RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Austrija zaudē Krievijai, Latvija paliek augstākajā hokeja elitē - A grupā

· 13.05.2013. 23:01

Austrijas hokeja valstsvienība savā pēdējā pasaules čempionāta spēlē pirmdien ar rezultātu 4:8 (3:3, 1:3, 0:2) rezultatīvā cīņā piekāpās Krievijai.

Tas nozīmē, ka Latvija pirms otrdien paredzētā sava pēdējā apakšgrupas mača garantējusi vietas saglabāšanu augstākās divīzijas turnīrā arī nākamajā sezonā.

Austrijas un Krievijas cīņa izvērtās ļoti rezultatīva. Jau pēc pirmās trešdaļas rezultāts bija neizšķirts 3:3, kaut austrieši izdarīja vien piecus metienus pa vārtiem.

Otrajā trešdaļā Austrija vēl spēja panākt 4:4, tomēr tās izskaņā Krievija, pateicoties mazākumā gūtiem vārtiem, jau bija izvirzījusies vadībā ar rezultātu 6:4. Trešajā trešdaļā pirmo desmit minūšu laikā Krievija guva vēl divus vārtus un nodrošināja pārliecinošu panākumu.

Uzvarētājiem pa vieniem vārtiem guva Aleksandrs Perežogins, Iļja Kovaļčuks, Iļja Ņikuļins, Aleksandrs Radulovs, Sergejs Mozjakins, Sergejs Soins, Ņikita Zaicevs un Jevgēņijs Kuzņecovs.

Savukārt Austrijai izcēlās Matiass Iberers, Tomass Vaneks, Mihaels Rafls un Florians Iberers.

Austrijai šis turnīrs jau noslēdzies un tā palika pēdējā, astotajā, vietā apakšgrupā. Pēc gada pārtraukuma pirmajā divīzijā nākamajā sezonā atgriezīsies Austrija un Slovēnija, bet viņu vietā augstākajā grupā pēc gada pauzes atgriezīsies Itālija un Kazahstāna.

Helsinku grupas kopvērtējumā joprojām ceturtdaļfinālu sasniegušas tikai trīs komandas ASV, Somija un Krievija.

Starp pārējām komandām pašlaik pa septiņiem punktiem sešās spēlēs ir Slovākijai un Vācijai, bet pa sešiem punktiem ir Latvijai un Francijai.

Savukārt Austrija sacensības noslēdza ar pieciem punktiem.

Pēdējā dienā otrdien Slovākija spēkosies ar ASV, Francija tiksies ar Vāciju, bet Latviju sagaidīs cīņa ar Somiju.

Lai iekļūtu apakšgrupas četriniekā un kvalificētos ceturtdaļfinālam, Latvijai pēdējā spēlē jāgūst trīs punkti pret Somiju, Slovākijai jāzaudē ASV valstsvienībai, bet Francijai jāuzvar Vācija.

Kā ziņots, 77.pasaules čempionāts risinās Stokholmā un Helsinkos. Sacensībās 16 komandas sadalītas divās grupās. Helsinku apakšgrupā sacenšas ASV, Austrija, Francija, Krievija, Latvija, Slovākija, Somija un Vācija. Savukārt Stokholmas grupā tiekas Baltkrievija, Čehija, Dānija, Kanāda, Norvēģija, Slovēnija, Šveice un Zviedrija.

Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Stokholmā, kur līdz 19.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

»Smalkais stils

Spēlē kaislīgi! Taču tikpat atbildīgi kā Džeimss Bonds. Ielūkojies tiešsaistes kazino pasaulē (1)

Digitālās spēles kļūst vēl vilinošākas, ja tiek solīti kazino bonusi, bezmaksas griezieni un unikālas akcijas. Ikdienišķi padomi lasītājiem, kā spēlēt kaislīgi un atbildīgi. Titulbildē kadrs no Džeimsa Bonda filmas.