RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Intas Bergas lampas. Jauns, revolucionārs risinājums telpu interjerā FOTO

Intas Bergas lampas. Jauns, revolucionārs risinājums telpu interjerā FOTO
Kaspars Ūdris · 01.06.2014. 08:35

Piedāvājam apskatīt mākslinieces Intas Bergas veidotos gaismas brīnumus, kas pieejami ikviena interesenta mājoklim, vasarnīcai vai birojam.

 

Telpu apgaismojums ir viena no svarīgākām interjera stila sastāvdāļām. Gaismai un tās stariem ir liela ietekme uz cilvēka labsajūtu un veselību, tāpēc ir būtiski izveidot telpā ne tikai skaistu un modernu apgaismojumu, bet veidot to nekaitīgu cilvēka veselībai.

 

Nepareizi vai nepietiekoši izgaismota telpa var kļūt par depresiju, galvassāpju un pat redzes traucējumu cēloni. Savukārt gaumīgi gaismotā telpā uzlabojas garastāvoklis, paaugstinās darbaspējas un kopējais noskaņojums.

 

Pie lielās gaismekļu daudzveidības veikalos ir var pamatīgi apmulst. Ko labāk izvēlēties halogēnspuldzes vai kvēlspuldzes, lustru vai iebūvējamās lampiņas? Vienas atbildes nav, jo lai pareizi piemeklēt gaismekļus un izveidot apgaismojumu, nepieciešams ievērot ļoti daudz faktoru: telpas funkciju, telpas zonējumu, griestu augstumu, telpas lielumu un daudzus citus.

 

Māksliniece un tēlniece Inta Berga nākusi klajā ar jaunām gaismekļu idejām, kuras ir gan etniski latviskas, gan vērtējamas kā 21. gadsimta postmoderniskas stila ikonas. Tās ir arī praktiskas sadzīvei. Tāpat šo intīmo gaismu burvībā nenoliedzami vijas arī romantiskas, naksnīgas idilles rosinoša vide mīlētājiem.

 

Šīs jaunā koncepta lampas noteikti ir jauns un revolucionārs risinājums Latvijas mājokļu interjera pasaulē.

 

Intervijā portālam Krusttevs.com stāsta Inta Berga:

 

"Man radās doma izveidot gaismas dizaina objektus.Tos radot bija svarīgi panākt telpā brīnumainu, neparastu atmosfēru. Izmantojot dažādus materiālus un formas realizējās iecerētā atmosfēra, kura pārsteidza ari mani pašu Noskaņa, kas veidojās no gaismas objektiem, asociējās ar brīnumaino pāva asti.

 

Pašreiz ir radīta kolekcija, kura nepārtraukti papildinās un pilnveidojas ar dažādam formām un materiāliem. Esmu ļoti pateicīga par sadarbību ar režisoru, operatoru Gunāru Bandēnu, bez kura radošās un tehniskās līdzdalības šo objektu realizācija nebūtu iespējama. Kolekciju pilnībā varēs iepazīt Jūrmalas pilsētas muzejā no šā gada 12.-29. jūnijam".

 

Mākslinieces veidotās lampas var iegādāties rakstot uz intaberga@inbox.lv vai zvanot 29660424 .

 

Apskatiet krāšņos gaismekļus fotogalerijā.