RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Modes un tekstila industrijas profesionāļi tiksies Ķīpsalā

Modes un tekstila industrijas profesionāļi tiksies Ķīpsalā
· 13.04.2015. 14:38

No 16. līdz 18. aprīlim Ķīpsalā notiks starptautiskā tekstila industrijas izstāde „Baltic Fashion & Textile Riga 2015”, kas vienkopus pulcēs dizainerus, ražotājus un tirgotājus no vairāk nekā 15 valstīm.

 

Šogad izstādē būs aplūkojams īpaši plašs tekstilmateriālu un tekstilizstrādājumu klāsts – sākot ar ekskluzīviem audumiem no Itālijas līdz Latvijā ražotai eikalipta auduma gultasveļai.

 

Izstādē daudzveidīgu ikdienas un darba apģērbu, veļas, trikotāžas izstrādājumu, ādas galantērijas, mājas tekstila, audumu, dzijas, šūšanas piederumu, rūpniecisko iekārtu, to rezerves daļu un palīgmateriālu klāstu prezentēs dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Taivānas, Indijas, Spānijas, Itālijas, Uzbekistānas, Turcijas, Pakistānas, Lielbritānijas, Ķīnas, Ukrainas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.
 
Plašs izejmateriālu klāsts tekstilizstrādājumu ražošanai

 

„Baltic Fashion & Textile Riga 2015” ļoti plaši būs pārstāvēti audumu ražotāji, kas nozares profesionāļiem prezentēs jaunākās kolekcijas apģērba, veļas un mājas tekstila ražošanai. Itālijas ražotāji uz Rīgu būs atveduši kvalitatīvus zīda, kokvilnas, vilnas un poliestera audumus, tostarp ekskluzīvus un greznus zīmolu audumus. Savukārt Taivānas ražotāji prezentēs mīkstus un vieglus audumus dūnu jaku ražošanai un mitrumizturīgus audumus ar elpojošu pārklājumu lietusmēteļiem. Piedāvājumā būs arī moderni trikotāžas audumi ar likru un elastānu, tīras vilnas, zīda, lina, kokvilnas un žakarda audumi ikdienas un svētku apģērbu ražošanai, kā arī elastīgi audumi peldkostīmu, vingrošanas un sporta apģērbu ražošanai, – to visu piedāvās Indijas, Lielbritānijas, Igaunijas, Baltkrievijas un citu valstu ražotāji.

 

Izstāde piedāvās iepazīties ar plašu diegu, mežģīņu, pogu, pērlīšu, izšuvumu, rāvējslēdzēju klāstu un citiem dekoratīvajiem elementiem, jaunākajiem šujmašīnu modeļiem, tekstila apdrukas iekārtām un citām ražošanas iekārtām, ko prezentēs Latvijas, Portugāles, Spānijas, Polijas, ASV ražotāji un tirgotāji.

 

Jaunākās apģērbu, aksesuāru un mājas tekstila kolekcijas

 

Līdzās daudzveidīgajam izejmateriālu klāstam izstāde piedāvās iepazīties ar jaunākajām sieviešu, vīriešu un bērnu apģērbu un aksesuāru kolekcijām, kā arī mājas tekstila precēm.

 

Latvijas ražotājus izstādē pārstāvēs gan nozarē labi zināmi uzņēmumi – „Rita”, „Mežroze”, „Valērija Lukss”, „Magnolica” un citi, gan nesen dibināti uzņēmumi – "Starks LT", „Madde”, „Grey Mouses Design”, „Amber Sisters Design”. Uzņēmumi piedāvās modernus trikotāžas apģērbus sievietēm, kvalitatīvus sporta un funkcionālos apģērbus, aksesuārus no kaklasaitēm, vintage naktstērpus un citus produktus.
 
Jau otro gadu savus jaunākos sasniegumus tekstilnozarē nacionālajā stendā prezentēs Lietuvas spēcīgākie uzņēmumi. Apmeklētāji varēs iepazīties ar modernām lina un kokvilnas apģērbu kolekcijām, indigo krāsas apģērbiem, oriģinālām rotaslietām un citiem produktiem. Lietuvas lielākais mājas tekstila ražotājs „Linas” prezentēs pledus, gultas pārklājus, spilvenu pārvalkus, segas un aizkarus.
 
Pirmo reizi izstādē startēs Indijas ražotāji – kopskaitā 20, kas nacionālajā kopstendā līdztekus grezniem un kvalitatīviem audumiem prezentēs gatavos tekstilizstrādājumus – gultasveļu, aizkarus, šalles, lakatus, rotaslietas.
 
Polijas ekspozāļu kompleksa „Ptak Moda” ekspozīcija iepazīstinās ar 200 Polijas ražotāju uzņēmumu piedāvājumu – sieviešu un bērnu apģērbiem.
 
Ar plašu sporta apģērbu un aksesuāru sortimentu piedāvās Pakistānas ražotāji, prezentējot karatē, tekvondo un džudo sporta tērpus, karatē apavus un jostas.
 
Savukārt 2015. gada ziemas apģērbu kolekciju "No Trianas līdz Mundakai", kas iekļauj elegantus pasteļkrāsu apģērbus bērniem un jauniešiem, izstādē prezentēs spāņu zīmols “Carolo Baby”.
 
Ar plašāku dalībnieku piedāvājumu var iepazīties šeit: ej.uz/uooc

 

Inovatīvi produkti un risinājumi Inovācijas stendā


Izstādē neizpaliks arī bez inovācijām! Latvijas ražotāji un zinātnieki savu veikumu prezentēs Latvijas Tehnoloģiskā centra un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā organizētajā Inovācijas stendā. „ZIG ZAG Factory” prezentēs eikalipta auduma gultasveļu, „Bogema Lingerie” –inovatīvu apakšveļu topošajām un jaunajām māmiņām, „Eco Fabrika” – dizaina skolas formas. Savukārt uzņēmums „O3” modes un tekstila nozares pārstāvjus iepazīstinās ar ozona tehnoloģijām, kas īpaši piemērotas darbam tekstila ražotnēs, kā arī tekstilmateriālu apstrādei. Inovācijas stendā ikviens varēs konsultēties ar profesionāļiem par inovācijām tekstila nozarē.
 
Starptautiska kontaktbirža biznesa attīstībai

 

Lai sekmētu tekstila un dizaina nozares uzņēmumu konkurētspēju, 17. aprīlī industrijas pārstāvjiem – uzņēmumu vadītājiem, dizaineriem, tekstila iekārtu ražotājiem, tehniskā tekstila nozares pārstāvjiem, zinātniekiem u. c. – tiek organizēta kontaktbirža jeb starptautiska biznesa platforma jaunu kontaktu veidošanai. Ja arī Jūsu uzņēmums meklē sadarbības partnerus Baltijā, Eiropā un citviet pasaulē, tad izmantojiet šo iespēju un reģistrējies kontaktbiržai jau tagad!

 

Vairāk: www.b2match.eu/baltic-fashion-textile2015

 

Uzzini, kurp dodas modes industrija!

16. aprīlī uzņēmēji, dizaineri, modes un tekstila dizaina nozares studenti un pasniedzēji, stilisti un ikviens interesents ir aicināts apmeklēt semināru „Mode un dizains: tendences, bizness, radošums”, kas ļaus ielūkoties, kurp tad dodas modes industrija.

 

Par 2016. gada pavasara / vasaras sezonas modes tendencēm, mazo un vidēji lielo modes dizaina uzņēmumu pielāgošanu tirgum un citām aktuālām tēmām seminārā informēs globālo modes tendenču prognozēšanas aģentūras „Group Carlin International” eksporta menedžere Marī Bazēna, AMD Modes un dizaina akadēmijas profesore Klaudija Arende un citi modes praktiķi.

 

Vietu skaits seminārā ir ierobežots, tāpēc piesakiet dalību jau tagad! Dalība seminārā ir bez maksas. Vairāk: ej.uz/9n28

 

Jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2015”


 Izstādes laikā, 17. aprīlī, notiks arī starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2015”, kas šogad atzīmēs 15 gadu jubileju. Konkursā savas tērpu kolekcijas demonstrēs 40 jaunie modes mākslinieki no aptuveni 10 valstīm, kas sola pārsteigt ar radošām idejām, interesantām formām, košām krāsām un netradicionāliem audumiem. Dalība pasākumā ir lieliska iespēja ražotājiem smelties radošas idejas, satikt daudzsološus jaunos dizainerus un pārrunāt potenciālās sadarbības iespējas. Vairāk: www.habitus.lv/

 

Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

 

Vairāk par izstādi: www.balticfashiontextile.com/

 

Izstādes darba laiks:
16.–17. aprīlis 10.00–18.00
18. aprīlis 10.00–16.00

Ieejas biļešu cenas: 5 EUR
Studentiem, skolēniem, pensionāriem, invalīdiem – 4 EUR