RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Tautas dižgars Imants Ziedonis ekskluzīvās fotogrāfijās

Tautas dižgars Imants Ziedonis ekskluzīvās fotogrāfijās
Foto: Vakara Ziņas - Atis Ieviņš, Ojārs Lūsis un Jānis Girnis
Kaspars Ūdris · 03.03.2013. 17:34

Imants Ziedonis 1933-2013 .

 

Dzejnieks Imants Ziedonis pēc ilgstošas slimības mūžībā aizgāja trešdienas, 27. februāra, vakarā. Šķiet, ka epifānijas visspilgtāk raksturo Ziedoni. Viņš ar savām rindām veicinājis sabiedriskas kustības, pats izvairoties no publicitātes un līdera lomas, palikdams ēnā un radīdams arvien jaunas un jaunas idejas, kurām atradušies sekotāji.

 

Motocikls kā brīvības simbols, tapetes kā domu raisītājs, krāsas – kā bērnu fantāzijas raisītājs – katram Imants Ziedonis asociējas ar kaut ko citu, un, lai arī dižā dzejnieka un prozas autora vairs nav starp mums, katrā, kurš lasījis kaut rindu no viņa darbiem, saglabājas daļiņa no viņa.

 

Atvadīšanās no tautā iemīļotā latviešu dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa notiks 6.martā Rīgas Domā. Laikā no plkst. 10 līdz 13 Doma baznīcas durvis būs atvērtas ikvienam, kurš vēlēsies atvadīties no Latvijas dižgara. Dievkalpojumu, kas sāksies plkst. 13, vadīs mācītājs Juris Rubenis.

 

Fotomākslinieku Ata Ieviņa, Ojāra Lūša un Jāņa Girņa fotogrāfijas plašāk aplūkojiet žurnālā Brīvdienu žurnālā Vakara Ziņas.