RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Saplēsušās augstākās sabiedrības dāmas Skulme un Drāke

Saplēsušās augstākās sabiedrības dāmas Skulme un Drāke
Foto: Vakara Ziņas
Kaspars Ūdris · 09.02.2013. 10:31

Ar diviem tituliem un greznu kroni no skaistāko vecmāmiņu konkursa «Mrs. Grandma Universe» Bulgārijā atgriezusies Lilita Siliņa. Pa to laiku pašu mājās turpinās strīdi starp Elitu Drāki, kurai ir tiesības rīkot šādus konkursus vecmāmiņām, un viņas bijušo biznesa partneri Lieni Skulmi ar viņas kompanjonēm no «IntRiga World».


Priecīga par bulgāru kāzām

 

«Mrs. Grandma Universe» dalībniece, limbažniece Lilita Siliņa par Bulgārijā pavadīto laiku izsakās pozitīvi, jo tikusi pie kroņa un diviem tituliem, turklāt šī bija arī iespēja paceļot un izbaudīt bulgāru viesmīlību. «Līdzīgi kā mums ir izstādes Ķīpsalā, tā arī viņiem ir tematiskās izstādes. Mēs pabijām kāzu tematikas izstādē, kas bija ļoti interesanta. Mums bija arī ekskursija uz Sofijas katedrāli, kur tobrīd norisinājās kāzu ceremonija, un mums bija iespēja pavērot īstas bulgāru kāzas,» sarunā ar »VZ« stāsta vecmāmiņu skaistumkonkursa dalībniece. Siliņai izdevies nobaudīt arī pašdarinātu bulgāru vīnu: «Mājās darināts sarkanvīns ir ļoti garšīgs!» Viņas dalību šajā konkursā atbalstīja visi tuvinieki – arī piecus gadus vecais mazdēliņš, kurš Īrijā ir uzsācis skolas gaitas.

 

Atgriežoties – intrigu perēklī

 

Pērn notikušajā pašmāju glītāko vecmāmiņu konkursā gan uzvarēja Vija Asbaha, un tieši viņai tika solīta biļete uz Bulgāriju. Vietējo konkursu rīkoja biedrība «Emergo» ar Elitu Drāki un Lieni Skulmi priekšgalā, taču nu abu dāmu ceļi ir šķirti. Limbažnieci uz konkursu deleģējusi Skulme un viņas «IntRiga World» (tajā vēl ietilpst arī Natālija Tumševica un Kristīne Lindenblate). «Es visās iekšējās peripetijās neiesaistos. Man Kristīne Lindenblate piedāvāja pārstāvēt Latviju starptautiskā konkursā, un es arī piekritu. Man šķiet galvenais, ka mūsu valsts tiek pārstāvēta un tas tika darīts veiksmīgi,» »VZ« norādīja Siliņa.

 

Drāke ir citās domās: «Man nav nekādas teikšanas par to, ko dara Kristīne [Lindenblate], taču mums [«Emergo»] ir līgums ar visām konkursa «Miss Vecmāmiņa» finālistēm. Man nav saprotams, kā un kāpēc Lilita Siliņa devās uz šo konkursu un faktiski pārkāpa līgumu. Mēs jau tuvākajā laikā tiksimies un visu izrunāsim,» »VZ« teica Drāke. «Mums ir visas licences deleģēt savu pārstāvi uz šo konkursu, jo tā rīkotāji piekrita sadarboties tieši ar mūsu kompāniju un ar citiem sadarboties nevēlējās. Protams, mēs sākumā piedāvājām uz Bulgāriju doties pašmāju konkursa uzvarētājai, taču sagatavošanās laiks bija ļoti īss un viņa nepiekrita startēt konkursā. Piekrita doties viena no konkursa finālistēm, limbažniece Siliņa, kas arī godam nostartēja,» »VZ« skaidroja Skulme.

 

Pelēkais kardināls – Ģederte?

 

Skulme norāda, ka Bulgārijas puse piedāvājusi sadarboties tieši ar viņu izveidoto organizāciju, turklāt Drāke par gaidāmo konkursu nav izrādījusi interesi. Pretējās domas ir pati Drāke, kura norāda uz bijušās sadarbības partneres neētisko darbošanos: «Jau vairākus gadus «Emergo» darbojas skaistumkonkursu jomā. 2011. gadā es pieņēmu piedāvājumu un sāku darboties precēto sieviešu skaistumkonkursu lauciņā: pati startēju «Mrs. European Union», bet Lieni sagatavoju «Mrs. Universe». Pēcāk Stella Vilema tika deleģēta vecmāmiņu konkursam. Pēc uzvaras Stella nāca ar iniciatīvu rīkot arī Latvijā vecmāmiņu konkursu. Šo konkursu rīkoja «Emergo», kurā tobrīd darbojās arī Skulme.»

 

Pavērsiens esot noticis brīdī, kad «Emergo» uz skaistumkonkursu nosūtīja Marikas Ģedertes vīra brāļa sievu Ilzi Ģederti, kurai «komplektā» visur līdzi bijusi Lindenblate. «Viņa ātri atrada kopīgu valodu ar Skulmi – man nebija ne mazāko nojausmu, kādas intrigas viņas domā vērpt. Tobrīd mēs grasījāmies uz precēto sieviešu konkursu Minskā sūtīt modes mākslinieka Aleksandra Paulova sievu Agniju Grandi. Mierīgu sirdi devos svinēt savu jubileju uz Venecuēlu. Atgriežoties man bija patiešām liels šoks uzzināt, ka bez saskaņošanas ar «Emergo» Skulme vienpersoniski ir izdomājusi uz konkursu Minskā nosūtīt savu jauniegūto draudzeni Lindenblati,» savu versiju par notikušo atklāja Drāke, kura par zīmīgu faktu uzskata to, ka kopā ar trim «IntRiga» meitenēm bieži parādās arī Marika Ģederte. Pēc Drākes domām, tieši viņas pirksts ir noteicošais bijušās kompanjones Skulmes aktivitātēs.

 

Krusttevs.com, Vakara Ziņas