RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Nosaukti Starptautiskā jauniešu vokālās mūzikas festivāla Riga Symphony 2013 uzvarētāji

Nosaukti Starptautiskā jauniešu vokālās mūzikas festivāla Riga Symphony 2013 uzvarētāji
Foto: Publicitātes foto
Kaspars Ūdris · 18.12.2013. 06:09

Noslēdzies krāšņais festivāls Riga Symphony 2013.

 

Kļuvuši zināmi Grand prix ieguvēji Starptaustikajā jauniešu vokālās mūzikas festivālā Riga Symphony 2013, kurš no 5. līdz 9.decembrim notika Rīgā un pulcināja dalībniekus no 29 pasaules valstīm.

 

Grand prix nominācijā „Аkadēmiskais vokāls” Činara Azimova (Каzakstāna)

 

Grand prix nominācijā „Tautas dziesma” Аli Žumakjans (Каzahstāna)

 

Grand prix nominācijā „Pasaules hīts” Маgdalēna Čoluj (Polija)

 

Grand prix nominācijā “Latvijas komponista dziesma” Eduards Grundmanis (Latvija)

 

Grand prix nominācijā “Аutordziesma” Šabana Mamedova (Gruzija)

 

Balvas uzvarētājiem – Asus planšetdatori – sarūpēja Festivāla darugs un mecenāts Aleksandrs Budovskijs

 

Galveno festivāla balvu un naudas prēmiju 1000 eiro apmērā no Festivāla sponsora interjersalona „SantMarco” saņēma latviešu izpildītājs Eduards Grundmanis. Eduardam ir tikai 11 gadi, bet Festivālā viņš izpildīja sarežģītu dramatisku kompozīciju – Kvazimodo āriju no Zigmāra Liepiņa operas „Parīzes Dievmātes katedrāle”. Šis emocionālais izpildījums uzreiz apbūra žuriju un skatītājus. Festivāla Riga Symphony 2013 galvenās balvas ieguvējs tika noteikts gandrīz vienbalsīgi.

 

Festivāla gala koncerts sapulcināja daudzas Latvijas estrādes zvaigznes un viesus – Normundu Rutuli, Lanu Švilpi, duetu „Dvīnes”, grupu “Framest”, Jani Moiseju,zvanu ansambli „Primus”, Čingizu Mustafajevu, Georgija Koldunu un daudzus citas.

 

„Mēs esam ļoti apmierināti ar paveikto darbu, - Riga Symphony rezultātus komentē festivāla prezidente Elēna Švilpe. - Mūsu dalībniekiem un viesiem tika radīti visi radošie nosacījumi. Festivāls aug. Nākamajā gadā konkursa programmā parādīsies divas jaunas nominācijas: „Džazs” un „Underground group”. Jau tiek iesūtīti pieteikumi nākamajam gadam. Un tas nozīmē, ka mēs ejam pareizajā virzienā”.

 

Festivāla dalībnieki un viesi saglabās svinīgu Ziemassvētku noskaņu par festivālu Riga Symphony un gaidīs jaunas tikšanās un jaunus konkursus.