RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

EKSKLUZĪVS: Dabas katastrofa Baltkrievijā - 48 BILDES

EKSKLUZĪVS: Dabas katastrofa Baltkrievijā - 48 BILDES
Foto: Tyt.by, interneta lietotāji, sociālie tīkli, ekrānšāviņi
Kaspars Ūdris · 17.03.2013. 06:01

 Foto un video no Baltkrievijas, kur plosījās negaidīts milzu sniegputenis. Mežonīgais ciklons, kas paralizēja pusi valsts, tostarp galvaspilsētu Misnku nosaukts par "Havjēru" («Хавер»).

 

Uzziņai no ziņu aģentūras BNS:

 

Piektdienas un sestdienas sniega vētras dēļ Baltkrievijā saglabājās ārkārtas situācija; uz ceļiem bija ieputināts liels skaits automašīnu.

 

Varas iestādes lūdz vietējos iedzīvotājus, kas dzīvo šoseju tuvumā, sniegt palīdzību ieputinātajās mašīnās iesprostotajiem cilvēkiem - piegādāt ēdienu, segas un degvielu vai uzņemt viņus savās mājās.

 

Tā kā aizputināta ir lielākā daļa autoceļu, to attīrīšana ir problemātiska, turklāt sniegputenis valstī turpinās, lai gan daudz mazākā intensitātē nekā piektdien.

 

Vairākos simtos apdzīvotu vietu pārtraukta elektroapgāde, paralizēta vai kavēta visa veida satiksme, tostarp jau gandrīz diennakti slēgta Minskas starptautiskā lidosta. Valsts dienvidaustrumos piektdien spēcīgi lija, vietām izraisot plūdus.

 

No piektdienas vakara bloķēti arī teju visi ceļi uz un no galvaspilsētas Minskas. Sestdien Baltkrievijā atcelti visi iepriekš plānotie masu pasākumi.

 

Glābšanas dienesti, nespējot atbildēt uz visiem palīdzības lūgumiem, dod priekšroku to automašīnu glābšanā, kurās atrodas bērni.