RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Kaspars Astašenko bija izcils talants. Godīgs, sirsnīgs, atklāts. Bet vājš...

Kaspars Astašenko bija izcils talants. Godīgs, sirsnīgs, atklāts. Bet vājš...
Foto: Sportacentrs.com
Kaspars Ūdris · 23.11.2012. 12:40

Rakstnieks, sporta žurnālists un izdevniecības "Mediju Nams" vadītājs Armands Puče dziļi atklātās pārdomās par kādreiz izcilo Latvijas izlases hokejistu Kasparu Astašenko: 

 

"Kaspars Astašenko bija talants... Jo bez talanta līdz Nacionālajai hokeja līgai nevar aizkulties. Tur viņš bija! Atzīmējās un – prom. Kā visos gadījumos, kad viņam deva iespēju. Un, protams, viņa karjeras firmas zīme – aizcirstas durvis. Promejot...

 

- Pagājušajā sestdienā Kaspars zvanīja... Neatbildēju, jo tobrīd nebija vaļas. Padomāju – kāpēc viņš zvana? Vai atkal prasīs, lai aizdodu naudu, vai darbu... Tā viņš mēdza darīt. Bet varbūt – tā bija kāda laba ziņa, ko viņš vēlējās pateikt? Tā arī palieku - neuzzinājis...

 

Pēc vasaras, kas viņam bija pēdējā, Kaspars izskatījās tāds kā ar vainas apziņu. Stāstīja – esot bijis Minesotas programmā... Divus mēnešus. Tagad viss aiz muguras, tagad – priekšā tikai labais. Mēģināju lasīt morāli, jo viņš bija dažus cilvēkus piemānījis. Kaspars nodūra acis un piekrita – vainīgs. Ja viņš tāds bija – nekad neslēpa. Vaicāju – ko darīsi tagad? Nezinu. Nu, kā tu vari nezināt?! Biju sašutis. Tev ir rokas, kājas, tev vēl nav nodzertas smadzenes – ej kādam palīdzi! Kaspars uz mani paskatījās:

 

- Bet es jau neko nemāku...

 

Tā viņš skaļi domāja.

 

Kaspars bija sirsnīgs un paštaisns. Godīgs un atklāts. Atsaucīgs un naivs. Labs cilvēks. Bet vājš... Vai tur augšā būs vieglāk?

 

Tur vismaz nebūs durvju, ko aizcirst...

 

Vieglas smiltis, vecīt."

 

Pilnu Armanda Pučes publikāciju lasiet portālā Sportaavize.lv

 

.................................................................................................

 

Atvadīšanās no sportista notiks trešdien, 28. novembrī plkst.13.00 Rīgas krematorijas lielajā zālē, bet apglabāts viņš tiks plkst.14 Miķeļa kapos.

 

Kaspara vārti NHL