RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

SKANDĀLS: Elīna Doļģe apmētājusi florbola spēles tiesnesi; pēc incidenta patriekta no zāles

SKANDĀLS: Elīna Doļģe apmētājusi florbola spēles tiesnesi; pēc incidenta patriekta no zāles
Foto: Krusttevs.com
· 27.03.2013. 11:35

Florbola spēle, protams, nav teātris, tomēr savi uzvedības noteikumi jāievēro arī šeit. Apmētāt tiesnesi nav pieņemami, un mājinieku komanda, kurai spēlē jānodrošina kārtība, līdzjutēju huligānisku izlēcienu dēļ var dabūt sodu.

 

Izrādās, ka arī florbola spēlēs notiek asi incidenti – šoreiz tādā iesaistīta TV dīva Elīna Doļģe, kuras draugs ir florbolists.

 

Nepatīkams incidents ar TV sejas Elīnas Doļģes dalību aizvadītajās brīvdienās noticis olimpiskajā sporta centrā, kur noritēja sīvs virslīgas mačs starp Rīgas «RTU/Inspecta» un Cēsu «Lekrings» komandām. «RTU/Inspecta» spēlētāja, Latvijas florbola izlases kapteiņa Oskara Fīrmaņa draudzenes Elīnas Doļģes un spēlētāja Jāņa Jansona sievas uzvedības dēļ tiesnesis bijis spiests pārtraukt spēli, un nav izslēgts, ka «RTU/Inspecta» tiks piemērots naudassods.

 

Kāds spēles apmeklētājs zūrnālam »Vakara Ziņas« pastāstīja, ka starpgadījums noticis spēles trešā perioda laikā. «Abas sēdēja pirmajā rindā tā pa vidu, un vienā momentā, kad bumbiņa atstāja laukumu, tā nonāca pie dāmām. Neredzēju, kura tieši meta – Jansona sieva vai Fīrmaņa draudzene, taču viena no viņām noteikti mēģināja trāpīt tiesnesim pa seju. Spēle tika apturēta uz vairākām minūtēm. Gan Jansons, gan Fīrmanis gāja pie savām otrām pusītēm skaidroties, acīmredzot mēģinot pierunāt viņas atstāt sporta zāli. Galu galā viņas piecēlās un gāja prom. Skatītāji aplaudēja. Pēc kāda laika viņas tomēr atgriezās, taču neko labāk neuzvedās – kaut ko bļaustījās, lai tiesnesis pats atnākot viņas izmest ārā. Nez vai viņas maz ko saprata no florbola, taču kultūras līmenis vienkārši drausmīgs,» stāstīja aculiecinieks.

 

Pati Doļģe, kura ar florbolistu Oskaru Fīrmani ir kopā kopš pērnā gada, notikušo acīmredzot uztver ļoti viegli: «Es kā normāls līdzjutējs izteicu savu viedokli. Tas, ko runā, viss ir muļķības, un mani neizraidīja ārā, tāpēc es nekā nekomentēšu. Tur nav nekā interesanta, ko rakstīt nav,» viņa sacīja.

 

Latvijas Florbola savienības Sacensību komitejas vadītājs Pēteris Poudžiunas »VZ« informēja, ka par nekārtībām šajā mačā ir saņemti ziņojumi par divām epizodēm, kas traucējušas spēli. «Es patlaban gaidu videoierakstu no spēles, kurā varētu būt redzams, kas tieši notika. To izvērtējot, arī tiks pieņemts lēmums vai mājinieku komandai tiks uzlikts kāds sods. Varbūt viss būs kārtībā, bet varbūt tiks uzlikts naudassods. Katrā gadījumā man tas jāredz, un pirms tam neko komentēt negribu.»

 

Jāpiebilst, ka ar incidentu laukumā viss vēl nav beidzies. Savu sašutumu Doļģe paudusi arī mikroblogu vietnē «twitter», kurā florbola tiesnešus nosaukusi par neobjektīviem. Pēc tam, kad uz ierakstu reaģēja viens no tiesnešiem – Māris Kumerdanks, piedraudot ar kriminālatbildību par neslavas celšanu, ieraksts no publiskās telpas pazuda.

 

Vakara Ziņas, Krusttevs.com