RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Rīgas Cirks svinēs Pasaules Cirka dienas

Rīgas Cirks svinēs Pasaules Cirka dienas
· 02.04.2015. 14:13

Jau sesto gadu aprīļa trešajā sestdienā visā pasaulē svin Pasaules cirka dienu.

 

Šogad tā ir sestdiena, 18.aprīlis-īpaša diena visiem, kuri saistīti ar cirka mākslu un kultūru - māksliniekiem, ģimenēm un bērniem, un vienkārši cirka mīļotājiem.


"Cirks - kultūra miljoniem" - šāda devīze raksturo Eiropas Cirku asociācijas (ECA) aktivitātes cirka mākslas popularizēšanā mūsdienu pasaulē. Eiropas Cirku Asociācijā šobrīd apvienojušies 130 pasaules valstu cirki un cirku organizācijas no 29 valstīm , Latviju ECA pārstāv Rīgas Cirks. Eiropas Cirku Asociācijas viens no dibinātājiem ir Vispasaules Cirku Federācija, kuras patronese ir Monako Princese Stefanija.


Rīgas Cirks ir sagatavojis īpašu svētku programmu – sešas izrādes “Pasaules cirka dienas ” laikā no 16.līdz 26.aprīlim.


“Pasaules Cirka Diena” ir svētki, kas tiek svinēti visos pasaules cirkos. Pie mums tie būs svētki kopā ar  sirsnīgiem bērnu draugiem – cirka akrobātiem, burvju māksliniekiem, klauniem, zirgiem, pūdeļiem, dalmāciešiem, ponijiem, gaili, kaziņām un papagaiļiem!


Jau vienu stundu pirms izrādes sākuma Rīgas Cirks vērs durvis plaši vaļā, lai iepriecinātu savus uzticīgos skatītājus un brīnumainās cirka mākslas pasaules cienītājus ar īpašām  aktivitātēm manēžā! Skanēs jautra mūzika, mirgos krāsainas gaismas-  žonglieri, akrobāti un klauni aicinās visus savus skatītājus- bērnus un pieaugušos, uz brīdi iejusties cirka mākslinieka lomā un pašiem pamēģināt gan vienlaicīgi mest un noķert dažādus priekšmetus, gan griezt hulahupus un diabolo spoles, gan varbūt kūleņot-  ikvienam būs iespēja izmēģināt savus spēkus kopā ar Rīgas Cirka studijas audzēkņiem un profesionāliem  cirka māksliniekiem.

Kopš 2015.gada janvāra, kad Monako notika pasaulē vērienīgākais 39. Montekarlo cirka festivāls, iedibinājās lieliska tradīcija , proti, ja esi atnācis uz cirku un tas tev sagādāja prieku, tad nofotografē sevi smaidošu ar sarkano klauna degunu un padalies ar savu labā garastāvokļa selfiju  sociālajos tīklos! Lai visiem pasaule kļūst gaišāka un labāka!


Pasaules Cirka Dienās  ikviens cirka manēžā varēs ne tikai pamēģināt kā tas ir, būt par cirka mākslinieku, bet arī iemūžināt to, uzņemot savu selfiju. Šogad aicinām cirka skatītājus   jautri fotografēties ar sarkanu klauna degunu un selfiju ievietot sociālajos tīklos www.facebook.com/rigacircus un www.facebook.com/circusselfieday.

Pārsteigums! Rīgas Cirks dāvina katram mazajam skatītājam īpašo dāvanu– sarkano klauna degunu!

 

Rīgas Cirka izrādes ir iestudētas tā, ka tās vienlīdz viegli skatāmas visai ģimenei. Ir padomāts gan par erudītiem pieaugušajiem, gan bērniem, kam  cirka apmeklējums varbūt ir pirmā  saskarsme ar cirka mākslu. Cirka izrādei nav valodas barjeru, tā domāta ikvienam.


Jums tas ir jāpamēģina un jāredz, ieprieciniet savu ģimeni un draugus - izbaudiet kopā lielisku dienu Rīgas Cirkā!

 

Rīgas Cirka “Pasaules cirka dienas ” izrādes:

16.aprīlī, ceturtdien, plkst. 18.30
18. aprīlī , sestdien, plkst. 13.00
19.aprīlī, svētdien,  plkst. 13.00
23.aprīlī, ceturdien,  plkst. 18.30
25.aprīlī, sestdien,  plkst. 13.00
26.aprīlī, svētdien,  plkst. 13.00

 

Ieeja vienu stundu pirms izrādes-mākslinieku meistarklases!

Izrādes garums ~ 2 stundas, starpbrīdis 15.minūtes.


Biļešu cenas no 7, 50 līdz 30 euro ( bērniem līdz 5 gadiem, bez vietas, klēpī - 1,50 EUR).


Biļetes un Dāvanu kartes var iegādāties Rīgas Cirka kasē, Biļešu servisa tirdzniecības vietās visā Latvijā un www.bilesuserviss.lv/

 

www.cirks.lv/