RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Tiesāsies pret Ušakovu, lai Jaunā Viļņa diskotēka tomēr 11. Novembra krastmalā nenotiktu

Tiesāsies pret Ušakovu, lai Jaunā Viļņa diskotēka tomēr 11. Novembra krastmalā nenotiktu
Foto: Krusttevs.com
· 26.07.2012. 15:22

 26. jūlija pēcpusdienā portāls Krusttevs.com saņēma ziņu: Biedrības „Demokrātiskie patrioti” valdes locekle, juriste Ieva Brante informē, ka biedrība vērsīsies administratīvajā tiesā, lai apstrīdētu Rīgas mēra Nila Ušakova atļauju rīkot „Jaunā viļņa” diskotēku 11. novembra krastmalā. 

 

 

„Dodot atļauju rīkot šo diskotēku, N.Ušakovs nav ievērojis Ministru kabineta noteikumus Nr. 456: „Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kartību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi” 5. punktu. Šis punkts paredz, ka informāciju par to, ka uz valsts autoceļiem vai pašvaldību ceļiem tiek aizliegta vai ierobežota transportlīdzekļu satiksme, attiecīgais ceļu pārvaldītājs desmit dienas pirms aizlieguma vai ierobežojuma stāšanās spēkā publicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", kā arī attiecīgajā vietējā laikrakstā, norādot autoceļa posmu, ierobežojuma veidu, termiņu un kontakttālruni. Šādas publikācijas nav”, skaidro juriste.

 

„Mēs nevēršamies pret „Jauno vilni” vai to, ka tiek rīkota diskotēka, bet gan pret to, ka vairāku dienu garumā Rīgas centrā tiek radīti tik nopietni satiksmes ierobežojumi. Diskotēkai Rīgā varēja atrast citu vietu, kas tik ļoti cilvēku pārvietošanos neierobežo. Taisnošanās, ka ik pa laikam notiek kāds gājiens vai pasākums, kura laikā ir vajadzīgi satiksmes ierobežojumi, ir tukšas runas, jo tad parasti satiksme tiek ierobežota uz dažām stundām vai lielākais – uz pusi dienas. Lai radītu tik nopietnus ierobežojumus trīs dienu garumā, būtu vajadzīgs pasākums, kas ir nozīmīgs Latvijas valstij, nevis tikai „Jaunā viļņa” reklāmai un Nila Ušakova popularizēšanai pirms nākamā gada vēlēšanām”, saka Ieva Brante.

 

Biedrības lēmumu apstrīdēt atļauju diskotēkai veicinājis arī tas, ka diskotēkas apmeklētāju nogādāšanai mājās naktī no 27. uz 28. jūliju tiks nodrošināts sabiedriskais transports. Kā zināms, pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" jau tagad saskaras ar nopietnām finanšu grūtībām, un biedrība bažījas, ka ienākumi no ieejas biļetēm nesegs visus diskotēkai vajadzīgos izdevumus.

 

"Personīgo simpātiju vārdā N.Ušakovs vienpersonīgi ir pieņēmis lēmumu, kas ietekmēs visu galvaspilsētas iedzīvotāju dzīvi un kārtējo reizi padara Rīgas finanšu situāciju vēl nopietnāku", uzskata biedrība "Demokrātiskie patrioti".