RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Veiksmes stāsti

Noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvostas pārvaldes rīkotajam konkursam “Osta pilsētai”

Noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvostas pārvaldes rīkotajam konkursam “Osta pilsētai”
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 21.10.2016. 11:04

Noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvosta pārvaldes (RBP) izsludinātajam ikgadējo zinātniski pētniecisko darbu konkursam skolēniem “Osta pilsētai”. Visaktīvāk pieteikušies Rīgas 25.vidusskolas skolēni.

 

RBP organizētais konkurss tiek rīkots jau desmito reizi, aicinot jauniešus meklēt un rast jaunas, starpnozaru disciplīnās balstītas idejas ostas konkurētspējas palielināšanai, īpaši ņemot vērā, ka šogad Rīgas brīvostas pārvaldes konkursa virstēma saistīta ar ostas pienesumu Latvijas ekonomikai. Šogad visaktīvāk pieteikumi saņemti no Rīgas 25.vidusskolas, Rīgas Franču liceja, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas. Otrajā atlases kārtā jeb konkursa finālā skolēniem savas idejas būs jāprezentē klātienē. Prezentāciju vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Rīgas brīvostas pārvaldes, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Jūras akadēmijas deleģēti pārstāvji.

 

Konkursa ietvaros pirmās desmit komandas, kas pieteikušās, jau tuvākajās dienās gūs iespēju iepazīt Rīgas brīvostas darba ikdienu klātienē, apmeklējot ekskluzīvu ekskursiju Rīgas brīvostas Kapteiņa dienestā. Savukārt konkursa finālā jau 3.novembrī tiksies komandas ar spēcīgākajiem zinātniski pētnieciskajiem darbiem, lai prezentētu savus darbus žūrijai klātienē. Godalgoto darbu autori saņems planšetes, e-grāmatu lasītājus, kā arī pārsteiguma balvas no Rīgas brīvostas pārvaldes.

 

Interese par brīvostas darbību un tās pienesumu valsts ekonomikai ik gadu pieaug kā skolēnu, tā studentu vidū. Pērn skolēnu konkursā pārliecinoši startēja Rīgas Franču liceja komandas, izcīnot divas godalgotas vietas. Konkursā uzvarēja darbs, kas tika veltīts ostas iesaistei gaisa kvalitātes problēmu apzināšanā un risināšanā.

 

Papildus informācija:

Papildus informāciju par Rīgas brīvostas darbību un iepriekšējo konkursu norisi iespējams iegūt, apmeklējot Rīgas brīvostas mājas lapu www.rop.lv, kā arī Rīgas brīvostas sociālo tīklu lapās:

draugiem.lv/rigasbrivosta/, facebook.com/rigasbrivosta un twitter.com/rigasbrivosta.