RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

FOTO: Mārtiņš Sirmais, Andris Ameriks un 3 Zivis plosās festivālā Staro Rīga

FOTO: Mārtiņš Sirmais, Andris Ameriks un 3 Zivis plosās festivālā Staro Rīga
Foto: Publicitātes foto
Kaspars Ūdris · 16.11.2012. 16:13

Vakar, atklājot gaismas festivālu „Staro Rīga“, bistro „3Zivis“ šefpavārs Mārtiņš Sirmais un Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks izmēģināja savu veiksmi vienā no „Iluminātu takas“ objektiem – lielformāta KINEKT video instalācija „Pasaules vērtību okeānā“ pie Mencendorfa nama.

 

Pirmais pasaules okeāna dzīlēs ienira bistro „3Zivis“ šefpavārs Mārtiņš Sirmais, kurš noķēra un „izzvejoja“ tādas vērtības kā Milda, Vinnijs Pūks un aktieri Čaku Norisu. Kopā spēles laikā Sirmais savāca 40 punktus, sasniedzot ļoti labu rezultātu.

 

Arī Rīgas Domes mērs Andris Ameriks ar ģimeni apmeklēja „Staro Rīga“ „Iluminātu takas objektu „Pasaules vērtības okeāns“ un labprāt izmēģināja KINEKT spēli, uzrādot ļoti labu rezultātu – 44 punkti, pārspējot šajā aktivitātē Sirmo. Rīdzinieku svarīgākās TOP 5 vērtības tiks paziņotas karstmalā uz LR NBS Jūras spēku kuģa „Virsaitis“ 18. novembrī.

 

Ieskandinot vīna svētkus ar simbolisku vīna pudeles sasišanu ārpusē pie bistro „3Zivis“, šefpavārs Mārtiņš Sirmais, „Iluminātu takas veidotāji „PARUS Studio“ un „Vizuālās Kultūras klubs“ atklāja takas otro objektu. Klātesošie varēja vērot noslēpumaino zemūdens pasauli un „IZZI“ 3D kanālu „LG Electronics Latvia“ trīsdimensiju televizoros, kas bija izvietoti skatlogos.

 

Plašāka informācija par objektu „Iluminātu taka“ ir pieejama interneta vietnē www.3Ddienas.lv, Facebook 3Ddienas, twitter @3Ddienas.

 

Par „PARUS Studio“

 

Uzņēmums „PARUS studio“ ir pilna servisa multimediju aģentūra, kas savu profesionālo darbību 3D jomā uzsāka 2009. gadā, kā eksperimentālā radošā biedrība „Vizuālās Kultūras klubs“, bet 2011. gadā tika nodibināts arī uzņēmums „PARUS studio“. Uzņēmums nodarbojas ar 3D stereo, foto un video producēšanu. Viens no zināmākajiem „PARUS studio“ projektiem, ko īpašā balsojumā atzina arī rīdzinieki, ir gaismas festivāls „Staro Rīga 2011“ interaktīvais kinekt objekts „Gadsimtu kaimiņu būšana“ (Mencendorfa nama fasāde, Grēcinieku ielā 18, Rīga), kā arī Latvijas pirmās stereo 3D smilšu animācijas īsfilmas „Āķis lūpā“ izveidošana.

 

Par gaismas festivālu „Staro Rīga“

 

Gaismas festivāls "Staro Rīga" šogad notiks jau piekto reizi. Četrus vakarus no plkst.18.00 līdz 23:00 pilsētā iedegsies desmitiem gaismas objektu, kas būs

aplūkojami gan tuvumā, gan no attāluma, gan kā pilsētas ainavas sastāvdaļa.

 

"Staro Rīga" rīko nodibinājums Rīga 2014, un festivāls ar īpaši krāšņu programmu būs arī viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem. Festivālu finansē Rīgas dome, finansiālu atbalstu projektu realizācijai sniedz Lattelecom. Festivāla oficiālā mājas lapa internetā www.staroriga.lv