RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Ķīpsalā brīvdienās būs aplūkojams rekordliels suņu šķirņu skaits

Ķīpsalā brīvdienās būs aplūkojams rekordliels suņu šķirņu skaits
Kaspars Ūdris · 07.06.2013. 15:09

Jau šajā nedēļas nogalē, 8. un 9. jūnijā Ķīpsalā starptautiskajās suņu izstādēs „Crufts Riga / Rīgas kauss” interesentiem būs iespējams aplūkot rekordlielu suņu šķirņu skaitu. Kopumā abās izstāžu dienās piedalīsies 3000 suņi no 18 valstīm, kas pārstāvēs 257 suņu šķirnes.

 

Šodien pasaulē reģistrētas ir turpat 400 visdažādāko formu un izmēru suņu šķirnes, no tām – 180 reģistrētas Latvijā. Vai varat iedomāties, kas jūsu miniatūrajai čivavai vai amizantajam pekinietim ir senčos? Izrādās, ka neskatoties uz lielo šķirņu daudzveidību, visu mājas suņu senčos ir viena no pelēkā vilka pasugām, ko cilvēks pieradināja apmēram pirms 15 000 gadiem.

 

Viskuplākajā skaitā izstādēs būs pārstāvēti miniatūrie šnauceri, pundurpinčeri, Jorkšīras terjeri, punduršpici, īsspalvainās čivavas, Ķīnas cekulainie suņi un mopši. Ķīpsalā, līdzās šiem un vēl daudziem citiem lieliem un maziem, lokainiem, plušķainiem un bezspalvainiem populāru šķirņu suņiem, būs aplūkojami arī īsti retumi – Burbonē putnu suns un Overņas dzinējsuns –, kas Latvijā viesosies tikai šīs divas dienas. Pirmoreiz būs aplūkojami arī jautrie, dzīvespriecīgie Japānas terjeri, kas ir diezgan liels retums pat Japānā, un vissenākie amerikāņu dzinējsuņi (selekcionēti 17. gs.) – Amerikāņu fokshaundi.

 

Kā zināms, no 8. līdz 9. jūnijam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskās suņu izstādes “Crufts Riga / Rīgas kauss 2013”. Līdzās suņu vērtēšanai notiks dažādi aizraujoši suņu paklausības un kanisterapijas paraugdemonstrējumi, kas allaž rada lielu skatītāju interesi. Būs arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija, kur par pievilcīgām cenām apmeklētāji savam mīlulim varēs iegādāties barību, vitamīnus, piemērotus tērpus un aksesuārus.

 

Starptautiskās suņu izstādes “Crufts Riga / Rīgas kauss 2013” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju. Vairāk: www.bt1.lv/crufts

 

Norises vieta un laiks:

8. un 9. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

 

Ieejas biļetes:

Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – Ls 2,00

Pieaugušajiem – Ls 3,00

Studentiem, pensionāriem – Ls 2,00

Ģimenes biļete (2+2; 1+3) – Ls 7,00 (ja vairāk bērnu, tad par katru bērnu – Ls 1,00)

Ārpusē pie halles izstāde „Vasaras svētki dārzam” – bez maksas!