RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Par Latviju spēcīgāki pat igauņi un lietuvieši...

Par Latviju spēcīgāki pat igauņi un lietuvieši...
Kaspars Ūdris · 25.05.2012. 07:38

Naktī uz piektdienu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notika otrais starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināls, kurā uzzinājām vēl 10 finālistus. Titulbildē Zviedrijas dziedātāja Lorēna, kurai tiek prognozēta augsta vieta arī finālā.

 

No šonakt notikušā otrā pusfināla ceļazīmi uz "lielo" Eirovīziju iegūst Lietuva, Igaunija, Bosnija-Hercegovina, Serbija, Ukraina, Zviedrija, Maķedonija, Norvēģija, Malta un Turcija.

 

Kopā ar šiem favorītiem finālā cīnīsies arī Rumānijas, Moldovas, Īslandes, Ungārijas, Dānijas, Albānijas, Kipras, Grieķijas, Krievijas un Īrijas dziedātāji no pirmā pusfināla. Tāpat finālā, protams, piedalīsies pagājušā gada  favorītvalsts Azerbaidžāna, kā arī lielais piecinieks, kas par dalību - Francija, Vācija, Itālija, Spānija un Lielbritānija jeb tā dēvētā Apvienotā Karaliste.

 

Latvijas iedzīvotāji konkursa finālā, kas notiks sestdien, 26. maijā, plkst. 22.00 varēs Baku un būs skatāms tiešraidē LTV1 kanālā un LTV mājaslapā internetā; skatīšanās gan ir ierobežota Latvijas teritorijā. Balsot 26. maijā varēs gan ar telefona zvanu, gan īsziņu starpniecību. Par balsošanas noteikumiem skatītāji tiks informēti arī tiešraides laikā. Maksa gan par zvanu, gan īsziņu būs Ls 0,30.

 

Šogad konkursa finālu komentē Valters Frīdenbergs un Kārlis Būmeisters, bet Latvijas balsojuma rezultātus paziņos Valters Frīdenbergs.