RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Prezidents un Dace Seisuma mācās pieciest presi

Prezidents un Dace Seisuma mācās pieciest presi
Foto: Vakara Ziņas
· 04.11.2012. 08:45

Valsts prezidents Andris Bērziņš ar kundzi Daci Seisumu nav tipiski dažādu kultūras pasākumu apmeklētāji. Par lielu pārsteigumu, pagājušajā nedēļā prezidents kopā ar kundzi pirmo reizi augstajā statusā apmeklēja baleta pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā, un šoreiz valsts pirmais pāris pat pret fotogrāfu klātbūtni bija samērā iecietīgs.

 

Teju mēneša garumā kultūras cienītāju aprindās tika apspriesta gaidāmā baleta izrādes «Otello» pirmizrāde uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Izrādes apmeklētājiem tika solīta gan izcila horeogrāfija, gan pēc visiem teātra kanoniem perfekti izspēlētas greizsirdības kaislības.

 

Pirmizrādes dienā skatītāju netrūka, tostarp arī pašmāju biznesa un politikas ietekmīgāko cilvēku veidolā. Īsi pirms pirmā zvana Operas ieejas durvīs parādījās prezidents Andris Bērziņš ar kundzi Daci Seisumu. Prezidents bija tērpies sev ierastā tumši zilās krāsas uzvalkā ar tumši bordo krāsas kaklasaiti, savukārt kundze bija izvēlējusies melnas krāsas kleitu ar iespaidīgu dekoltē, kuru veiksmīgi nomaskēja melnais apmetnis. Pie ieejas Seisuma nedaudz piekārtoja savu apmetni un, ieķērusies vīra elkonī, raitā solī devās uz prezidentu ložu vērot izrādi. Pēc prezidenta piedzīvotā uzbrukuma sava dēla pirmajā skolas dienā Operā esošie fotogrāfi sākumā valsts pirmo pāri centās iemūžināt pēc iespējas nemanāmāk, taču šoreiz Bērziņš bija mierīgs un fotografēšanu uztvēra ar vieglu smaidu sejā.

 

Bērziņa prezidentūras laikā pārim šī nav pirmā publiskā parādīšanās Latvijas Nacionālajā operā, taču pirmo reizi abi kopā apmeklēja baleta pirmizrādi. Prezidents ar kundzi kopā ar citām prominencēm tika lūgts apmeklēt arī pēc izrādes beletāžas zālē notiekošo banketu, taču valsts pirmais pāris no šā uzaicinājuma atteicās un, izrādei beidzoties, iejuka pūlī un devās prom.