RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Dziedošās ģimenes Ludzā nesā uz rokām; Uzvarētājģimenei pārsteigums no Ditas Lūriņas

Dziedošās ģimenes Ludzā nesā uz rokām; Uzvarētājģimenei pārsteigums no Ditas Lūriņas
Foto: Vakara Ziņas
· 22.01.2013. 09:38

Nesen kādā nedēļas nogalē īsta svētku diena bija ludzāniešiem: Ludzas Tautas namā notika šova «Dziedošās ģimenes» uzvarētāju Tihovsku koncerts. Žurnālam »Vakara Ziņas« bija iespēja būt kopā ar Tihovskiem stresa pilnajā gatavošanās procesā, baznīcā, kurai ģimene ziedos daļu no sava šovā gūtā laimesta, un pat iepazīt ģimenes galvu – Zemessardzes majoru Aināru Tihovski, kurš šovā nepiedalījās.

 

Savā pilsētā Ludzā šova «Dziedošās ģimenes» uzvarētāji Tihovski ir ļoti mīlēti – par to liecināja arī plakāts pie Tautas nama durvīm. «Esam uztraukušies kā nekad, jo uzstāties savējiem ir ļoti grūti, tā ir liela atbildība. Visi koncerta apmeklētāji būs savējie,» prātoja Dace Tihovska. Tautas namā vietu skaits ir visai ierobežots, tāpēc uz Tihovsku ģimenes koncertu visi gribētāji nemaz netika, taču ģimene solās, ka siltajos mēnešos noteikti uzstāsies vietējā estrādē.

 

Pārsteigums no Dita Lūriņas

 

Aizvadītajā sestdienā Ludzas Tautas namā norisinājās šova «Dziedošās ģimenes» uzvarētāju ludzāniešu Tihovsku koncerts, un, kā, ierodoties Ludzā, pārliecinājās arī »VZ«, Tihovski šeit ir ļoti mīlēti. Jau ienākot Tautas namā, pie ieejas durvīm bija redzams liels plakāts ar cildinājumu ģimenei, savukārt nama darbinieces rosījās zālē, cenšoties rast vietu papildu krēsliem. Paši Tihovski tikko bija beiguši mēģinājumu un aicināja »VZ« pievienoties uz kafiju aizskatuvē. Pie kafijas tases ģimenes mamma Dace pastāstīja, kā nosvinēti Ziemassvētki un sagaidīts jaunais gads: «Apņemšanās jaunajā gadā ir ļoti cilvēcīgas – turpināt darīt iesāktos darbus un būt vairāk visiem kopā.» Svētku laikā patīkamu pārsteigumu piedzīvojusi ģimenes pastarīte Laima, kura jau šova laikā neslēpa savu sajūsmu par aktrisi Ditu Lūriņu-Eglienu. «Svētkos Laima no aktrises saņēma vēstulīti [portālā] «draugiem.lv». Lūriņa Laimai apsolīja kopā padzert tēju, kad mēs dosimies uz kādu izrādi Nacionālajā teātrī. Laima bija pārlaimīga un nu ar nepacietību gaida došanos uz Rīgu,» stāstīja mamma.

 

Tētis atbalsta no malas

 

Kopā ar abām Tihovsku ģimenes dāmām »VZ« devās arī uz Ludzas Mūzikas pamatskolu, kur ikdienā mācās Laima, bet šoreiz koncerta dienā tā bija pārvērtusies par skaistumkopšanas salonu. Šeit Tihovski, kā arī koncerta viesi – māsas Kitija un Aija Vīgupes un Baumaņu saime – tika frizēti un grimēti. Starp citu, šova laikā bieži tika pieminēts arī ģimenes tētis Ainārs, taču tā laikā viņš tā arī nekad netika manīts. «Tētis, tāpat kā mēs visi, ir ļoti muzikāls, taču viņam ir nopietns darbs, tāpēc šovā piedalījāmies trijatā. Arī šodien tētis būs kopā ar mums – kā skatītājs, jo ne visi var kāpt uz skatuves,» atklāja Dace. Koncerta laikā »VZ« tiešām izdevās sastapt arī Tihovsku ģimenes galvu Aināru, kurš savējos atbalstīja aizkulisēs. «Protams, esmu lepns par savējiem. Un šī mums visiem Ludzā ir īpaša diena!» »VZ« teica Ainārs Tihovskis. Interesanti, ka Dace vīru sauc par Aināru, bet citi – par Ainaru. »VZ« Dace pastāstīja, ka tikai pēc kāzām viņas vīrs kļuvis par Aināru, bet vecāki viņam bija likuši vārdu Ainars.

 

Baznīcā jau sākti remontdarbi


Tihovsku ģimenē svarīgas ir garīgās vērtības, un, kā jau latgaliešos, viņos cieši kopā savijušās kristīgās un tradicionālās vērtības – tas ir viņu dzīvesveids un ģimenes spēks. Tihovski jau desmit gadus dodas svētceļojumā uz Aglonu, un, cita starpā, tieši ceļā pienāca uzaicinājums piedalīties šova atlases kārtā Rēzeknē. Arī šovā ģimene sevi pozicionēja kā kristiešus un atklāja, ka daļu no uzvaras naudas balvas (tā bija 5000 eiro) ziedos Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcai. Šobrīd dievnamā jau sākušies remontdarbi un tiek uzstādītas skandas un akustikas ierīces, lai draudzes locekļi varētu labāk dzirdēt mācītāja sprediķus. Baznīcas prāvests Jānis Kolns vēlāk bija sastopams arī koncertā. «Šovs arī baznīcā bija kļuvis par rituālu. Katru svētdienu pēc rīta dievkalpojuma es ģimeni ar Dieva vārdu pavadīju uz Rīgu. Cik man bija iespējams, protams, sekoju līdzi, kā viņiem veicas šovā. Tihovski ir īsta ģimene ar spēcīgām vērtībām. Man prieks, ka viņi nekautrējās visas Latvijas priekšā teikt, ka ir kristieši. Un man tiešām bija liels pārsteigums, kad viņi pateica, ka daļu naudas balvas ziedos baznīcai. Runājot par viņu priekšnesumiem, man pašam vislabāk patika «Skopa vīra dziesma» – tā ir lustīga un riktīga latviešu tautas dziesma,» klāstīja Kolns.

 

Vairāk skatiet žurnālā Vakara Ziņas