RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Latviešu eksmiljonāram konkurenti mēģina nodedzināt māju

Latviešu eksmiljonāram konkurenti mēģina nodedzināt māju
Foto: Vakara Ziņas un Krusttevs.com
· 18.10.2012. 22:00

Ļaunprātīgas dedzināšanas mēģinājums aizvadītajā nedēļā noticis Ziepniekkalnā. Pagaidām nezināmi ļaundari naktī uz ceturtdienu ar degmaisījuma pudelēm mēģinājuši aizdedzināt divu Daugavas kuģīšu īpašnieka un bieža ballīšu viesa Gundara Ūdra īpašumu, kurā viņš tobrīd atradies kopā ar māti un diviem bērniem.

 

Aizdedzina no divām pusēm

 

Uzņēmējs Gundars Ūdris, kam pieder kuģīši «Misisipi» un «Liepāja» un kurš «treknajos gados» darbojās naktsklubu un nekustamo īpašumu biznesā, Brīvdienu žurnālam "Vakara Ziņas" labprāt parādīja, kur tieši pa māju mests ar degmaisījuma pudelēm, un atminējās tās nakts notikumus. «Parasti liekos gulēt vēlu vai, precīzāk sakot, agri. Tas bija ap kādiem pusčetriem, kad izdzirdēju vīriešu balsis. Nepievērsu uzmanību, jo pa naktīm gar māju staigā daudzi, vienīgi šķita neparasti, ka balsis ir tik skaļas, it kā ļoti tuvu. Acīmredzot tobrīd viņi jau bija pārlīduši pāri sētai. Pamazām atkal laidos miegā, kad izdzirdēju troksni – būkšķus. Pirmā doma, kas iešāvās galvā – uz ielas tiek dauzīta kāda mašīna. Piecēlos, paskatījos pa logu un ieraudzīju, ka manā pagalmā deg. Uzmodināju mammu un dēlu, bet pats skrēju pie pretējās puses loga, jo domāju – varbūt dedzinātāji vēl ir tepat, varbūt jau mēģina tikt mājā. Tur ieraudzīju, ka arī otrā mājas pusē deg. Apdzēsām vienā pusē, un tad jau ugunsdzēsēji bija klāt un apdzēsa to, kas vēl dega. Iesākumā nemaz nemanījām, ka logi ir izsisti. To pamanījām vēlāk,» stāsta Ūdris.

 

Uzņēmējs tur aizdomās konkurentus

 

Izskatās, ka dedzinātāju nodoms bijis iemest tā saucamos Molotova kokteiļus mājā, taču tas nav izdevies. Pudeles no logu stikla atlēkušas, bet, kad pa logu mests ar akmeni, tas izlidojis cauri rūtij istabā, logā atstājot caurumu, nevis izsitot to pilnībā. Gala rezultātā degšķidruma pudeles dzīvojamās telpās tā arī nav izdevies iedabūt.

 

«Skaidrs, ka tie nav huligāni, kas garāmejot varētu ielaist akmeni logā, bet gan cilvēki, kas iepriekš gatavojušies. Mani izbrīna, ka viņi tik droši un skaļi sarunājās. Vai nu ļoti pārliecināti cilvēki, vai arī kaut kādi narkomāni, kuriem viss vienalga. Sajūta ir tāda stulba. Bizness ir bizness, bet tā parasti nedara. Ja ir kādas problēmas, tad sēžas pie galda un runā,» neizpratni pauda Ūdris. Vienīgie konflikti viņam pēdējā laikā bijuši ar kuģīša «Jelgava» īpašnieku Iļju Ļitviņenko. «Par īsti adekvātu viņu neuzskatu. Vasarā visādas sūdzības par mani rakstīja, klientiem stāstīja riebeklības par mūsu kuģiem. Varbūt sapratis, ka tā neko nevar panākt, ķēries pie citiem līdzekļiem? Tieši draudējis gan man nav, bet caur darbiniekiem devis mājienus,» pauda uzņēmējs. Viņa uzņēmējdarbības praksē šis ir pirmais tāds gadījums. «Es īsti nezinu, kā tagad rīkoties. Katrā gadījumā pastiprināšu apsardzi un gaidīšu, kad policija tiks skaidrībā. Cerams, ļaundarus atradīs,» spriež Ūdris.

 

Pēdējā laikā konflikti Gundaram Ūdrim esot bijuši tikai ar Iļju Ļitviņenko, kurš arī darbojas kuģīšu biznesā.

 

Aizdomās turētais konfliktu noliedz

 

Savukārt pieminētais kuģīša «Jelgava» īpašnieks Iļja Ļitviņenko, lūgts komentēt konfliktu ar Gundaru Ūdri, izklausījās uzjautrināts. «Konflikta mums nav un arī nevar būt, jo darbojamies dažādi. No piecām sešām firmām, kas nodarbojas ar pasažieru pārvadājumiem pa Daugavu, Ūdra firma ir vienīgā, kas darbojas nelegāli. Katru gadu viņš knapi sagrabina līdzekļus, lai varētu sākt sezonu, visbiežāk piesaistot kādu partneri, bet tajā pašā laikā viņam ir problēmas ar Rīgas domi. Lai izvairītos no atbildības, viņš visus īpašumus un firmas pārrakstījis uz citiem vārdiem. Vienīgais, kas reģistrēts uz viņa vārda, ir apdrošināta māja Ziepniekkalnā. Tad nu spriediet paši, kuram tā dedzināšana ir izdevīga,» sacīja uzņēmējs Ļitviņenko.

 

Eksmiljonārs Gundars Ūdris, kurš ir arī vairāku naktsklubu īpāsnieks, kopā ar kompanjoniem pirms gada Vecrīgā, Kaļķu ielā atvēra Rīgas Erotikas muzeju (fotogalerijā).

 

Krusttevs.com, Brīvdienu žurnāls Vakara Ziņas