RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Jaunais Vilnis 2012 visvājākais. Pugačova, Galkins, Kirkorovs, Sobčaka– zaudētās zvaigznes sagrauj

Jaunais Vilnis 2012 visvājākais. Pugačova, Galkins, Kirkorovs, Sobčaka– zaudētās zvaigznes sagrauj
Foto: Krusttevs.com
· 29.07.2012. 00:04

Jau festivāla atklāšanas dienā šovbiznesa profesionāļi skaidri pauda savu viedokli: tik vājš "vilnis" kā šogad, bijis vēl nav nekad...

 

 

Šogad Jūrmala palikusi bez daudziem viesiem, kuri jau bija kļuvuši par tādu pašu neatņemamu «Jaunā viļņa» sastāvdaļu kā pludmales smiltis un Dzintaru koncertzāle. Nav vairs ažiotāžas ap augsto viesu sagaidīšanu, pārvietošanos un uzstāšanos. Festivālu burtiski sagrauj, tā lielāko un leģendāro zvaigžņu neierašanās. Pat miljonāri vairs neizpērk VIP galdiņu ložas...

 

Pēc tam, kad par savu nebraukšanu uz festivālu paziņoja tā līdzšinējā mūza Alla Pugačova, līdzīgu lēmumu pieņēmuši viņas bijušais dzīvesbiedrs Filips Kirkorovs un pašreizējais – Maksims Galkins. Savukārt spīdošā Ksenija Sobčaka savas opozicionārās darbības dēļ kļuvusi par «persona non grata» Krievijas elitei, un «Jaunā viļņa» rīkotāji, šķiet, nevēlas riskēt ar to, ka Sobčakas dēļ varētu rasties kādas problēmas ar festivāla demonstrēšanu Krievijas televīzijā.

 

Mūzas strīdi ar rīkotājiem

 

«Šīs muzikālās talantu skates mērogs un formāts mani vairs neinteresē. Savulaik es palīdzēju šim konkursam atgriezties un uzskatu, ka ar to arī savu misiju esmu izpildījusi,» – tā vēl jūnijā savā oficiālajā interneta mājaslapā paziņoja Pugačova. Kopš 2002. gada viņa bijusi aktīvi iesaistīta projektā, bet 2005. gadā Pugačovai tika piešķirts festivāla oficiālās mūzas statuss.

 

Cita starpā tas viņai deva iespēju par savas personālbalvas (50 000 dolāru) piešķiršanu lemt pašai, un zīmīgi, ka primadonnas viedoklis itin bieži nesakrita ar pārējās žūrijas viedokli. Jau iepriekšējos gados parādījās fragmentāra informācija par «ecēšanos» starp festivāla galveno rīkotāju Igoru Krutoju un Pugačovu. Krutojam, protams, nevarēja īpaši patikt tas, ka Pugačova mēdza līdz pēdējam brīdim turēt slepenībā savus plānus, bet pēc tam ar lielu blīkšķi ierasties Jūrmalā, skaidri demonstrējot, kurš šeit ir pats galvenais. Cik noprotams, bijuši arī strīdi par finansiāliem jautājumiem – Pugačova lepni uzdzīvojusi uz festivāla rīkotāju rēķina, nesniedzot ne pusi tās atdeves, kas no viņas tikai gaidīta pasākuma reklamēšanai. Varbūt kādam ir piemirsies, bet arī 2010. gada vasarā Alla Borisovna līdz Jūrmalai tā arī neatbrauca. Skaidrojumi, kādēļ tā noticis, bija ļoti miglaini, un bija jūtams, ka festivāla organizētājiem jautājumi par Pugačovu jau pamatīgi apnikuši.

 

Taču īstā «bumba» uzsprāga pagājušogad, kad neilgi pēc «Jaunā viļņa» Krimā notika Pugačovas paspārnē rīkotais «Crimea Music Fest», kas pēc sava formāta un idejas bija īsta Jūrmalas festivāla kopija. Uz to bez liekas diplomātijas nekavējās norādīt Krutojs, neiztiekot bez indīgām piezīmēm par to, ka Pugačovai galvenais ir tikai «apgūt budžetu», ko nodrošinājuši dāsnie sponsori. Ar to gan publiskā netīrās veļas mazgāšana faktiski beidzās, turpmāk uz visiem jautājumiem par Jaltas festivālu Krutojs atbildēja, ka viņam esot pilnīgi vienalga, ko Pugačova tur dara. Pieredzējušā šovbiznesa darboņa nostāja bija pilnīgi skaidra – kādēļ gan taisīt lieku reklāmu festivālam, kas netiek demonstrēts Krievijas galvenajos televīzijas kanālos un par kuru krievu publika līdz ar to faktiski nav informēta. Tomēr tas netraucēja lielās kaimiņvalsts medijiem vēl šopavasar, kad «Jaunā viļņa» liktenis karājās mata galā, baumot, ka Jūrmalas festivālu Krutojs gatavojoties pārcelt uz Jaltu, lai tad «godīgā duelī» noskaidrotu, kuram tad īsti sanācis labāks pasākums.

 

Klans rīkojas saskaņoti

 

«Starp «Crimea Music Fest» un «Jauno vilni» notiek asa cīņa par izpildītājiem. Pašlaik izskatās, ka Jūrmalas festivāls ir uzvarējis kaujā par Stasu Mihailovu un Jeļenu Vajengu,» – tā jūlija sākumā vēstīja laikraksts «Izvestija». Barikāžu otrajā pusē, savukārt, ir tie, kurus pieņemts asociēt ar Pugačovas vārdu. Viņas dzīvesbiedrs šovmenis Maksims Galkins sarunā ar avīzi paziņoja, ka arī viņš nebrauks uz Jūrmalu. «Tas bija Allas lēmums,» sacījis Galkins, liekot saprast, ka nevar neatbalstīt sievu. Arī primadonnas bijušais dzīvesbiedrs Filips Kirkorovs paziņoja par savu atteikumu, tiesa, izdarot to nedaudz elegantāk un paziņojot, ka uz pusgadu pārtrauc muzikālo darbību. Tas nozīmē, ka viņš nepiedalīsies ne tikai «Jaunajā vilnī», bet arī Vitebskas festivālā «Slavjanskij bazar», kas ir acīm redzama necieņas izrādīšana Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko. Vai tad velti viņš nule kā Kirkorovam par «tautu draudzības veicināšanu» piešķīris vienu no svarīgākajiem Baltkrievijas ordeņiem?! Kirkorova gadījumā gan var runāt ne tikai par solidarizēšanos ar Pugačovu, bet arī sabeigto nervu sistēmu pēc asās vārdu apmaiņas ar reperi Timatiju, norāda laikraksts «Komsomoļskaja pravda», piebilstot, ka atpūta viņam nenāks par ļaunu.

 

Jāpiebilst, ka kara cirvis starp Pugačovu un Krutoju izskatās vismaz uz laiku aprakts. Jaltas festivāls ir mainījis savu formātu, tajā vairs nebūs jauno izpildītāju konkursa, līdz ar to Allai un Igoram vairs īsti, ko dalīt, nav. Ja nu vienīgi Krievijas estrādes zvaigznes, ja tām patiešām tiek izvirzīts ultimāts, ka dalība vienā festivālā nozīmē automātisku izslēgšanu no otra festivāla dalībnieku saraksta.

 

Tajā pašā laikā Krievijas mediji norāda uz vēl vairākiem iemesliem, kas izskaidro Pugačovas neierašanos Jūrmalā. Aizvien skaļākas kļūst baumas, ka viņa gatavojoties reanimēt televīzijas pārraidi «Ziemassvētku tikšanās», kam arī veltot visu laiku. Vēl viena versija – jūlija vidū no ASV dzimtenē ieradusies Pugačovas meita Kristīna Orbakaite, kura pirmo reizi vecmāmiņai atvedusi atrādīt mazmeitu Klaudiju. Dzeltenā prese raksta, ka Pugačova par šo notikumu ir tādā sajūsmā, ka teju nedēļu kopā ar Galkinu personiski iekārtojuši mazulītei bērnistabu savā savrupmājā pie Maskavas. «Tā vietā, lai dotos uz Jūrmalu, viņa laiku pavadīs ar mazmeitu,» raksta «MK».

 

Tomēr, zinot Pugačovu, nebūs nekāds brīnums, ja viņa ar visu svītu pēkšņi parādīsies Jūrmalā –ja ne citu iemeslu dēļ, tad tādēļ, lai pabojātu garastāvokli Krutojam.

 

Sobčakai pilnīgs «ignore»

 

Pavisam cits stāsts ir par krievu šovbiznesa zvaigzni, pieredzējušo konferansjē Kseniju Sobčaku, kuras aizstāšanai «Jaunā viļņa» rīkotājiem nācies mobilizēt divas krietni formīgākas daiļavas – Veru Brežņevu un Annu Semjonoviču. Par iemesliem, kādēļ Ksjuša netika aicināta uz festivālu, oficiāli nekas netiek ziņots, taču visiem viss tāpat ir skaidrs – jaunā dāma «ieberzusies» ar iesaistīšanos Krievijas politiskajā dzīvē, paužot neapmierinātību ar sava tēva Anatolija Sobčaka (savulaik Sanktpēterburgas mēra) bijušā padotā, bet pašlaik Krievijas prezidenta Vladimira Putina politiku.

 

Šādus ļaudis Krievijas televīzijas kanālos nav pieņemts lieki demonstrēt, un Sobčaka, kura vēl pirms aptuveni gada bija viena no visvairāk ekrānos redzētajām sejām, pašlaik saglabājusi savas pozīcijas tikai pāris nelielos televīzijas kanālos. «Gandrīz visi mani televīzijas projekti ir slēgti. Es vēl esmu redzama pāris «decimetru kanālos», taču tādas lietas kā «TEFI» vai «Muz–TV» apbalvošanas ceremonijas man jau iet secen,» nesenā intervijā žurnālam «Profil» stāstījusi Sobčaka. Jāpiebilst, ka šī intervija tika sniegta vēl pirms 11. jūnija, kad viņas dzīvoklī tika sarīkota kratīšana. Pagaidām lietā «par masu nemieru organizēšanu» (tā Krievijā mēdz saukt pret Putinu un viņa izveidoto sistēmu vērstās demonstrācijas) Sobčaka ir tikai lieciniece, bet nebūs nekāds lielais pārsteigums, ja jau drīzumā, neraugoties uz personisko pazīšanos ar prezidentu, viņu pārkvalificēs par apsūdzēto. Interesanti, ka Sobčakas mātei Ludmilai Narusovai jau doti grūti pārprotami mājieni, ka viņai vajadzētu pamest senatores krēslu, bet pašai Ksjušai «nopietni ļaudis» iesaka pārstāt iet uz opozīcijas mītiņiem un pret «kaut ko respektablāku» nomainīt savu pašreizējo draugu – aktīvo opozicionāru Iļju Jašinu.

 

Krusttevs.com, Vakara Ziņas