RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

FOTO: Ainars Virga pievēršas alkoholam

FOTO: Ainars Virga pievēršas alkoholam
Foto: Kaspars Ūdris, Krusttevs.com
Kaspars Ūdris · 02.11.2012. 16:28

Leģendārais «līvs» Ainars Virga pērn paziņoja, ka pārtraucis lietot alkoholu, lai arī atzina, ka cīņa ar sevi neesot viegla. Pēc tam viņš vairākas reizes atkal uzkāpa uz korķa un kāpa no tā nost, bet nedēļas nogalē nedzeršanas jomā bija par sevi tik pārliecināts, ka pat uzņēmās bārmeņa pienākumus.

 

Nedēļas nogalē koncertbārā «Laternu stundā» pēkšņi ievajadzējās kādu populāru bārmeni (Gvido Linga bija kaut kur nozudis) un izvēle krita uz tajā vakarā tur muzicējošo «līvu» Ainaru Virgu. Aiz bāra letes Virga stājās par sevi pārliecināts: mūziķis pamanījās ne vien čakli pildīt glāzes, bet arī pakoķetēt ar pēc dzēriena tīkojošajām apmeklētājām un pat izpildīt dažus trikus. «Esmu redzējis, kā darbojas profesionāli bārmeņi, un man tas patika. Centos no viņiem pamācīties un strādāt līdzīgā garā,» »VZ« stāstīja Virga. Apmeklētājas to novērtēja un piecu latu banknotes iegūla ne tikai Virgas plaukstā, bet arī aiz viņa krekla.

 

Atvilcis elpu no bārmeņa pienākumu pildīšanas, Virga kopā ar kolēģiem no «Virga Hard Orchestra» kāpa uz skatuves, kur izpildīja labākās «Līvu» dziesmas un oriģinālkompozīcijas. Viņš pastāstīja, ka top aizvien vairāk jaunu dziesmu un notiek intensīvs darbs ierakstu studijā. «Es vairs neesmu grupā, esmu viens. «Orķestrī» nav stabila mūziķu kodola: tie, kuri tiek, tie arī spēlē, līdz ar to katru reizi uzstājas cits sastāvs. Patiesībā ir diezgan baisi būt vienīgajam diriģentam.»

 

Ainars Virga iejutās atraktīva bārmeņa tēlā un pat demonstrēja dažus šī aroda meistaru trikus. Kā viņam tovakar pašam veicās ar reibinošo dziru degustēšanu? »VZ« ģitārmeistaru malkojam alkoholu nemanīja, tāpēc atliek vien pieņemt, ka viņš vienkārši bija ļoti labā garastāvoklī.

 

«Virga Hard Orchestra» sestdienas vakarā tika pie negaidīta papildinājuma Jura Kulakova izskatā. Komponists visnotaļ dzīvespriecīgā noskaņojumā koncertbārā iesoļoja brīdi pēc pusnakts, iekārtojās pie galdiņa, kur baudīja vīnu vairāku dāmu sabiedrībā, bet drīz vien jau atradās tur, kur jūtas visērtāk – uz skatuves. Kulakovs izpildīja deju soļus, piedalījās priekšnesumā, bet pēc labi padarīta darba atgriezās pie dāmām un tās arī izdancināja.