RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Skatītāji izsvilpj Jaunā Viļņa uzvarētāju; Paulam vienalga, bet Vaikule spiesta klusēt

Skatītāji izsvilpj Jaunā Viļņa uzvarētāju; Paulam vienalga, bet Vaikule spiesta klusēt
Foto: Oneoflady.blogspot.com
· 04.08.2012. 10:05

«Jācer, ka žūrija šajā meitenē saskatīja skatuves harismu vai ko neparastu. Ja viņa pirmajā vietā ir nokļuvusi citu iemeslu dēļ, tad dziedātājai ar tik vāju vokālu izcīnīt savu vietu uz lielās skatuves nebūs iespējams,» – tā pēc Niloo uzvaras krievu portālam «sobesednik.ru» izteicies kāds producents. 

 

Šķiet, šī ir pirmā reize festivāla «Jaunais vilnis» vēsturē, kad, izskanot uzvarētājas vārdam, publika svilpj un sauc «pazor!» (kauns). Uzvaras laurus plūca līdz tam piektajā vietā ierindotā dalībniece no Krievijas, kuras tēvs ir cieši saistīts ar Vladimiru Putinu.

 

Šogad saistībā ar festivāla rezultātiem izcēlās nopietns skandāls. Publika neapmierināti izsvilpa uzvarētāju Niloo (Nilufara Rasulmuhamedova), un arī konkursa noslēgumā, uzstājoties trim pirmo vietu ieguvējiem, viņa tika sagaidīta bez aplausiem un pavadīta ar svilpieniem.

 

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz žūrijas vērtējums tikai pirmajās divās dienās bija atklāts. Niloo pēc pirmās konkursa dienas bija septītā, bet otrajā dienā pakāpās uz piekto vietu. Pirmo četru vietu ieguvēji gāja teju punkts punktā, bet Niloo krietni vien atpalika, taču tieši viņa saņēma kristāla statueti un 50 000 eiro. Otrajā vietā palika Kostanco del Pinto no Itālijas (balvā 30 000 eiro ), bet trešajā – ukrainiete Marija Jaremčuka (20 000 eiro).

 

Pēc šo rezultātu paziņošanas domīgi bija žūrijas pārstāvji no Latvijas Raimonds Pauls un Laima Vaikule. «Vai tad es viens kaut ko tur varu iebalsot?! Nu, žūrijas vairākums lēma šādi, laikam tā vajadzēja. Es tagad došos uz saviem laukiem un beidzot atpūtīšos no visa šī ļembasta,» ar sev raksturīgo ironiju izteicās Maestro. «Jebkurš konkurss ir laimes spēle, un kādam vienmēr paveicās vairāk nekā citam,» ļoti skopa komentāros bija Vaikule. Uz jautājumu, vai viņai šāds rezultāts liekas godīgs, dziedātāja ar žestiem parādīja, ka viņas mute ir aizvērta un atslēga izmesta.

 

Papētot uzvarētājas radu rakstus, kļūst saprotamāks, kāpēc šogad pēkšņi trešajā kārtā ievajadzējās slēgto balsojumu un kāpēc no piektās vietas pirmajā nokļuva tieši Niloo. Viņas tēvs Elmurods Rasulmuhamedovs ir uzņēmējs, Krievijas dabas aizsardzības biedrības prezidents, turklāt, kas pats galvenais, ietilpst Krievijas prezidenta Vladimira Putina partijas «Vienotā Krievija» valdē.

 

Interesanti, ka pērn Niloo startēja konkursā Ukrainā, un tur viņu lobējusi «Jaunā viļņa» žūrijas locekle dziedātāja Valērija. Kā raksta «sobesodnik.ru», tieši Valērija darījusi visu, lai «vilnī» uzvarētājas statusā iebīdītu Niloo. Izteikts minējums, ka šā iemesla dēļ pamatīgi noskaitusies Laima Vaikule, kura «Jaunajā vilnī» kūrēja latviešu grupu «Framest», un tieši nesaskaņu ar Valēriju dēļ Vaikule pirmoreiz daudzu gadu laikā neieradās uz Igora Krutoja dzimšanas dienas svinībām.

 

Krusttevs.com, Brīvdienu žurnāls "Vakara Ziņas"