks pieņēma lēmumus, balstoties uz nospiedumiem smadzeņu darbībā, tad pēc seansa viņš atbrīvojas no šiem nospiedumiem un pozitīvi virzās uz priekšu. Viņš ierauga attīstības iespējas un jūtas mierīgi. Tas jau ir tas, uz ko visi ejam. Un tas ir tas, ar ko „RigaBrain” var palīdzēt,” sarunas izskaņā teic P. Urtāns.