RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Rīgas modes nedēļa – galvenais modes notikums Latvijā

Rīgas modes nedēļa – galvenais modes notikums Latvijā
Foto: Publicitātes foto
Kaspars Ūdris · 17.10.2012. 00:20

Rīgas modes nedēļa, kura šoruden notiks no 30. oktobra līdz 3. novembrim izstāžu zālē „Rīgas Mākslas Telpa” un citās interesantajās vietās Rīgā, kā ierasts, prezentēs pasaulei pašmāju modes dizaineru sasniegumus, tādā veidā veicinot Latvijas modes industrijas attīstību.

 

Rīgas modes nedēļas organizators, Baltijas modes federācija, turpina rādīt pasaulei labāko, kas tiek radīts mūsu valstī, galveno vietu RIGA FASHION WEEK programmā atvēlot tieši Latvijas dizaineriem. Šosezon Rīgas modes nedēļā savas nākamā gada pavasara/vasaras kolekcijas prezentēs projekta ilggadīgie un pastāvīgie dalībnieki: Natālija Jansone, Katja Šehurina, Anna Ledskalniņa, zīmoli „QooQoo”, „Narciss”, „One Wolf” un „SockBox”, kā arī pazīstamie modes mākslinieki Dāvids un Gints Bude, dizaineru tandēms MAREUNROL`S un Modes nedēļas debitants – zīmols „BeCarousell” (by Dace Krievina-Bahmane).

 

Zīmoli „Anna Led” un „Natālija Jansone” jau vairāk kā 10 gadus darbojas Latvijas un citu valstu tirgū, veidojot ļoti kvalitatīvus, ērtus un valkājamus tērpus, kas ir piemēroti jebkura vecuma sievietēm. Rīgas modes nedēļā abas dizaineres piedalās no projekta aizsākumiem.

 

Jaunas paaudzes dizaineres Katja Šehurina (zīmols „Katya Katya Shehurina”) un Alise Trautmane (zīmols „Narciss”) kādreiz bija RFW debitantes, tagad kļuva jau pazīstamas arī aiz Latvijas robežas, un aktīvi darbojas tādās pasaules modes Mekās kā Parīze un Londona. Tikko no starptautiskajām modes izstādēm Parīzē atgriezušās, abas dizaineres Rīgas modes nedēļā prezentēs savas jaunākās kolekcijas.

 

Zīmola „QooQoo” radītāja Aļona Bauska kā parasti pauž savas idejas ar drosmīgajām apdrukām, kuras ir zīmola galvenā atšķirības zīme. Ar 2013. gada pavasara/vasaras kolekciju dizainere aizsākusi jaunu etapu zīmola attīstībā, izmantojot dabīgus audumus – zīdu un kokvilnu.

 

"ONE WOLF" piedāvā modernus augstas kvalitātes džinsus. Zīmola dizaineri veido modeļus, kas ir paredzēti abiem dzimumiem un piemērojami dažādām dzīves situācijām. Jaunajā kolekcijā materiālu izvēlē dominē gan zīmola stūrakmens – džinss, gan arī viskozes, kokvilnas un smalkvilnas audumi.

 

Ar 2013. g. pavasara/vasaras kolekciju „SockBox” nojauc robežu, kas nošķir greznu vakarkleitu no izsmalcināta buduāra tērpa. Jutekliskie naktstērpi, zīda pidžamas ar atkailinātiem pleciem, korsetes un bodiji savienojumā ar smalkām zeķēm ienesīs karalisku greznību to valkātājas guļamistabā.

 

Pēc ilga pārtraukuma Rīgas modes nedēļas dalībnieku pulkā atgriezies Latvijas modes spilgtā personība Dāvids. Dāvids veido ne tikai ekstravagantas kolekcijas. Tērpi no jaunās pavasara/vasaras kolekcijas ir ražoti no dabiskiem materiāliem – zīda, lina un kokvilnas; tie ir ļoti ērti, krāsaini un spilgti. Jaunajā kolekcijā ir arī peldkostīmi ar eksotisko apdruku.

 

"MAREUNROL’S" ir pirmais latviešu modes zīmols, kurš ticis iekļauts Parīzes modes nedēļas oficiālajā programmā. Neskatoties uz spilgtajiem un uzmanību piesaistošajiem kolekciju prezentēšanas veidiem, "MAREUNROL’S" rada ikdienā valkājamu sieviešu un vīriešu apģērbu no vienkāršiem, bet augstas kvalitātes materiāliem.

 

Šīs Modes nedēļas debitante ir Dace Krieviņa-Bahmane, kura ir absolvējusi LMA un šobrīd ir žurnāla „Cosmopolitan” modes redaktore. Viņas zīmola „BeCarousell” 2013. gada pavasara/vasaras kolekcijas tēls – Holivudas zelta laikmeta noslēpumainā dīva mūsdienu pasaulē. Kolekciju raksturo izteikta sievišķība – zīda audumi, izšūtie ziedi, gaisīgas kleitas.

 

Modes dizainers Gints Bude jau vairāk nekā 20 gadus modē kreatīvi raugās nākotnē – gan apģērbu dizaina idejās, gan audzinot topošās un vadošās tērpu demonstrētājas. Šoruden Rīgas modes nedēļās ietvaros prezentēs savu 2013. gada pavasara/vasaras kolekciju.

 

Labāko Latvijas modes dizaineru radīto vērtēs ne tikai vietēji speciālisti un interesenti, bet arī starptautiskie modes kritiķi no Vācijas un Zviedrijas, bajeri no Krievijas un modes žurnālisti no Itālijas, Francijas, Beļģijas, Somijas, Krievijas un Igaunijas.

 

Tiekamies pavisam drīz RIGA FASHION WEEK skatēs, no 30. oktobra līdz 3. novembrim. Sekojiet programmai www.rfw.lv.