RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Ķīpsalā notiks seminārs Saules pulksteņi dārzos un parkos

Ķīpsalā notiks seminārs Saules pulksteņi dārzos un parkos
· 21.04.2015. 17:31

Aicinām uz semināru "Saules pulksteņi dārzos un parkos" izstādē “Nature Expo 2015”!

 

Ikviens interesents aicināts uz semināru par saules pulksteņiem, lai uzzinātu gan par to veidiem, gan funkcijām un novietojumu. Iepazīsieties arī ar konkrētiem piemēriem gan Latvijas, gan ārvalstu dārzos un parkos.


Daudzviet pasaulē viens no labiekārtotu apzaļumotu teritoriju elementiem ir saules pulkstenis. Seminārā uzzināsiet, kādas funkcijas var veikt saules pulksteņi, kādi ir to veidi un tipveida novietojums!

 

Tiks apskatīti konkrēti Latvijas un ārvalstu dārzi un parki, kuros saules pulksteņi veido īpašu vidi uzlabojošu akcentu.

 

Semināru apmeklēt aicināti teritoriju labiekārtotāji un dizaineri, kā arī tie, kuru rīcībā ir labiekārtojama teritorija - parks, laukums vai dārzs. Noderīgu informāciju iegūs arī ikviens cits interesents.

 

Semināra laiks un vieta:

 

24. aprīlī plkst. 14.00, konferenču zāle Nr.1

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā

Semināra ilgums: 1 stunda


Semināru vadīs: Dr.sc.comp. Mārtiņš Gills.

 

Mārtiņš Gills ir datorzinātņu doktors, Britu un Ziemeļamerikas saules pulksteņu biedrību biedrs.Ikdienā viņš strādā informāciju tehnoloģiju jomā, savukārt saules pulksteņi ir Mārtiņa otra nodarbošanās. Interese par saules pulksteņiem ilgst vismaz 15 gadus, kuru laikā apkopojis informāciju no dažādiem literatūras avotiem un uzturējis kontaktus ar saules pulksteņu speciālistiem citās valstīs. Latvijā ir vairāk nekā 10 Mārtiņa projektēti saules pulksteņi un apmēram tikpat daudz saules pulksteņi, kuru aprēķinos vai projektēšanā viņš ir piedalījies. Arī šobrīd tapšanā ir vairāki saules pulksteņi ar Mārtiņa līdzdalību.

 

Un vēl!

 

Lai gan parasti saules pulksteņi ir stacionāri, viens neliels saules pulksteņa paraugs būs apskatāms arī izstādes “Nature Expo 2015” vides objektu sadaļā.

 

Vairāk: www.saulespulkstenis.lv/