RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Autokatastrofā bojā gājis talantīgs sportists no Liepājas - PAPILDINĀTA 21.35

Autokatastrofā bojā gājis talantīgs sportists no Liepājas - PAPILDINĀTA 21.35
Foto: Autotv.lv, Liepajniekiem.lv un Go4speed.lv (rallija līdzjutējs Edgars Vanters)
· 08.06.2012. 20:05

ZIŅA PAPILDINĀTA AR 4. RINDKOPU.

 

Latvijas rallija čempionāta ceturtā posma - rallija «Madona 2012» laikā šodien notikušas divas smagas avārijas. Vienā no tiem ir letāls iznākums - bojā gājis ekipāžas Verbelis/Bartaščenoks stūrmanis.

 

 

Katastrofā bojā gājis pašmāju  ilggadējais  un vairākkārt godalgotais autosportists Igors Bartaščenoks.  Madonas rallijs piektdienas vakarā ir apturēts. Igors bija liepājnieks, ilggadējs rallija Kurzeme dalībnieks.

 

Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks, kuri jau daudzus gadus rallija trasēs bija redzami ar baltu Honda Civic (fotogalerijā), avarēja Madonas rallija pirmajā ātrumposmā, 3. kilometrā pēc starta. Avārijas rezultātā, gūstot nāvējošas traumas, stūrmanis Bartaščenoks notikuma vietā  gājis bojā, žurnālistiem apstiprinājis LAF Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns.

 

LAF vēsta, ka sacensības turpināsies sestdien, ar automašīnām piestiprinātām sēru lentītēm pieminot bojā gājušo biedru. Sacensību žūrija pēc notikušā pirmatnējās izpētes nelaimi apzīmējusi kā sacīkšu negadījumu. Citā negadījumā cietusī lietuviešu Roka Kvaraciejus/Audrjus Šoša ekipāža Madonas slimnīcā atrodas ārstu aprūpē. Sportisti piedzīvojuši dzīvību neapdraudošus sasitumus un līdz ar ārstu atļauju ir gatavi pamest slimnīcu, teikts paziņojumā. 

 

Vienlaicīgi bija sācies otrais ātrumposms, kurā vidēji smagu avāriju piedzīvoja lietuviešu ekipāža Roks Kvaraciejus/Audrjus Šošs. Abi sportisti ar traumām nogādāti Madonas slimnīcā. Neoficāla informācija liecina, ka lietuviešu dzīvībai briesmas nedraud.

 

 

Latvijas Automobiļu federācija veic apstākļu noskaidrošanu un situācijas izmeklēšanu, lai noskaidrotu negadījumu cēloņus. Rallija «Madona 2012» norise šobrīd ir apturēta.

 

Portāla Krusttevs.com redakcijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Igora Bartaščenoka tuviniekiem.

 

Līdzjūtību jau izteikusi Latvijas Automobiļu federācija.

 

Ekipāža Verbelis/Bartaščenoks ir autorallijā pieredzējusi, pavadot sportā vairākas sezonas, savulaik bijusi Latvijas nacionālo seriālu medaļnieku pulkā. Arī Lietuvas ekipāža Kvaraciejus/Šošs ir pieredzējusi un bijusi Latvijas un Lietuvas čempionātu medaļnieku pulkā. Kvaraciejus ekipāža avārijā iekļuva arī Talsu rallijā maija sākumā, kad Mundigciemā ieslīdēja grāvī un apmeta kūleni. Toreiz sportisti traumas neguva, auto tika nostādīts uz riteņiem un varēja turpināt sacensības.

 

Pēc aģentūras LETA arhīva, iepriekšējā traģiskā avārija Latvijas autorallijā notika 2006.gada Kurzemes rallijā, kad no galvas traumām bojā gāja stūrmanis Gatis Vilciņš.

 

Krusttevs.com, Leta