RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

FOTO:Pēc Zatleres un Āboltiņas kaismīgās bučošanās tiek apspriesti Saeimas spīkeres pieguļošie tērpi

FOTO:Pēc Zatleres un Āboltiņas kaismīgās bučošanās tiek apspriesti Saeimas spīkeres pieguļošie tērpi
Foto: Kaspars Ūdris, Krusttevs.com
Kaspars Ūdris · 18.12.2012. 08:24

Prese jau rakstīja, ka uz koncerta «Vorens Moks un draugi» banketu bija ieradusies arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa – šoreiz bez vīra. Iespējams, ka to viņa drīz vien nožēloja, jo nācās atvairīt bijušās valsts pirmās lēdijas mīlestības uzplūdus - skatiet galerijā.


Saeimas spīkere patiešām pievelk slavenības. Pirms pāris mēnešiem viņa ar vēl smagāku gadījumu saskārās Dailes teātrī rīkotajā aktiera Andra Bērziņa jubilejas ballītē – tur viņai līdzīgā veidā uzklupa sarkanvīnu labi pagaršojušais eksdeputāts Kārlis Leiškalns. Toreiz Āboltiņa bija kopā ar vīru, kurš teju bija gatavs arī vīru valodā Leiškalnam saprotami paskaidrot, ka tā rīkoties nav glīti.

Tā kā smalko aprindu hronikās Āboltiņai nupat pievērsta pastiprināta uzmanība, tad aktīvi tiek apspriests politiķes stils:

 

Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ģērbšanās stils ir lietišķs, kas atklāj viņu kā enerģisku, taču vienveidīgu personu. Rīgas mēra kandidātes Sarmītes Ēlertes ģērbšanās stils rada aizdomas, ka tā valkātāja ir nomocījusies un nogurusi. Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa apģērbs rada uzticību, ministru raksturojot kā nopietnu, nosvērtu un tolerantu cilvēku.

 

Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas apģērbs par personību saka, ka tā valkātāja ir lietišķa, enerģiska, bet vienveidīga personība. Sievietei ar S.Āboltiņas augumu būtu ieteicams nēsāt X veida silueta tērpus, akcentējot vidukli. Viņa droši var izvēlēties aktuālos ģeometriskos rakstus, tiesa – ne pārāk lielus, kā arī droši spēlēties ar apģērba detaļām – kabatām, manšetēm, atlokiem. Aksesuāru izvēlē piemērotas būs brošas, kā arī oriģinālas dizaineru radītas rotaslietas. Topošie stilisti Āboltiņai iesaka atteikties no ļoti pieguļošiem tērpiem, kā arī bāliem, vēsiem toņiem, horizontālām līnijām un kvadrātiem piegriezumā. Tāpat izvairīties vajadzētu no lieliem rakstiem, piemēram, aktuālajiem ziediem, vēdera zonas rajonā.

 

Citas slavenības

 

Savukārt ārlietu ministra padomniece Sandra Sondore – Kukule atstāj aktīva dzīvesstila iespaidu, liecina Starptautiskās komerciālās profesionālās un vispārējās vidējās izglītības vidusskola (SKPV) Stilista programmas audzēkņu mācību ietvaros veiktais pētījums - stila analīze, kurā audzēkņi analizēja cilvēku auguma tipus, izstrādājot stila ieteikumus.

 

Ārlietu ministra padomnieces Sandras Sondores – Kukules apģērbs atstāj iespaidu, ka tā valkātāja ir aktīva persona. X veida auguma tipam labi piestāvēs apģērbi ar izteiktu vidukli, taču jāuzmanās no platu plecu akcenta, līdz ar to nevajadzētu lietot lielus polsterus, paplatinātus plecus, kā arī bikses ar pazemināto stakli. S.Sondore – Kukule var droši izvēlēties aktuālos adījumus, ko kombinēt ar džinsiem, kokvilnu, zīdu. Viņai labāk piestāvēs audumi bez apdrukas. Droši var apģērbā izmantot detaļas ar romantisku pieskaņu, piemēram, kruzuļus u.tml. Lai pasvītrotu acu krāsu, viņa var izvēlēties aksesuārus acu tonī. Savukārt, ja dāma izdomās mainīt frizūru, topošie stilisti viņai iesaka karē griezumu.

 

Rīgas mēra kandidātes Sarmītes Ēlertes apģērba radīto tēlu jaunie stilisti vērtē kā neinteresantu, nomocītu un nogurušu. Viņai stilisti iesaka veidot sievišķīgāka silueta garderobi, atsakoties no taisnā silueta un nepadarot masīvu plecu daļu. Tā vietā labāk izvēlēties piegriezumus, kas siluetā izcels vidukli un paplatinās gurnu un krūšu daļu. Apdrukā priekšroku var dot aktuālajiem ziedu elementiem, bet jāatsakās būtu no tumšiem un pelēkiem apģērbiem. Kā aksesuārus droši var izvēlēties kurpes ar augstiem papēžiem, rotas, brošas, pērles.

 

Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa ģērbšanās stils atstāj nosvērtas, nopietnas un tolerantas personības tēlu. Viņu daba ir apveltījusi ar H auguma tipu. Tāpēc garderobē ieteicams izvēlēties taisnu siluetu, priekšroku dodot melnai, pelēkai, tumši zila un krēma krāsai, atsakoties no ļoti košām krāsām, nenopietniem krāsu salikumiem, kā arī apdrukāta auduma. Izcelt savu apģērbu ministrs var ar interesantām kabatām, atlokiem, uzšuvēm, kā arī aksesuāriem – kaklasaitēm, jostām, portfeļiem. Topošie stilisti R.Ķīlim iesaka atteikties no tumšiem briļļu rāmjiem, tā vietā labāk izvēloties gaišākus briļļu rāmjus.

 

TV personībai Maijai Rozītei – Krištopānei jaunie stilisti iesaka izvēlēties apģērbu, kas atklāj gurnu daļu un vidukli. Viņai ieteicams ķermeņa augšdaļā izvēlēties tērpus neitrālos toņos, lai pārlieku neizceltu plecu un krūšu daļu. Nebūtu ieteicama divrindu pogu aizdare. Savukārt rakstainus audumus labāk ieteicams izmantot tikai svārku vai bikšu rakstos. Lai gan izteikts krāsu kontrasts starp ķermeņa augšdaļas un apakšdaļas apģērbiem nebūtu vēlams. Uzmanīgi jālieto polsteri. Ieteicami būs garenas formas aksesuāri, bet vēlams atteikties no lielām krellēm.

 

“Skolēni, protams, vēl tikai mācās. Taču es domāju, ka stila vērtējumā minētie politiķi var paši izdarīt secinājumus: vai tas, kādu tēlu viņi rada ar apģērbu un savu stilu, ir tas, ko viņi tiešām vēlas teikt sabiedrībai,” stāsta Starptautiskās komerciālās profesionālās un vispārējās izglītības vidusskolas direktore Olga Dementjeva.

 

Skolēni personību stilu analizēja pēc vairākiem iepriekš noteiktiem parametriem – siluets, krāsas un to salikums, materiāli un to apdrukas, detaļas, aksesuāri u.tml. - ar mērķi definēt rekomendācijas piemērota apģērba izvēlei, par pamatu ņemot auguma un sejas tipus.