RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Hamlets izsviests no teātra. Par nodzeršanos atlaists Nacionālā teātra galvenais aktieris

Hamlets izsviests no teātra. Par nodzeršanos atlaists Nacionālā teātra galvenais aktieris
Foto: Vakara Ziņas
· 18.03.2013. 09:01

Latvijas Nacionālā teātra aktieris, Hamleta lomas atveidotājs Kaspars Zvīgulis (31) jau divas nedēļas ir prom no teātra – izsviests par ilgstošu dzeršanu, kas būtiski traucējusi šā talantīgā (viena no Nacionālā teātra vadošajiem  aktieriem) profesionālajai darbībai.

 

Cilvēks, uz kuru nevar paļauties

 

Pēc žurnāla »Vakara Ziņas« rīcībā esošās informācijas, Kaspara Zvīguļa gaitas Latvijas Nacionālajā teātrī beigušās pirms pāris nedēļām, kad izrādījies, ka viņš uz skatuves vairs nav funkcionēt spējīgs. «Visiem jau bija apnicis ar viņu auklēties – cik reižu netika «atkačāts», lai viņš varētu nospēlēt izrādi,» tā par Zvīguļa postošo atkarību no alkohola, kas vilka viņu arvien dziļākā purvā, »VZ« teica kāds teātrim tuvu stāvošs cilvēks, kurš vēlējās palikt anonīms. Un nav tā, ka neviens viņam nevēlējās palīdzēt – no teātra puses aktieris daudz reižu ticis «piesegts» un par viņa atkarību noklusēts pat tad, kad viņš «norāvis» izrādi.

 

Zvīgulis teātra štatā bija kopš 2004. gada, bet jau 2010./2011. gada sezonu uzsāka ārštatā, turpat teātrī pārejot uz komunikāciju daļu. Jau tad runāja par Zvīguļa atkarību un to, ka uz viņu nevar paļauties. Taču teātrī aktieris tika paturēts. Par aiziešanu ārštatā aktieris medijiem stāstīja, ka ar teātra vadību ilgi strīdējies – vai nu viņš vispār nav teātrī, vai arī «ļaujiet man darīt to, kas mani interesē!», proti, taisīt «Muzeja nakti», «Spēlmaņu nakti», «Baltās naktis» utt. Iesaistījies vairākos projektos vienlaikus, viņš vēlāk atzina, ka dzīves ritms ir palicis tik vājprātīgs, ka vienā dienā vienkārši vairs nevar aiziet uz darbu, un tad vienkārši piezvana un paziņo, ka nebūs.

 

Iztēlojas to, ko pašam gribas

 

Līdz šim medijos par radušos situāciju pieejami vien skopi Zvīguļa komentāri – ar alkoholu tam esot attāls sakars, no darba aizgājis pats utt. »VZ« rīcībā esošā informācija gan liecina, ka viņš nevis pats aizgājis ar lepni paceltu galvu, bet padzīts. «Nevaru noliegt, tā ir, taču pats aktieris acīmredzot jūtas labāk, ja pasaka, ka ir aizgājis,» »VZ« pauda Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča. Pēdējais piliens esot bijis, strādājot pie režisores Ināras Sluckas izrādes «Zudušo laiku citējot», kur Zvīgulim bija uzticēta galvenā loma. «Jā, mums bija domstarpības ar šo aktieri. Viņam pašam likās, ka viņš var spēlēt, taču pārējiem [kolēģiem] šķita, ka viņš nespēs pat skatuvei pāriet nepakrītot,» neslēpa Rimšēviča. Viņa lūdza teātra mīļus sekot līdzi informācijai, jo Zvīguļa dēļ ir nācies atcelt vairākas izrādes, straujos tempos tiek meklēti aizvietotāji, kuri varētu uzņemties viņa lomas. Izrādē «Zudušo laiku citējot» tas būs Juris Lisners, savukārt izrādē «Lūgšana resnajai tantei» aizvietotājs jau ir noskatīts, bet vēl nav oficiāli apstiprināts.

 

Nodzerts talants. Cerams, ka ne pavisam

 

Kaspars Zvīgulis esot ļoti spējīgs un tiešām talantīgs aktieris – to atzīst daudzi viņa kolēģi, un tāpēc, arī esot ārštatā, viņš joprojām ticis aicināts spēlēt izrādēs. Trīs no tām šobrīd joprojām ir repertuārā, turklāt visas ir skatītāju ļoti pieprasītas un dažas jau arī izpārdotas. Tā ir režisora Pētera Krilova iestudētā «Lūgšana resnajai tantei», kas ieguvusi «Spēlmaņu nakts» balvu kā 2010./2011. gada labākā dramatiskā izrāde, un kurā Zvīgulim uzticēta galvenā loma. Tiesa, svētdien, 17. martā, plānotā izrāde ir atcelta. Visticamāk, atcelts ir arī 17. aprīlī plānotais «Īstais teātris» un par šīs sezonas veiksmi jau nodēvētā izrāde «Zudušo laiku citējot», kas repertuārā ielikta 20. martā un 14. aprīlī.

 

Runā, ka Zvīgulim bijusi plānota arī titulloma režisora Edmunda Freiberga topošajā Ferenca Molnāra mīlestības stāstā «Lilioms», bet nu teātra mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka šo lomu spēlēs jaunais aktieris Kaspars Dumburs, dublējoties ar Ivaru Kļavinski. Rimšēviča atzina, ka nācies atcelt vairākas izrādes, jo aizstājējiem tomēr nepieciešams laiks, lai iemācītos jaunās lomas.

 

BĪSTAMI TALANTĪGS

 

Rūdolfs Plēpis, Jānis Reinis, Kaspars Zvīgulis... Daudziem talantīgiem aktieriem bijusi saķeršanās ar Zaļo pūķi, tikai jautājums, cik viegli vai smagi izdevies izrauties no tā ķetnām.

 

Vakara Ziņas, Krusttevs.com