RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

TV dīva Anna Rozīte cīnās par jauno māmiņu tiesībām

TV dīva Anna Rozīte cīnās par jauno māmiņu tiesībām
Foto: Kaspars Ūdris, Krusttevs.com
Kaspars Ūdris · 24.05.2012. 11:10

TV raidījuma „Kinomānija” vadītāja Anna Rozīte ar vairākām jaunajām māmiņām ir uzsākusi cīņu pret atbildīgajiem resoriem, mēģinot pievērst uzmanību problēmām, kas sagaida jaunās sievietes cenšoties kaut kur nokļūt ar bērnu ratiņiem.

 

 

Četras atraktīvas jaunās māmiņas ar televīzijas seju Annu Rozīti priekšgalā ir uzsākušas kampaņu par jaunajām māmiņām draudzīgu vidi. Zem interneta vietnes babyroom.lv Anna Rozīte, Linda Pavļuta, Laura Bluša un Anete Unbedahte-Vitjazeva sabiedrību informē par valsts un privātajām iestādēm, kas ir padomājušas par māmiņu labsajūtu. „Tagad esam četru māmiņu komanda: visas esam ļoti atšķirīgas, bet mūs vieno milzīga vēlēšanās sniegt informāciju topošajām un jaunajām māmiņām kā pēc bē rna ienākšanas ģimenē aktīvi un interesanti pavadīt laiku,” ideju skaidro Rozīte.

 

Trešdienas pēcpusdienā Brīvdienu žurnāla Vakara Ziņas komanda kopā ar visām četrām mammām un viņu atvasītēm ratos devās izlūkos. Sievietes labprāt dalījās pozitīvos iespaidos vietās, kur ir padomāts par viņām, pie viena arī parādot, kādas ir viņu ikdienu gaitu neiespējamās misijas, ja nākas būt ar ratiņiem. Kaut arī meitenes centās vairāk vērst uzmanību uz pozitīvajiem piemēriem, divas Rīgā bāzētās valsts iestādes ar ratiem šķita grūtāk sasniedzamas nekā Antiņam stikla kalna virsotne. „Ģimenēm plānojot budžetu ir ļoti svarīgi iesniegt visus dokumentus Valsts Ieņēmuma dienestā, lai dabūtu nodokļu atmaksu. Taču ar ratiem tur doties ir neprāts,” žurnālistiem atzina Pavļuta. Līdzīgs bastions ir arī Uzņēmuma reģistrs, jo lai tiktu līdz liftam jāpārvar pamatīgs ceļš augšup pa kāpnēm.

 

1. jūnijā svinot starptautisko bērnu aizsardzības dienu māmiņas domā apbalvot labākās iestādes, kurām ir draudzīga attieksme pret jaunajām māmiņām ar ratiem. "Kopumā varam teikt, ka esam loti priecīgas, ka bērniem un vecākiem draudzīgas vietas kļūst aizvien vairāk. Bet noteikti mēs vēl neesam apzinājušas visas bērniem draudzīgās vietas, tāpēc aicinām arī citus vecākus padalīties ar saviem atklājumiem par vietām, kur var droši doties ar bērniem un justies labi un gaidīti. Padalieties ar bērniem draudzīgām vietām, kuras apmeklējat arī ar citiem vecākiem. Sūtiet tās uz info@babyroom.lv un uzrakstiet, kāpēc jūsu ieteiktā vieta ir bērniem draudzīga. Jo konkrētāk, jo labāk!” tā Rozīte. 

 

Piemēram, Valsts Uzņēmuma reģistra iestāde ir īsta nervu bende sievietēm ar ratiem. Šeit nav vieta, kur ratus droši varētu atstāt, bet līdz liftam var nokļūt kāpjot augšup pa slidenām kāpnēm, vai lejup. Vēl nesasniedzamāks bastions sievietēm ar ratiem ir Valsts Ieņēmumu dienests.

 

Turpretī sievietes neslēpj savu sajūsmu par to, kāda attieksme pret māmiņām un invalīdiem ratiņkrēslos ir „Rīgas Mākslas telpā”. Uzbrauktuve pie ieejas, lifts ar nobrauktuvi līdz ekspozīcijas zālei un pat paceļamā platforma, kas palīdz tikt atpakaļ līdz liftam. Skaists piemērs!

 

Krusttevs.com, Vakara Ziņas