RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

PARLAMENTĀRIETIS DRAUD POLICISTIEM: Netuvojies deputātam Dombravam, viņam ir imunitāte...

PARLAMENTĀRIETIS DRAUD POLICISTIEM: Netuvojies deputātam Dombravam, viņam ir imunitāte...
Foto: Karikatūra: Toms Ostrovskis/TVNET.
· 18.03.2013. 09:27

Politologiem šķiet, ka 16.marta domstarpību pie Brīvības pieminekļa dēļ iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis nezaudēs savu amatu, arī Nacionālā apvienība (NA) valdību nepametīšot. Drīzāk vajadzētu vērtēt Jāņa Dombravas (NA) rīcību, ņemot vērā, ka viņš draudējis policistiem ar amata zaudēšanu un piesaucis savu deputāta imunitāti.

 

Netuvojies deputātam Dombravam, viņam ir imunitāte... - tā notikušo retorizē portāls TVNET.

 

Politologs Ivars Ījabs sacīja, ka pēc 16. marta gadījuma Kozlovskis, visticamāk, amatu saglabās, arī ja Nacionālā apvienība Saeimā prasīs balsojumu par viņa palikšanu vai nepalikšanu amatā..

 

Tomēr, pēc politologa domām, Nacionālajai apvienībai ir diezgan pamatots iemesls prasīt ministra demisiju, jo neesot normāli, ka Rīgas dome un tiesībsargājošās iestādes saskaņojušas divus pasākumus vienlaicīgi - leģionāru gājienu uz Brīvības pieminekli un turpat Brīvības pieminekļa laukumā arī opozicionāru pasākumu.

 

«Tas, kā tur notika, tas nebija normāli. Vai tā ir Kozlovska atbildība, es nezinu. Policisti savu darbu izdarīja labi, Kozlovskim tur nav ko pārmest,» teica Ījabs.

 

Komentējot, vai pati Nacionālā apvienība pametīs valdību, politologs atzina - ja šī apvienība izdomās pamest valdību, tad to arī izdarīs, taču tā nebūšot liela traģēdija, ja valdībā nebūs kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes un tieslietu ministra Jāņa Bordāna.

 

Arī politikas eksperte Iveta Kažoka netic, ka notikumi pie Brīvības pieminekļa novedīs pie iekšlietu ministra demisijas. Viņasprāt, šī prasība no NA puses ir mēģinājums novērst uzmanību no pašu radītajām neveiklajām situācijām, saķeroties ar policiju.

 

«Ir grūti vērtēt kā nopietnu šādu prasību,» teica Kažoka. Viņasprāt, drīzāk varētu sekot Jāņa Dombravas (NA) ētiskās rīcības izvērtēšana, ņemot vērā, ka viņš draudējis policistiem ar amata zaudēšanu un piesaucis savu deputāta imunitāti.

 

Pēc 16.marta notikumiem pie Brīvības pieminekļa NNA pirmdien plāno lemt par prasību demisionēt iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP), jo policija pieļāvusi, ka pie Brīvības pieminekļa leģionāru atceres gājiena dalībnieku pretējās nometnes pārstāvji - biedrības «Apvienība pret nacismu» aktīvisti - sagaidīja ar skaļām sirēnām, ausīs griezošu mūziku krievu valodā un ierakstītām uzrunām ar savu skatījumu uz vēsturi.

 

Vairāki NA politiķi mēģināja nokļūt pie biedrības aktīvistiem aiz barjeras, lai izslēgtu skaļruņus, taču policija viņus apturēja.

 

Tvnet/Leta/Krusttevs.com