RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Smalki padomi visiem šoferiem, potenciālajiem dzērājšoferiem jeb kā tomēr nekļūt par IZVADĪTĀJU

Smalki padomi visiem šoferiem, potenciālajiem dzērājšoferiem jeb kā tomēr nekļūt par IZVADĪTĀJU
Kaspars Ūdris · 22.06.2012. 13:09

KRUSTTEVS.COM sadarbībā ar Valsts policiju atbalsta akcijas par drošību uz ceļiem un sniedz vienkāršā valodā nelielu ieskatu šoferu visbiežāk uzdotajos jautājumos un policijas taktikā šogad.

 

CSDD brīdina – no vadītāja līdz izvadītājam ir viena glāze. Nebrauc dzēris! Nekļūsti par izVADĪTĀJU.

 

Autovadītāji, velosipēdisti un mopēdu vadītāji Ceļu policijas ekipāžai bez pārbaudes garām netiks!

 

Tik bargu moratoriju šogad izstrādājis Edmunds Zivtiņš. Stūrē skaidrā!

 

Bloķēs plūsmu, stādinās visus pēc kārtas

 

Šogad Latvijā notiek daudz Līgo svētku koncerti un masu pasākumi. Pie it visām pasākumu norises vietām Ceļu policija bloķēs autoplūsmas un pārbaudīs šoferu izelpu. Tiesībsargi strādās ar pilnīgi visiem resursiem - trafarētajām un netrafarētajām automašīnām, brīvdienas būs tikai tiem policistiem, kuri strādājuši iepriekšējo naktsmaiņu. 23., 24., 25. jūnijā tiks "bloķēti" visi pievadceļi Latvijas pilsētām. Jaunie digitālie alkometri atļauj pārbaudi veikt ļoti ātri (ap 5 sekundēm), vadītājam ar lūpām pat nepieskaroties trubiņai. Pārbaudīs visus pēc kārtas!

 

Nebijuši resursi un cita taktika

 

Turklāt uz visām trasēm kopā ar ceļiniekiem patrulēs arī 90 % Pašvaldības policijas vienības, pieslēgsies Valsts policijas patruļdienesta darbinieki, vietējie iecirkņu inspektori un vairāk kā 250 policistu palīgi. Paralēli minētajam tiks izmantoti arī tehniskie resursi, proti, izmantos visus fotoradarus, tostarp lauku reģionos. Ceļu policija reidos mēģinās "nosegt" pēc iespējas vairāk ceļu. Gan valsts nozīmes ceļus, gan vietējās nozīmes,- lai nepieļautu situāciju, ka vadītāji sēdušies pie stūres dzērumā arī aizbraucot uz lauku veikalu.

 

Arī pie tavas lauku sētas, vietējā miesta veikala vai 3. šķiras grants ceļa līkumā tevi var apstādināt un pārbaudīt. Šogad būsim visur - sola augstie ierēdņi Edmunds Zivtiņš un Vineta Mistre.

 

Sodīs arī par ātrumu un drošības jostām, arī aizmugurē sēdošajiem jāpiesprādzējas!

 

Nespēlē uz dzīvību! IZGULI REIBUMU!

 

Vērienīgākie Līgo svētku pasākumi šogad notiek visā valstī. Ikvienā pilsētā, pagastā un viensētā ļaudis svinēs.

 

Sviniet, priecājieties, mīliet viens otru, dzeriet un ēdiet. Un nebrauciet!

 

Uzziņai:

 

Lūk, noderīgi padomi un šoferu visbiežāk uzdotie jautājumi:

 

Pēc cik ilga laika es drīkstu sēsties pie stūres no brīža, kad izdzēru pēdējo glāzīti?

 

Pēc mediķu pierādītās teorijas - viena diennakts! Asinīs alkohols paliek pat daudz ilgāk. Praksē, protams, tā nenotiek. Vakarā bieži vien iedzeram un pamostamies jau kā gurķīši un dodamies dienas gaitās.

 

Bet atceries,- galvenais ir izgulēties vismaz astoņas stundas, ieiet aukstā dušā, daudz dzert ūdeni vai svaigi spiestas sulas, vāju kafiju vai tēju, kārtīgi paēst un iztīrīt zobus!

 

Kurš dzēriens visātrāk/vislēnāk izvadās no mana organisma?

 

Visātrāk uzsūcas šnabis, kas lietots nelielā daudzumā (protams, arī pēc tā ir vajadzīgs pamatīgs miegs). Visilgāk organismā paliek alus, vīni, balzami, šampanietis, konjaks, viskijs. Vienu gan atceries, ja ir izdevies mazināt paģiru simptomus, tas nenozīmē, ka ir mazinājušās arī promiles asinīs. Vajadzīgs 8 stundu miegs un daudz šķidruma!

 

Pētījumi rāda, ka viens aliņš ir pieļaujamā 0,5 promiļu norma?

 

Tas atkarīgs no tava organisma un apstākļiem. Ir gadījumi, kad vadītājs apstādināts uzreiz pēc dažu alus malciņu iedzeršanas un izelpa jau pārsniedz 0,5 promiles. Viss atkarīgs no izgulēšanās, paēšanas un tava organisma fizioloģiskajām īpatnībām. Tāpēc labāk, nemaz. Iedzersi, kad nokļūsi galapunktā.

 

Ko man darīt, ja tomēr vienu iedzēru, bet ir jābrauc?

 

Meklē taksi vai sabiedrisko transportu. Tā būs lētāk.

 

Laukos taču bieži līdz veikalam daudzi aizšauj ierāvuši?...

 

Nedari to Jāņos, nedari tā vispār nekad! Arī šogad visas brīvdienas Ceļu policijas specrotas taisīs "pārsteigumus" arī pa vietējās nozīmes, 3. šķiras, grants un pat meža ceļiem. Ceļiniekiem palīdzēs rajonu Valsts policijas iecirkņu inspektori, mobilā pulka patruļdienesta darbinieki, Pašvaldības policija un policistu palīgi.

 

Ko darīt, ja es redzu, ka draugs zem grādiem tomēr grib braukt?

 

Aprunājies. Ja tas nelīdz, neuzkrītoši noslēp atslēgas. Ja tas neizdodas - izskrūvē delvera riteņiem ventiļus! Tu būsi izglābis viņa un citu dzīvības, par ko viņš Tev vēlāk pateiks paldies!

 

Biju pasākumā, bet gulēt taču gribas mājās. Jau 2 stundas nedzeru...

 

Tu nevari braukt. Alkohola intoksikācija ir tavā izelpā un organismā. Guli mašīnā. Pirms pasākuma vari iebraukt lielveikalā un nopirkt  telti. Tā maksā Ls 8.

 

Ja izdzēru pāris aliņus vai varu braukt ar riteni vai motorolleru?

 

Dažus gadus iepriekš velosipēdisti un motorolleru vadītāji līdz 50 kubikcentimetriem dzīvojās visatļautībā. Šobrīd vairs tā nav. Vajadzīgas tiesības. Sodi tādi paši. No vienas promilles sākot, tikpat pamatīgs sods kā autovadītājiem.

 

Ko darīt, ja es otrā dienā īsti vēl nesaprotu vai man tas viss ir izgājis?

 

Ko tu vari nokavēt? Labāk vēl nogaidi vairākas stundas. Izdzer 2 litrus ūdens vai sulas. Paēd. Paguli. Atpūties svaigā gaisā, pasauļojies. Ej pirtī. Nopeldies. Atspirdzinies dušā un atkal izdzer litru sulas.

 

Ko darīt, ja mani tomēr pieķēra ar 1,01 promilli?

 

Tava dzīve ir sabojāta un tiesību tev vairs nav! Tevi gaida cietums. Tev jāšķiras no lielas naudas summas. Tev ir milzīgs kauns no savas ģimenes, darba kolēģiem, draugiem un kaimiņiem. Tu esi sabojājis savu nervu sistēmu. Tu uz visu mūžu paliksi kādreiz sodīta persona, kura sēdējusi cietumā. Autovadītāja tiesības tu atgūsi pēc vairākiem gadiem, ja narkologs atļaus un eksaminatori pieņems vēlreiz Tavu eksāmenu. Tu esi absolūts muļķis, jo dažu stundu dēļ, esi iznīcinājis pats sevi.

 

Tu varēji arī nepalikt dzīvs...