RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Vēlies spēlēt teātri un kļūt par aktieri vai aktrisi? Šis piedāvājums ir tieši Tev!

Vēlies spēlēt teātri un kļūt par aktieri vai aktrisi? Šis piedāvājums ir tieši Tev!
Foto: Kaspars Ūdris un Dramaturgu teātra arhīvs
KRUSTTEVS.COM · 15.03.2013. 10:05

Hei! Vēlies kļūt par aktieri vai aktrisi?

 

Tev ir šāda lieliska iespēja mācīties un pēc tam spēlēt izrādēs kopā ar profesionāliem aktieriem un sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kā arī iegūt jaunus draugus.

 

 

Dramaturgu teātris ir vienīgais teātris Latvijā, kas iestudē tikai un vienīgi dzīvo latviešu autoru lugas, un gandrīz pilnīgi noteikti vienīgais teātris Latvijā un pasaulē, kurā galvenais režisors pats personīgi cep saviem aktieriem maizītes un viņa ceptās maizītes teātrī dēvē par paukšmaizītēm.

 

Hermanis Paukšs ir ne tikai režisors un rakstnieks, bet arī teātra pedagogs, kurš izveidojis efektīvu aktieru apmācības sistēmu, ko vēl arvien turpina pilnveidot, vadot Dramaturgu teātra studijas.

 

Šobrīd Dramaturgu teātris izsludina uzņemšanu 9. aktiermeistarības studijā!

 

Studija darbu sāks 2013. gada aprīlī. Studijā uzņem visus gribētājus no 14 gadu vecuma līdz jebkuram vecumam, kamēr vien ir vēlēšanās attīstīties, sevi parādīt un uz citiem paskatīties! Uzņemšana notiek bez iestājeksāmeniem un citiem priekšnoteikumiem.

 

Mācību process ilgst 18 mēnešus - pirmos 5/6 mēnešus studisti nodarbojas ar vingrinājumiem, kas izveido nepieciešamo bāzi aktiermeistarībā, skatuves runā un kustībā, pēc tam ar viņiem iestudē un parāda 3 izrādes. Nodarbību laiki tiek plānoti elastīgi, ņemot vērā katra audzēkņa individuālās iespējas. Minimālais apmeklējumu skaits: 4 nodarbības mēnesī, ja laiks atļauj, droši drīkst nākt biežāk. Aktiermeistarības nodarbību ilgums: 2 stundas, bet sākot darbu pie izrādēm - ilgāk. Dalības maksa nav dārga: 25 Ls mēnesī. Pēc studijas beigšanas audzēkņi saņems sertifikātu un varēs darboties Dramaturgu teātra pamattrupā kā pilntiesīgi aktieri.

 

Dramaturgu teātra studija ir iespēja visiem:

 

* tiem, kuri bērnībā ir sapņojuši, vai vēl joprojām sapņo kļūt par aktieriem,

 

* tiem, kuri vienkārši vēlas pārvarēt kautrību, nedrošību un uztraukumu atbildīgos brīžos,

 

* tiem, kuriem nepieciešams emocionāli izlādēties pēc nervoza un saspringta darba,

 

* tiem, kuri vēlas radoši pilnveidot sevi, uz pāris stundām aizmirsot par ikdienas rūpēm

 

* tiem, kuri vēlas apgūt izrāžu apskaņošanas un apgaismošanas trikus un noslēpumus

 

Lai kādi jūs esat, bijāt un būsiet, šeit neviens jūs nekritizēs, uz jums nekliegs un nenoniecinās, bet pamazām, ar mērķtiecīgu un efektīvu vingrinājumu palīdzību attīstīs aktiermeistarības pamatus, kas tiks pilnveidoti izrāžu iestudēšanas gaitā.

 

Mācību procesa laikā iepazīsiet mūsdienu latviešu dramaturģiju visā tās daudzveidībā, smiesieties līdz asarām un vēdera sāpēšanai, un atklāsiet sevī muskuļu grupas par kuru eksistenci līdz šim pat nenojautāt!

 

Šeit var nākt laikabiedri un domubiedri, iepazīties ar cilvēkiem, kopīgi mācoties un pilnveidojoties. Atnāksiet, sadraudzēsieties un gremdēsieties sarunās par mākslu un teātri līdz rīta gaismai, ņemsiet dalību tematiskajās un pirmizrāžu ballītēs, kā arī ļausieties neskaitāmu citu piedzīvojumu varā!

 

Pat ja pēc studijas beigšanas sapratīsiet, ka tomēr nevēlaties būt aktieri, jūs būsiet ieskandinājuši balsi un izkustinājuši ķermeni, iepazinušies ar īstiem dzīviem dramaturgiem, kļuvuši drošāki, pašpārliecinātāki un atraisītāki.

 

KĀ PIETEIKTIES DRAMATURGU TEĀTRA 9. STUDIJAI

 

Ja vēlaties pieteikties, atsūtiet savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un mobilā tālruņa numuru studijas vadītājam Hermanim Paukšam uz e-pastu: hepa@inbox.lv

 

Ja 2 dienu laikā nav saņemts dalības pieteikuma apstiprinājums, lūgums zvanīt pa tālr. 22067325 un pieteikties telefoniski.

 

Ja Tevi tas interesē, vari nākt un pavērot nodarbības, mēģinājumu procesu vai izrādes un, protams, nogaršot paukšmaizītes!

 

Starp citu, šeit teātri spēlējuši un spēlē arī sabiedrībā zināmi ļaudis: uzņēmēja un pedagoģe Rita Lasmane, radio SWH joku plēsējs un dramaturgs Andris Zeibots, kādreizējais Jaunatnes un tagad JRT aktieris Aldis Kusiņš, TV režisori Aigars Neimanis un Agita Ijaba, žurnāla “Spicā” galvenā redaktore Agnese Ērgle, dziedātājs Jānis Moisejs, žurnālists un fotogrāfs Kaspars Ūdris un citi.

 

Teātris šopavasar svin savu sesto jubileju!