RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Skaistulis Andris Bulis Ķīpsalā uzsāk Habitus Baltija 2013 modes kaislības

Skaistulis Andris Bulis Ķīpsalā uzsāk Habitus Baltija 2013 modes kaislības
Foto: BT1
Kaspars Ūdris · 19.04.2013. 15:30

Pasākumu apraksts un programma.

 

Jau rīt, 20. aprīlī Ķīpsalā notiks viens no nozīmīgākajiem modes pasākumiem Baltijā – 13. jauno modes mākslinieku konkurss "Habitus Baltija 2013". Konkursā aizraujošas, svaigas un neparastas tērpu kolekcijas žūrijai un ikvienam interesentam prezentēs 42 modes dizaineri no 12 valstīm – Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Kazahstānas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas un Ungārijas.

 

„Viens no nozīmīgākajiem modes pasākumiem Baltijā – konkurss “Habitus Baltija” – iekaro aizvien lielāku popularitāti ne tikai Baltijā un tuvākajās kaimiņvalstīs, bet arī citu valstu jauno modes mākslinieku un augstskolu vidū. Šogad pirmoreiz konkursā piedalās augstskolas no visā pasaulē prestižiem dizaina un modes mākslas augstskolu tīkliem – no modes mekas Itālijas – Eiropas Dizaina institūts Romā un starptautiskā modes augstskola “ESMOD” Oslo, Norvēģijā. Gaidāms, ka jauno modes mākslinieku konkurence būs īpaši sīva, intrigu saglabājot līdz pat konkursa beigām, jo ir pieteiktas daudzas ļoti spēcīgas un interesantas tērpu kolekcijas,” stāsta “Habitus Baltija 2013” projekta vadītāja Linda Lejiņa.

 

Konkursa mērķis ir atklāt jaunus talantus, atbalstīt jaunos modes māksliniekus un sniegt iespēju bagātināt savu pieredzi, veicinot ideju un zināšanu apmaiņu starp modes māksliniekiem un nozares profesionāļiem.

 

Žūrijā – ievērojami modes eksperti

 

Kolekciju oriģinalitāti un izstrādājumu kvalitāti vērtēs starptautiska žūrija, ko vadīs Eiropas Dizaina institūta Romā Modes katedras vadītāja Lara Aranjo Džilji (Lara Aragno Gigli). Modes eksperte ir strādājusi modes nama „Armani” komandā un vairāk nekā 10 gadus bijusi pazīstamā itāļu augstās modes zīmola „MiuMiu” vadītāja. Žūrijā strādās arī pasaules atzinību iekarojušās Latvijas dizaineres Aļona Bauska un Katja Šehurina, Londonas modes inkubatora “Fashion Enter” vadītāja Dženija Holoveja (Jennie Holloway, UK), teātra kostīmu dizainere, modes žurnāliste un modes vēsturniece un profesore Ļuba Popova (Liuba Popova, Itālija) modes portāla „Not Just A Label” pārstāve Šarlote Verina (Charlotte Verin, UK), Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše, žurnāla “L`Officiel Latvija” modes redaktore Olga Kolotova, modes un stila žurnāla “Pastaiga” modes redaktore, modes blogere Anita Sedliņa, modes blogeris Dmitrijs Duboviks un citi modes eksperti.

 

Latviju konkursā pārstāvēs 11 jaunie modes mākslinieki

 

Ar savām kolekcijām Latviju konkursā pārstāvēs 11 jaunie modes mākslinieki – Andra Andžāne, Sabīne Groza, Ilze Aniņa, Eva Buķevica, Laura Švāne, Annija Ūdre, Iveta Freimane. Skolu konkursā Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēs Reinis Ratnieks un Edīte Treija, savukārt Rīgas Tehnisko universitāti – Eva Borherte un Elīna Fursova.

 

Noteiks labāko modes skolu

 

Līdztekus individuālajam vērtējumam tiks noteikta arī labākā skola. Par labākās skolas titulu sacentīsies 10 augstskolas – Aalto Universitātes Mākslas un dizaina skola (Somija), Eiropas Dizaina institūts Romā (Itālija), starptautiskā modes augstskola “ESMOD” (Oslo, Norvēģija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija), Igaunijas Mākslas akadēmija, Tallinas Lietišķo zinātņu universitāte (Igaunija), Viļņas Mākslas akadēmija un Viļņas Mākslas akadēmijas Telšu fakultāte (Lietuva), Latvijas Mākslas akadēmija un Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija).

 

Vērtīgas balvas

 

Konkursa uzvarētāji saņems sertifikātus apmaksātām mācībām NABA vasaras kursos Milānā, Itālijā, ko rīko Milānas Jaunā mākslas akadēmija (Nuova Accademia di Belle arti Milano), un Eiropas Dizaina institūta Barselonā (IED Barcelona) rīkotajos vasaras kursos, sertifikātus dalībai modes konkursos, publicitātes iespējas – ekskluzīvu interviju un kolekcijas atspoguļojumu modes portālā NJAL (www.notjustalabel.com), sava profila izveidi vadošajā Lielbritānijas modes portālā www.fashioncapital.co.uk, kas ietver Londonas modes inkubatora „Fashion Enter” ekspertu padomus un palīdzību sava biznesa veicināšanā un simpātiju balvas no konkursa atbalstītājiem. “Habitus Baltija 2013” statueti, ko veidojis latviešu metālmākslinieks Māris Šustiņš, saņems Grand Prix ieguvējs – labākais dizaineris un labākā skola.

 

Konkursa programma:

11.30–13.30 – Individuālo kolekciju skates

13.30–14.45 – Pārtraukums

14.45–16.30 – Skolu kolekciju skates

16.30–18.00 – Pārtraukums

18.00 – Apbalvošanas ceremonija

 

Pasākumu vadīs šarmantais un stilīgais aktieris Andris Bulis.

 

Konkursu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju, Krakovas Mākslas un modes dizaina skolu un Tallinas Lietišķo zinātņu universitāti.

 

Konkurss “Habitus Baltija 2013” notiek vienlaikus ar izstādi “Mode un tekstils 2013”, kas no 19. līdz 21. aprīlim notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Ieeja ar izstādes “Mode un tekstils 2013” biļetēm.