RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Ministrs Ronis atkāpjas no amata uzreiz pēc paša vadītās iestādes skaistuļu naudas klakarēšanas

Ministrs Ronis atkāpjas no amata uzreiz pēc paša vadītās iestādes skaistuļu naudas klakarēšanas
Foto: LTV - Ministrijas skaistule Dace Kurša
· 14.01.2013. 22:15

Bezpartejiskais satiksmes ministrs Aivis Ronis nolēmis drīzumā demisionēt un par šo savu nodomu ir informējis premjeru Valdi Dombrovski. Premjers ministru ar "mokām" esot pierunājis amatā palikt līdz februāra beigām.

 

Sagaidāms, ka bezpartejiskā Roņa demisija, kas atbrīvos ar saimnieciskajām interesēm saistīto Satiksmes ministriju, var izraisīt domstarpības koalīcijā par to, kura partija deleģēs savu kandidātu satiksmes ministra amatam, un var novest pie plašākas portfeļu pārdales - ziņo portāls Pietiek.com .

 

Tieši šī iemesla dēļ premjers Dombrovskis, kura politiskā prioritāte šobrīd ir eiro referenduma novēršana, lūdzis Roni nogaidīt ar demisiju. Pats Ronis no jebkādiem komentāriem par iespējamo demisiju portāla Pietiek pagaidām atteicies.

 

Atgādinām, ka vakar Latvijas Televīzijas raidījums De Facto publiskoja ministrijas "skaistuļu" 3 dienu braucienu uz ārzemēm, lai saskaitītu galdu, krēslu un datoru - par to vairāk lasiet šeit

 

Koalīcijas partneri izvairīgi atbild uz jautājumiem par satiksmes ministra Aivja Roņa iespējamo demisiju, lai gan Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis esot saņēmis pastarpinātu informāciju par iespējamo Roņa demisiju, bet ar pašu ministru viņš par šo tēmu neesot runājis.

 

Vaicāts, vai viņš var apstiprināt informāciju par ministra demisijas plāniem, Vjačeslavs Dombrovskis skaidroja, ka tas ir jāprasa pašam Ronim.

 

Ministrs RP frakcijas priekšsēdētājam personīgi neko neesot sacījis, taču informāciju par satiksmes ministra iespējamo demisiju Vjačeslavs Dombrovskis nesen saņēmis pastarpināti.

 

Savukārt premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke, vaicāts par šo lietu, pavēstīja, ka līdz dienas beigām Ministru prezidenta birojā no ministra nekādu «[iesniegumu] neesam saņēmuši». Tomēr Panke piebilda, ka pirms nedēļas premjers tikās ar Roni, taču viņš neesot informēts par sarunas saturu..

 

Tāpat Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārais sekretārs Klāvs Olšteins pauda, ka šorīt tikšanās laikā ar Roni par šādiem plāniem neesot runāts.

 

Ronim plāns par biznesu ārzemēs.

 

Iepriekš izskanējušas spekulācijas, ka kādreizējais Latvijas vēstnieks NATO Ronis varētu būt reālākais pēdējā brīža kompromisa kandidāts uz Satversmes aizsardzības biroja šefa amatu, par ko koalīcijai būs jāvienojas jau tuvāko pāris mēnešu laikā. Tomēr, pēc neoficiālas informācijas, Ronis savus nākotnes plānus saista ar amatu biznesa struktūrās ārzemēs, kas nebūtu saistīts ar satiksmes jomu.

 

Lai gan publiski vēl neizskanējusi, Roņa aiziešana jau pašlaik rada problēmas arī Vienotības iekšienē un tās attiecībās ar koalīcijas partneriem. Saskaņā ar koalīcijas līgumu politisko atbildību par SM uzņēmusies Vienotība un sešu no Reformu partijas atšķēlušos deputātu grupa jeb tā dēvētais Klāva Olšteina sešinieks.


Ambīcijas jau izteiktas

 

Savas ambīcijas ieņemt drīzumā vakanto satiksmes ministra amatu kuluāru konsultācijās jau izteikuši Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis un Olšteins, kurš pašlaik ieņem SM parlamentārā sekretāra amatu. Abiem pagātnē ir reputācijas problēmas, un viņu vārdi tiek saistīti ar zināmām sponsoru interesēm, kas šīs izredzes liek apšaubīt.

 

Tādēļ kā reālāki kompromisa kandidāti tiek apsvērti Vienotības pārstāve, pašlaik Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Korna un ar olšteiniešu ietekmi saistītais satiksmes ministra juridiskais padomnieks Kaspars Ozoliņš..


Kam tiks brīvais krēsls?

 

Vienlaikus politikas kuluāros izskan, ka satiksmes ministra krēsla atbrīvošanos nelaidīs garām Nacionālā apvienība, kurai ar 14 deputātu vietām Saeimā ir tikai divi ministru portfeļi, kamēr Reformu partijai (RP) ar 16 deputātiem - veseli pieci portfeļi. Tomēr nav skaidrs, vai apstākļos, kad uz SM vadību pretendē gan olšteinieši, gan pati Vienotība, šīs NA ambīcijas tiks apmierinātas, bet tas savukārt var novest pie citu ministru portfeļu pārdales uz RP rēķina. Tādēļ kopš aizvadītās nedēļas, kad apstiprinājās ziņas par Roņa demisijas plāniem, koalīcijā valda nervozitāte..

 

RP līderis Valdis Zatlers, nenoliegdams, ka kuluāros tiek apspriestas gaidāmās izmaiņas SM vadībā, Pietiek pirmdien uzsvēra, ka nākamā satiksmes ministra izvēlei, ja tāda nepieciešamība rastos, jānotiek saskaņā ar koalīcijas līgumu. Zatlers atsaucās uz līguma punktu, saskaņā ar kuru politisko atbildību par SM nes Vienotība un «olšteinieši». Tieši šiem abiem koalīcijas partneriem, viņaprāt, jāvienojas par nākamo satiksmes ministra kandidātu. «Jāturas pie koalīcijas līguma, kurā ir rakstīts, ka politisko atbildību par SM nes Vienotība un neatkarīgo deputātu grupa. Reformu partija neredz pamatu sarunai par ministru portfeļu pārdali un mēs netaisāmies to darīt,» uzsvēra Zatlers.

 

Īsi pirms algu skandāla, gadu mijā Roņa vadītā ministrija un tās pārraudzībā esošās kapitālsabiedrības piekāpās vairāku ar Vienotību, Olšteina sešinieku un Nacionālo apvienību saistītu kandidātu apstiprināšanai uzņēmumu valdēs, un neoficiāli tas līdzīgi kā iepriekš tika skaidrots ar nepieciešamību saglabāt mieru valdības koalīcijā.

 

Pietiek.com, Tvnet.lv, Krusttevs.com