RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Bungu un dūdu grupas Auļi 10 gadu jubilejas koncerts

Bungu un dūdu grupas Auļi 10 gadu jubilejas koncerts
Foto: Publicitātes foto
Kaspars Ūdris · 26.02.2013. 15:02

4.maijā koncertzālē Palladium notiks bungu un dūdu grupas „Auļi” 10 gadu jubilejas koncerts.

 

Koncerts tiek veidots no „Auļu” iepriekš izdoto disku un vēl neierakstītu, bet koncertos popularitāti guvušo, dziesmu izlases. Tās tiek īpaši aranžētas plašākam mūziķu sastāvam, kuru papildinās klasiskie stīgu, pūšamie, sitamie, kā arī tautas mūzikas instrumenti. Apmeklētājiem šajā koncertā būs iespēja dzirdēt ko nebijušu – folk orķestri, ko vokāli papildinās etno dziedātāji. Bungas, dūdas, nedaudz klasikas, roks un etno dziedāšana – tas viss gaidāms „Auļu” jubilejas koncertā.

 

Aranžiju autors ir Kārlis Auzāns, kura pieredze klasiskajā un POP mūzikā, kā arī aizraušanās ar folk un pasaules mūzikas interesanto nianšu izcelšanu, ļauj paplašināt „Auļu” mūzikas skanējumu. Koncerta režisors ir Kaspars Zvīgulis.

 

„Šis koncerts būs „Auļiem” netipiskā skanējumā, bet, protams, nezaudējot grupai raksturīgo dinamiku un spēku,” sola grupas dalībnieks Kaspars Bārbals.

 

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” dibināta 2003. gadā. Mūziķi ir ieguvuši atpazīstamību un popularitāti Latvijā un ārzemēs, pateicoties īpašajam skanējumam, kas apvieno latviešu folkloras arhaisko, pamatīgo spēku ar mūsdienu rokam un pasaules mūzikai raksturīgo skatuves enerģiju un dinamiku. „Auļu” fenomens ir ļāvis pārkāpt žanra robežas un uzrunāt plašu klausītāju loku, ne tikai tradicionālās mūzikas cienītājus. Grupa ir sadarbojusies ar pazīstamajiem komponistiem Juri Kulakovu, Mārtiņu Braunu, Raimondu Tigulu, Zigmaru Liepiņu u.c., uzstājusies Dziesmu un Deju svētkos, uz teātru skatuvēm un daudzos koncertos un festivālos Latvijā un ārzemēs.