Smalkais stils / Smalkais stils

BEIDZOT UZVARA: Latviešu tautas lepnums, varonis un hokeja lielvalsts godavīrs Lauris Dārziņš

Kaspars Ūdris · 09.05.2013. 22:27

Šovakar Latvijas hokeja izlase turpināja pasaules čempionātu spēlē pret Slovākijas izlasi.

Latvijas hokeja valstsvienības šovakar Helsinku «Hartwall» arēnā aizvadīja pasaules hokeja čempionāta ceturto spēli, tiekoties ar pagājušā gada finālisti Slovākiju.

Rezultāts īpaši necerēts un glaimojošs 5:3 Latvijas komandas labā.

Izlases kapteinis jau otro spēli pēc kārtas saņēma labākā spēlētāja titulu.

"Latvijas izlases kapteinis Lauris Dārziņš ir Latvijas varonis!" - pēc spēles sacīja sporta studijas vadītājs, žurnālists Armands Puče. Teiktajam kategoriski piekrita hokeja eksperts, kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Oļegs Sorokins.

Dārziņa «hattrick» atnes vēsturisku un skaistu uzvaru Latvijai! - šādu virsrakstu  spēles apskatam izvēlējušies portāla TVNet.lv žurnālisti.

Pateicoties Laura trim gūtajiem vārtiem! - raksta portāls Sportacentrs.com

Sportacentrs.com turpina: Vēl Latvijas rindās izcēlās Mārtiņš Cipulis (jau mača 15. sekundē) un Zemgus Girgensons.

Latvijas izlase labāku sākumu nevarēja vēlēties - jau 15. sekundē 1:0 panāca Mārtiņš Cipulis. Viņa metiens cauršāva slovāku vārtsargu pēc Jāņa Sprukta sāncenšu zonā uzvarētā iemetiena. Taču pēc 68 sekundēm Slovākija rezultātu izlīdzināja - Tomāšs Zāborskis ripu raidīja starp pirmo maču pasaules čempionātā aizvadījušā vārtsarga Kristera Gudļevska kājsargiem.

Tomēr latvieši neapstājās, turpinot aktīvi uzbrukt. Tas 14. minūtē piespieda slovāku aizsargu Branislavu Mezeju vārtsarga laukumā neatļauti piespiest ripu, tādēļ uz pasaules vicečempionu vārtiem tika nozīmēts soda metiens. To izcilā stilā realizēja Latvijas izlases kapteinis Lauris Dārziņš, atjaunojot vadību - 3:1.

Sekoja rupjš pārkāpums pret Zemgu Girgensonu, un tieši viņš slovākus sodīja, vairākumā gūstot skaistus vārtus un dubultojot Latvijas valstsvienības pārsvaru - 3:1. Mūsējiem bija vairākas iespējas palielināt pārsvaru (Robertam Jekimovam iztraucēja metienu tukšos vārtos, nerealizēts palika lielais vairākums), bet momenti tika izšķērdēti.

Par to samaksājām 37. minūtē, kad Tomāšs Surovijs no distances izdarīja metienu aizsarga aizsegā un panāca 2:3. Taču 70 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Dārziņš ar lielu veiksmes palīdzību atjaunoja divu vārtu pārsvaru Latvijai. Viņš neitrālajā zonā atbruņoja slovāku aizsargu, pretuzbrukumā mēģināja piespēlēt Cipulim, bet ripa pēc rikošeta no slovāka nūjas un vārtu stabiņa atrada ceļu Slovākijas cietoksnī - 4:2!

Beidzamās trešdaļas 25. sekundē Dārziņš bija pirmais pie atlēkušās ripas pēc sava metiena, nokārtojot hat-trick - 5:2! 22 sekundes pirms spēles beigām no distances izcēlās slovāks Rene Vidarenijs, bet tas netraucēja Latvijai izcīnīt pirmo uzvaru čempionātā, ar divu vārtu pārsvaru apspēlējot pasaules vicečempioni. Otro maču pēc kārtas par labāko tika atzīts kapteinis Dārziņš.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs sestdienas vakarā, pulksten 20:15 spēlējot pret Vāciju. Lai saglabātu vietu elites divīzijā, mūsējiem atlikušajos mačos ir nepieciešams vismaz viens punkts.

»Smalkais stils

Spēlē kaislīgi! Taču tikpat atbildīgi kā Džeimss Bonds. Ielūkojies tiešsaistes kazino pasaulē (1)

Digitālās spēles kļūst vēl vilinošākas, ja tiek solīti kazino bonusi, bezmaksas griezieni un unikālas akcijas. Ikdienišķi padomi lasītājiem, kā spēlēt kaislīgi un atbildīgi. Titulbildē kadrs no Džeimsa Bonda filmas.