RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Kiviču vaino žūpošanā un latviešu ģimenes ekskluzīvu kāzu izgāšanā Kanāriju salās - FOTO

Kiviču vaino žūpošanā un latviešu ģimenes ekskluzīvu kāzu izgāšanā Kanāriju salās - FOTO
Foto: Juris Krūmiņš, Vakara Ziņas
· 24.03.2013. 10:23

Šonedēļ sociālajos tīklos parādījās skaisti raksti par mūziķa Andra Kiviča ceļojumu uz Kanāriju salām ar noteiktu mērķi – kāzu vadīšana kādam jaunajam pārim, kuri dzīvo Īrijā, bet salaulāties bija nolēmuši saulainajās salās.

 

Tā kā līgava ir latviete, tad arī muzikantu viņa vēlējās tautieti, un Kivičs bijis izvēlētais favorīts, kuram piedāvāja kopā ar sievu turp doties apmaksātā braucienā. Ja līdz šim par minēto pasākumu izskanējusi visai skaista un pat salkana informācija, tad žurnāla »Vakara Ziņas« rīcībā ir citas ziņas par salās notikušo.

 

Esot pamatīgi ieskatījies glāzītē

 

Uz kāzām no Latvijas nebrauca vien mūziķis Andris Kivičs ar sievu Madaru, bet arī nolīgts profesionāls fotogrāfs un viesi, tātad – arī aculiecinieku bija gana. Izrādās, bijuši brīži, kas šokēja gan viesus, gan jaunā pāra vedējus. «Kivičs šajās kāzās bija tāpēc, ka viņš kā mūziķis patīk līgavai, un vedēji to ņēma vērā, iesaistot uzstāšanos scenārijā. Tika segts viss brauciens viņam un sievai, tika maksāts arī par dziedāšanu un vakara vadīšanu. Mūziķis uzspēlēja oficiālajā ceremonijā pa dienu, bet vakarā, kas tālāk norisinājās restorānā, viņu par kāzu vadītāju nevarētu uzskatīt: atveroties bāram, jau pēc dažām stundām mākslinieks bija, tā teikt, pierunājams nodziedāt sarunātās dziesmas. Turklāt kā vienu no argumentiem sieva Madara minēja, ka mūziķis ir noguris un vēlāk jau viss notikšot. Pats mūziķis atbildējis, ka visiem jau tāpat ir jautri,» »VZ« Kanāriju salās redzēto atstāstīja kāds kāzu viesis, kurš vēlējās palikt anonīms.

 

Interesanta lieta, ka pirmais kāzu valsis, ko izpildīja Kivičs, tika filmēts arī viņa jaunajam mūzikas klipam, ko sarunāja ar fotogrāfu un viņa asistentu. Viss bija uz tādu pierunāšanu, lai tak uzdzied, lai tak izklaidē viesus, bet vēlāk viņš vispār aizgāja ar sievu pastaigāties ārpus telpām. Tās dziesmas, kuras vēlējās dzirdēt jaunais pāris, bija tikai kādas pāris no astoņām vai deviņām, Kivičs visu laiku «izslīdēja» uz savām un grupas [«Z-Scars»] dziesmām. To tik saasināti varbūt arī neievēroja līgava un līgavainis, jo viņiem šī diena jau tā bija piesātināta, bet vedējiem tas nervus gan prasīja daudz. Nebija viss tik skaisti, kā pēc tam rakstīts portālos – mūziķim uzstājoties svinību beigās, viņš pinās vados nevis aiz nevērības, bet gan aiz savas iereibšanas pakāpes,» »VZ« atklāja kāzu viesis.

 

Uzskata, ka nepatiesi apvainots

 

Protams, »VZ« sazinājās arī ar Kiviču, kurš stāstīja par visu no sava skatpunkta. «Esmu atkal pārsteigts, ka pēc tik jauka brauciena, atgriežoties mājās, nāk kāds negatīvais, noskaustais stāsts no malas,» pārsteigts bija Kivičs. «Jā, man bija jāiemācās dziesmas ar sešiem astoņiem pantiņiem, kuras nekad neesmu dziedājis, un tas sagādāja zināmas problēmas laika trūkuma dēļ. Tur nav, kā mums pieņemts, ka visi viesi sēž pie garā vai pakavveidīgā galda, bet pa sešiem cilvēkiem pie galdiņa, kas atrodas tālu cits no cita, un tur rodas problēma gan ar tostiem, gan komunicēšanu, gan sagatavoto scenāriju. Bijām ar sievu Madaru noorganizējuši konkursus, bet, tā kā no līgavas puses bija lūgums izvairīties no visām pikantajām spēlēm, kas kāzās pieņemts, un vadīt [pasākumu] tikai tad, kad iestājies pilnīgs apnikums, un tāda mirkļa nebija, tad tajā nesaskatu pārkāpumu. Es dziedāju kādas stundas trīs, kā arī izpildīju kāzu valsi, kuru iekļaušu savā jaunajā klipā. Pēc bāra atvēršanas es vēl uzstājos ar solo programmu, kas turpinājās ar mičošanu, kā arī izpildīju dziesmas vecākiem, vedējiem un kopīgi ar līgavas meitiņu ar padziedājām. Ja kādam liekas, ka noticis baigais «kodiens» un nenoticis nekas cits... Trūkst vārdu. Jā, starplaikos iedzērām martīni ar spraitu un uzdejojām, pasmējāmies, pa āru padzīvojāmies, kad vietējais dīdžejs spēlēja kolosālas dziesmas un visi dejoja,» atstāsta mūziķis. Jautājot par to, ka viesi palikuši neapmierināti un neizklaidēti pēc saviesīgās pasēdēšanas, Kivičs atbild: «Vai man bez ģitāras sēdēt baseina malā un dziedāt pie sevis? Jo ģitāru Kanāriju salās izīrēju no kāzu dīdžeja, kurš pusnaktī pēc mičošanas man to palūdza atdot, tāpēc pēc visa svinīgā [pasākuma] restorānā es ar sievu aizgāju gulēt, kamēr viesi vēl svinēja līdz rītam.»

 

Avots: Vakara Ziņas