RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

FOTO: Kalnozols un Ģederte aicina rūpēties par vidi – stādot podiņos audzētās Ziemassvētku eglītes

FOTO: Kalnozols un Ģederte aicina rūpēties par vidi – stādot podiņos audzētās Ziemassvētku eglītes
Foto: Krusttevs.com
KRUSTTEVS.COM · 27.05.2013. 12:10

Aicinot cilvēkus aizvadītajos ziemas saulgriežos podiņos iestādītās eglītes šopavasar pārstādīt mežā, Marikas Ģedertes un Valda Kalnozola ģimenes šonedēļ, gluži kā sprīdīši, tvēra pēc lāpstas un devās uz tenisa centru “Ādaži”, lai iestādītu podiņos pašu audzētās un visu ziemu koptās Ziemassvētku eglītes.

 

Kā zināms, pagājušajos Ziemassvētkos ar sirsnīgu pasākumu “Ziemassvētku eglīti – Latvijas mežu nākotnei!” tika aizsākta jauna tradīcija – mudināt cilvēkus ziemas saulgriežus svinēt pie “dzīvām eglītēm”, kuras pēcāk, pavasarī, varētu pārstādīt mežā un bagātināt Latvijas mežu resursus. Tradīcija, kura savus aizmetņus ieguva pagājušajos ziemas saulgriežos, tika turpināta šajā pavasarī. Uzņēmēji savu solījumu turēja un pagājušajā nedēļā akcijas krusttēvs, būvuzņēmējs, Valdis Kalnozols un krustmāte, Latvijas galvenā blondīne, Marika Ģederte kopā ar savām ģimenēm rādīja priekšzīmi pārējiem Latvijas iedzīvotājiem – dodoties uz tenisa centru “Ādaži”, lai iestādītu podiņos pašu audzētās un visu ziemu koptās Ziemassvētku eglītes.

 

“Ja mēs šogad apstādītu ar eglītēm vienu hektāru meža, tad pēc 80 – 100 gadiem mums būs meža audze, kura sniegs neatsveramu prieku, ekonomisku palīdzību un tīru gaisu nākošajām paaudzēm. Jārēķinās arī ar to, ka egles ražo skābekli un pieaugošo piesārņojumu rezultātā, šie koki mums ir akūti nepieciešami!,” stāsta būvuzņēmējs Valdis Kalnozols.

 

Arī šarmantā Marika Ģederte piekrīt, ka vajag rūpēties par vidi un nākošajām paaudzēm: ”Pēdējos gados aktualizējušās runas par pieaugošajām problēmām saistībā ar vides piesārņojumu – viens hektārs egļu nodrošina skābekli 40 cilvēkiem – uz to vajag tiekties. Latvija pasaules uzmanības centrā nonākusi, kā iespējams pati zaļākā valsts pasaulē – tas reizē ir gods, bet uzliek arī pamatīgu atbildības slogu. Pašiem jācīnās par sakoptu vidi, tīru gaisu un piesārņojuma samazināšanu! Tāpēc mums vajadzīgs katra cilvēka atbalsts!”

 

Akcijas rīkotāji turpinās aizsākto tradīciju arī šajos Ziemassvētkos, cerot pulcēt vēl lielāku atbalstītāju skaitu, tādējādi meža resursu atjaunošanā iesaistot iespējami plašāku sabiedrības daļu. “Svarīgi, lai cilvēki saprot to, cik liela nozīme Latvijas mežiem ir kopējā valsts izaugsmē. Pasaulē ļoti maz tādu valstu, kuras var lepoties ar šādu daudzumu mežu, tomēr arī pie mums sāk masveidā izcirst kokus. Problēma slēpjas tajā, ka tikai retais aizdomājas par jaunaudzes izveidi, pēc tam, kad ir izcirtis kārtējo mežu. Ceru, ka rādot šādu piemēru, aizmāršīgie mežsaimnieki neaizmirsīs nocirsto koku vietā iestādīt jaunus,” komentē Valdis Kalnozols.