RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Jaunā Viļņa diskotēku sargās suņi par 61 santīmu stundā

Jaunā Viļņa diskotēku sargās suņi par 61 santīmu stundā
Foto: Krusttevs.com
· 27.07.2012. 15:25

Ap diskotēku 11. Novembra krastmalā sacelta milzu ažiotāža.

 

Festivāla «Jaunais vilnis» diskotēkas laikā, kas piektdienas vakarā notiks Rīgā, 11.novembra krastmalā, sabiedrisko kārtību ārpus pasākuma teritorijas par maksu nodrošinās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policisti. Policija gan neatklāj, cik daudz policistu pasākumā strādās virsstundas, taču apstiprina, ka līgums ir noslēgts.

 

Par kārtību un drošību pasākuma teritorijas iekšienē rūpēsies kāda apsardzes kompānija, bet policija sabiedrisko kārtību nodrošinās, kā arī rūpēsies, lai tiktu ievēroti satiksmes ierobežojumi ārpus diskotēkas norobežotās teritorijas, skaidroja RRP preses pārstāvis Toms Sadovskis.

 

Policijas pārstāvis norādīja, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem gadījumos, kad tiek organizēti privāti vai komerciāli pasākumi, kuru sabiedriskās kārtības nodrošināšanai nepieciešama policijas klātbūtne, pasākumi organizatoriem par policijas sniegtajiem pasākumiem jāmaksā..

 

Policija «sāks pelnīt» jau vakar. kad no plkst. 22.00 11.novembra krastmalā tika slēgta transportlīdzekļu satiksme.

 

Noteikumi par Valsts policijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi liecina, ka viena policijas darbinieka darba stunda šādā pasākumā izmaksā 6,26 latus ar pievienotās vērtības nodokli, viena vieglā automobiļa izmaksas stundā ir 10,32 latus, motocikla - 11,13 latus, bet ūdens transportlīdzekļa - 47,82 latus. Vislētākais policijas darba spēks šādos gadījumos ir dienests suņi un zirgi. Suņa viena darba stunda privātā ballītē izmaksās 0,61 latu, bet zirga - 1,23 latus.

 

Policija «sāks pelnīt» jau šovakar, kad no plkst.22 11.novembra krastmalā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme. Policija raudzīsies, lai satiksmes ierobežojumi tiktu ievēroti, tādēļ pasākuma organizatoriem nāksies maksāt par šo papildu darbu.

 

 

Pieņemot, ka diskotēkas laikā varētu strādāt līdz 50 policistiem un aptuveni desmit policijas transportvienības, policijas «peļņa» tikai diskotēkas laikā vien varētu būt vairāk nekā 3000 latu, taču jāatzīmē, ka neliels skaits policistu virsstundu darbu sāks veikt jau šovakar, un tas turpināsies līdz sestdienas pēcpusdienai, kad satiksmi krastmalā plānots atjaunot.

 

Arī Rīgas pašvaldības policija (RPP) «Jaunā viļņa» diskotēkas laikā strādās pastiprinātā režīmā - Vecrīgā un centra teritorijā piektdien un nedēļas nogalē tiks piesaistīti papildus kārtības sargi, atzina RPP Administratīvās pārvaldes priekšnieks Jānis Znotiņš. Viņš pagaidām atturējās prognozēt, cik lieli būs pašvaldības tēriņi, apmaksājot policistu virsstundas, jo aprēķins tiks veikts, kad pasākums būs noslēdzies.

 

Uzņēmēji nav apmierināti.

 

Lai saņemtu pašvaldības atļauju šāda pasākuma rīkošanai, organizatoriem jāiesniedz shēma ar pasākuma objektu izvietojumu, līgums ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī vismaz divi līgumi par atkritumu savākšanas un teritorijas sakopšanas darbiem pēc pasākuma.

 

«Tās ir praktiskas lietas kā jebkurā pasākumā. Tas, ka atļauja izsniegta tikai dienu iepriekš, nav nekas unikāls - tas atkarīgs no tā, cik aktīvi strādā organizators un cik laicīgi atnes visus nepieciešamos dokumentus,» sacīja Rīgas izpilddirektors.

 

Diskotēkas organizatoriem nācies ņemt vērā arī uzņēmēju iebildumus, kuri izvietojuši āra kafejnīciņas 11.novembra krastmalas paralēlajā posmā no Poļu gātes līdz Herdera laukuma šķērsielai. «Jaunā viļņa» diskotēkas žogu sākotnēji iecerēts novietot gar pašu ietvi, taču tādējādi kafejnīcām nebūtu iespējams piekļūt, tāpēc pēc Jura Radzeviča rīkojuma noteikts, ka žogs novietojams vismaz 3,5 metru attālumā no ietves.

 

Tāpat organizatoriem jāievēro 25 metru aizsargjosla ap Rīgas pili.

 

Sīkākus paskaidrojumus, kāpēc atļauja izsniegta tikai aptuveni diennakti pirms pasākuma, Rīgas domē sniegt nevēlējās. «Tā ir parasta prakse, jo organizatoriem jāveic milzums dažādu saskaņojumu. Šajā gadījumā likumā nav noteikts termiņš, kad atļauja jāizsniedz - teorētiski tas var notiks arī piecas minūtes pirms pasākuma,» sacīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, norādot, ka par kavēkļiem ir jājautā organizatoriem: «Tā ir viņu problēma.».

 

Jau ziņots, ka biedrība «Demokrātiskie patrioti» vēl pirms atļaujas izdošanas pauda apņemšanos to apstrīdēt administratīvajā tiesā. Pieteikums par «Jaunā viļņa» nakts diskotēkas rīkošanu 11.novembra krastmalā likumā noteiktā kārtībā pašvaldībā iesniegts šā gada 20.jūnijā. To iesnieguši festivāla organizatori - SIA «Dzintara disks».

 

Krusttevs.com, Leta.  Titulbildē Maestro Pauls un koncerta ģenerāldirektors Aleksandrs Rumjancevs.