RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

4 gadīgais Kristaps mums jāizglābj. No visas sirds lūdzam ziedot kaut mazumiņu

4 gadīgais Kristaps mums jāizglābj. No visas sirds lūdzam ziedot kaut mazumiņu
Kaspars Ūdris · 06.01.2016. 21:58

Portāla Krusttevs.com redakcijas kolektīvs lūdz palīdzēt ikvienu, kuram tas iespējams. Noderīgs ir ikviens ziedojums, pat viens vai divi eiro būs zelta vērti, tikai visi kopā, sadodoties rokās, mēs spēsim savākt nepieciešamo summu 4488 eiro.

 

Kristapa māmiņa Inga Lazdāne:

 

“Kristapam ir 4 gadi un viņa diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka - spastiska tetraperēze, simptomātiska epilepsija. Šī diagnoze ir kopš dzimšanas.

 

Sākumā pirmajos puisēna dzīves gados situācija bija nopietnāka, jo bija biežas krampju lēkmes. Tagad pēc vairākiem rehabilitācijas kursiem krampju lēkmes vairs nav. Kristapam bija arī rīšanas traucējumi, tāpēc sākumā viņu barojām caur zondi. Latvijas ārsti sacīja, ka jāliek gastrostoma, bet mēs atteicāmies un meklējām citu, efektīvāku risinājumu. Atradām rehabilitācijas centru Slovākijā, un viņi apņēmās palīdzēt mazajam Kristapam. Un iepriekšējā gadu maijā Kristaps ar tēti devās uz pirmo rehabilitācijas kursu Slovākijā un tiešām pēc 2 nedēļu rehabilitācijas kursa Kristaps mājā brauca bez zondes un pats varēja paēst.

 

Otro rehabilitācijas kursu Kristaps izgāja rudenī tad viņam uzlabojās arī koncentrēšanās spējas, puisis sāka satvert mantas, apgriezties gultā, patstāvīgi sēdēt ratos. Pagaidām drošības jostas vēl lietojam sēdinot pozicionēšanas krēsliņā.

 

Lai Kristapam uzlabotos veselības stāvoklis lūdzam ziedot, cik katram ir iespējams. Ārsti Slovākijā sola, ka Kristaps spēs arī staigāt, ja izies vairākus rehabilitācijas kursus, tāpēc arī šogad nepieciešams 3 nedēļu rehabilitācijas kurss izmaksā 4800EUR. Tā kā Kristaps sāk arī skaņas izrunāt, tad nepieciešams arī delfīnterapijas kurss 1200 eur. Latvijā Kristaps regulāri tiek vests uz masāžām, fizioterapiju (vingrošanu), reitterapiju, kā arī pie ergoterapeita. Sakarā ar veselības stāvokļa ir uzlabošanos šajā mācību gadā Kristaps ir uzsācis arī bērnudārza gaitas, tur ikdienā ar bērniem strādā logopēds un fizioterapeits. Arī mājās regulāri ar bērnu strādājam, lai būtu rezultāts. Rudenī tika iziets arī rehabilitācijas kurss Latvijā, kurš bija valsts apmaksāts un par to sakām vislielāko Paldies.”

 

Uz doto brīdi ir savākti 1512,73 EUR no nepieciešamajiem 6000 EUR.

 

Kristapam iespējams ziedot sekojošos kontos: Inga Lazdāne (puisēna mamma), SWEDBANK LV98HABA0551023851620 vai SEB BANKĀ LV16UNLA0050009241171 ar norādi Kristapa ārstniecībai.

 

Ja kāds ziedotājs vēlas personīgi kontaktēties vai ar savu ziedojumu aizbraukt pie Kristapiņa ciemos, varat piezvanīt Kristapa māmiņai Ingai Lazdānei 27716190 .

 

Uzziņai citur presē - portāls NTZ.lv un laikraksts Neatkarīgās Tukuma Ziņas:

 

Engures skolēni sarīko labdarības tirdziņu, lai palīdzētu Kristapam

 

Trešdien, 9. decembrī, Engures vidusskolā notika labdarības pasākums – tirdziņš. Skolēni bija sacepuši piparkūkas, pīrāgus, plātsmaizi, izgatavojuši eglītes rotājumus, uzzīmējuši ļoti skaistas Ziemassvētku apsveikuma kartiņas. To visu pārdeva tirdziņā. Jāteic, ka viss tika iztirgots viena starpbrīža laikā. Nopelnīto naudiņu skolēni ziedoja Kristapam. Bija arī tādi, kuri nenopirka neko, bet Kristapam domāto naudas kulīti papildināja ar savu ziedojumu. Kad tirdziņš beidzās, skolēni saskaitīja nopelnīto un, izrādījās, ka šis pasākums Kristapa ārstniecībai nesis 225 eiro.

 

Ik gadu Engures vidusskolā pirms Ziemassvētkiem tiek rīkots labdarības tirdziņš, kur savākto naudiņu jau otro gadu pēc kārtas ziedo, lai palīdzētu kādam konkrētam puisēnam – Kristapam. Viņam ir 4 gadiņi. Pērn labdarības pasākumā tika savākts ap 300 eiro un tie ziedoti Kristapa veselības kūrēm. Kristaps, pateicoties ziedotājiem, nu jau iztiek bez zondes. Kristapam iespējams ziedot arī sekojošos kontos: Inga Lazdāne (puisēna mamma), «Swedbank» LV98HABA0551023851620 vai «SEB» LV16UNLA0050009241171 ar norādi Kristapa ārstniecībai.