RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Negaidīti. Miljardieris Boriss Berezovskis izdarījis pašnāvību

Negaidīti. Miljardieris Boriss Berezovskis izdarījis pašnāvību
Kaspars Ūdris · 23.03.2013. 21:09

 68 gadu vecumā miris krievu izcelsmes miljardieris Boriss Berezovskis. Par to ziņo viņa radinieks Jegors Šuppe savā Facebook profilā. Tikmēr advokāts Aleksandrs Dobrovinskis savā Facebook profilā ziņo, ka uzņēmējs izdarījis pašnāvību.

 

Nupat saņēmām zvanu no Londonas. Boriss Abramovičs Berezovskis izdarījis pašnāvību... Sarežģīts bija cilvēks. Izmisums? Nespēja dzīvot nabadzībā? Triecienu sērija? Baidos, neviens vairs neuzzinās patiesību...", portāls Tvrain.ru citē Dobrovinskis.

 

Citu oficiālu apstiprinājumu šai informācijai pagaidām nav.

 

Neoficiāli zināms, ka krievu izcelsmes uzņēmējs miris sestdien, 23.martā, ap pulksten 11 rītā Londonā. Boriss Berezovskis Lielbritānijā dzīvoja kopš 2001.gada, 2003.gadā viņš ieguva politiskā bēgļa statusu. 2008.gadā žurnāls Forbes viņa kapitālu novērtēja 1,3 miljardu dolāru apmērā.

 

Berezovskis 2012.gadā piedzīvoja smagu sakāvi tiesā pret citu krievu miljardieri Romānu Abramoviču, no kura vēlējās piedzīt vairāk nekā 5 miljardu ASV dolāru kompensāciju. Pēc tam, kad tiesnesis noraidīja Berezovska apsūdzības, nosaucot viņu par uzticību nevairojošu liecinieku, viņam nācās no savas kabatas kompensēt juristu pakalpojumus vairāku desmitu miljonu dolāru vērtībā. Zaudējot tiesu Abramovičam, Berezovskis slēdza vēl divas tiesvedības pret savu oponentu.

Izskanēja arī informācija, ka viņš pārdot savā īpašumā esošo Endija Vorhola gleznu "Sarkanais Ļeņins", kā arī slēdz biroju Meifēras rajonā, atlaiž daļu savu darbinieku, pārdod vairākus īpašumus un klasisko 1927.izlaiduma gada Rolls-Royce modeli.

 

Berezovskis dzimis 1946.gadā. Kopš 2000.gada viņš dzīvoja Lielbritānijā un regulāri kritizēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un viņa realizēto politiku. Krievijā viņu apsūdzēja krāpniecībā, naudas atmazgāšanā un vardarbīgā varas gāšanas mēģinājumā. Berezovskim Krievijā izvirzītas vairāk nekā 10 dažādās apsūdzībās.

 

Diena.lv, Krusttevs.com