RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Kārtējo reizi Eirovīzijā mēģinās uzvarēt LieneCandy. Vai pārspēs Šomasi un savdabīgo nigērieti?

Kārtējo reizi Eirovīzijā mēģinās uzvarēt LieneCandy. Vai pārspēs Šomasi un savdabīgo nigērieti?
Foto: Vakara Ziņas un ekrānšāviņi no interneta
· 20.01.2013. 18:15

Noskaidrojušies Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases pusfinālos iekļuvušo dziesmu izpildītāji, starp kuriem ir vairāki visai interesanti vārdi.

 

No diviem dučiem «Eirodziesmas 2013» pusfinālos iekļuvušo dziesmu ceturto daļu (!) izpildīs bijušie «okartisti»: Samanta Tīna, Marta Ritova, Mārtiņš Ruskis un grupa «4 vēji», Sabīne Berezina, Antra Stafecka, kā arī Kristīne Šomase – jaunākā no dziedošo māsu klana. Dalībnieku skaitā ir arī pompozā festivāla «Jaunais vilnis» konkursa absolventi – LieneCandy, kura piedalās jau kuro reizi, kā arī grupas «Framest» un «PeR».

 

Taču lielāko uzmanību nenoliedzami izpelnīsies dziesma «Good Woman», kuras autors un izpildītājs ir nigērietis Dominiks Okolue jeb, kā viņš pats sevi dēvē, «Dominion Man».

 

Dominiks Okolue Latvijā dzīvo jau desmit gadus, viņa mājas ir Rīgā. Latviešu valodā viņš runā teju bez akcenta. «Latviešu valodu apguvu apmēram gada laikā. Kādreiz Krievijā studēju krievu filoloģiju, bet vēlāk radās darba iespējas Latvijā, un tagad te ir manas mājas,» stāsta mūziķis, kurš te sadarbojas ar dažādiem kristīgajiem māksliniekiem, piemēram, Valdi Indrišonoku. Pēc krievu valodas studijām Nigērijā viņš aizbraucis strādāt uz Krieviju, bet pēc tam pārcēlies uz Latviju. Šeit esot daudz labāk nekā Krievijā, kur ir «pārāk daudz cilvēku, pārāk daudz trokšņa», atzīst Okolue.

 

Nigērijā dzimušais Okolue ir profesionāls tulks, viņš pabeidzis Ventspils augstskolas maģistrantūru Juridisko tekstu tulkošanas studiju programmā. Latvijā viņš darbojas arī kā angļu, franču un itāļu valodu pasniedzējs. Internetā atrodamās «Dominion Man» kompozīcijas liecina, ka viņam tuvāks ir regejs.

 

Vakara ziņas un Krusttevs.com