RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis arestēts par iespaidīgu kokaīna kontrabandu

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis arestēts par iespaidīgu kokaīna kontrabandu
Foto: Scientifice-news
Kaspars Ūdris · 15.03.2013. 08:38

Viens no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apturētā starptautiskā narkotiku grupējumā iesaistītajiem narkokurjeriem ir arī kāds Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnetists, kurš patlaban izcieš cietumsodu ārzemēs, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

 

Viņš šobrīd Nīderlandē izcieš sodu par piecu kilogramu kokaīna kontrabandu.

 

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) apturējis narkotiku pārvadātāju grupējumu, kas vairāk nekā gadu plānoja un organizēja narkotisko vielu pārvadāšanu, nosūtot Latvijas pilsoņus uz dažādām pasaules valstīm, lai tie veiktu narkotisko vielu pārvietošanu no Dienvidamerikas un Rietumāfrikas valstīm uz vairākām Eiropas Savienības valstīm, portālu «Apollo» informēja VID Sabiedrisko attiecību nodaļā.

 

Grupējuma darbības apturēšanā VID Muitas kriminālpārvalde sadarbojās ar Eiropolu, «Eurojust» un vairāku ES valstu tiesību aizsardzības iestādēm.

 

Narkotiku pārvadātāju grupējumā bijuši Latvijas un Nigērijas pilsoņi. Kopumā pagaidām aizturētas deviņas personas, vienai no tām - 1983.gadā dzimušajam grupējuma līderim-Latvijas pilsonim - kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, šodien speciāli sasauktā preses konferencē pastāstīja VID Muitas kriminālpārvaldes direktors Edijs Ceipe.

 

Otrs grupējuma līderis ir Nigērijas pilsonis, kuru notvert vēl nav izdevies. Kopumā grupējumam izdevies savervēt 12 cilvēkus - Latvijas pilsoņus, no kuriem ārvalstīs, tostarp Dienvidamerikā, jau aizturēti astoņi, pastāstīja Ceipe. Grupējums kurjeriem par darbu maksājis līdz pat 3500 ASV dolāru (1887 latu) lielu atlīdzību.

 

Kurjeri narkotikas pārvadāja, slēpjot somu dubultsienās, sliktas kvalitātes gleznās, kurpju kastēs, kurpju papēžos, kā arī sasvērtas vairākos mazos plastmasas maisiņos, paslēptas krēma kārbiņās ražotāju oriģinālajā iepakojumā.

Grupējums esot centies pierunāt kurjerus narkotikas pārvadāt ķermenī, bet tas neesot izdevies.

 

Narkotiku kurjeri esot cilvēki, kuriem ir parādi, kredītsaistības, nonākuši krīzes situācijā. Kurjeri vervēti, piedāvājot viņiem darbu, uzrunāti gados jauni cilvēki.

 

VID Muitas kriminālpārvalde pie šīs lietas sākusi strādāt jau 2011.gada beigās, kad Francijas lidostā atrasti 1,5 kilogrami metamfetamīna.

 

Latvijas Televīzija/TVNET/ BNS/ LETA/ Krusttevs.com